پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بوشهر :هیچ منطقی بیکاری و فقر را در کنار تأسیسات عظیم عسلویه نمی‌پذیرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجتمع گردشگری گفت: در کنار تأسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه وجود چهره خشن فقر و بیکار پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به حق است.

آخرین اخبار
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجتمع گردشگری در عسلویه صبح امروز با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مجتمع گردشگری ارغوان در عسلویه در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان با حضو وزیر کار و استاندار بوشهر افتتاح شد، این مجتمع گردشگری دارای ۲۰۴ اتاق و ۴۰۸ تخت است.

محمد شریعتمداری صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی دولت با همکاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی در طول سال در اجرا است اظهار داشت: در وزارت نیرو  طرح‌های مختلف با مشارکت مردمی دولتی در تاسیس واحدهای مختلف در حوزه انرژی در هر هفته مشاهده می‌شود و در ایام‌های گوناگون از جمله هفته دولت، دهه مبارک فجر و دیگر ایام سال افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرکز انرژی ایران در عسلویه در خدمت مردم استان بوشهر هستیم خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر ۶۶ میلیارد تومان در بخش‌های گوناگون در عسلویه پروژه در بخش‌های گوناگون مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مراکز اقتصادی فراوانی در شهرستان عسلویه قرار دارد گفت: بخشی از پروژه‌های افتتاحی در عسلویه مربوط به طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی است.

عسلویه نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد

شریعتمداری با بیان اینکه عسلویه نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد گفت: بخشی از آنها به‌ویژه در حوزه صنایع پتروشیمی در کنار بزرگترین مرکز تولید گاز جهان دارای یک ذخیره ارزشمند در دنیا و  واحدهای متعدد پتروشیمی در عرصه گاز و توسعه است که هر کدام نقش مهمی در اشتغال منطقه دارند.

وی تاکید کرد: وزارت تعاون تلاش دارد در همه فعالیت‌های اقتصادی در  منطقه پارس جنوبی ابتدا توجه به ساکنان منطقه و بومی‌ها برای ایجاد رفاه نسبی برای مردم منطقه در پی داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در کنار منافع ملی پروژه‌های پارس جنوبی که برای کشور دارد تلاش می‌شود وضعیت رفاه عمومی نسبی بیشتر برای مردم منطقه داشته باشد.

شریعتمداری با بیان اینکه بررسی در این زمینه عقب ماندگی‌هایی داریم گفت: با کمال تاسف شواهد نشان می‌دهد که در این زمینه عقب ماندگی‌هایی داریم و تلاش خدمتگزاران مردم این است که در مدت زمان باقی مانده از عمر این دولت این فاصله تا حد مقدور کم شود.

مهمترین طرح معیشتی ارائه سبد حمایت معیشتی دولت است

وی سبد معیشی دولت را مهم‌ترین طرح‌ها در عرصه معیشتی دانست و افزود: مهمترین طرح معیشتی ارائه سبد حمایت معیشتی دولت است که در ماه‌های اخیر این منابع برای حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت ایران با غلظت در شهرهای کمتر برخوردار توزیع شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزوده شدن خانوارهای جدید برای دریافت بسته معیشتی خبر داد و بیان کرد: پس از بررسی و رسیدگی به شکایت حدود ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانوار که نسبت به بسته حمایتی تقاضای جدید داشتند و خود را مستحق دریافت می‌دانستند تا امروز در ۲ تا ۳ نوبت قریب به ۷۷۰ هزار خانوار که بر اساس تقاضاهای جدیدشان مشمول شناخته شدند به مجموعه کسانی که از سبد حمایتی برخوردار بودند اضافه شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه رسیدگی و برگزاری آزمون وسع هر ۶  ماه یک بار بر اساس مصوبه هیئت وزیران انجام می شود خاطرنشان کرد: در صورتی که افرادی نسبت به دریافت این سبد استحقاق پیدا کنند با بررسی از طریق آزمون وسع که به‌صورت متمرکز در سطح کشور انجام می‌شود نسبت به پرداخت آن اقدام خواهد شد.

مظهر یکپارچگی کشور انتخابات است

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی با اخلاص عمل می‌کرد و اخلاص در عمل مهم‌ترین ویژگی سردار سلیمانی بود.

شریعت‌مداری در مورد انتخابات گفت: یکپارچگی ملی ایران بهترین راه حل مقابله با مشکلات در برابر فشارهای نظام استکبار است و متفرق کردن مردم یکپارچگی کشور را از بین می‌برد و این حیانت آشکار به ملت ایران است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: مظهر یکپارچگی کشور انتخابات است که می‌تواند موجب اتحاد و انسجام ملت شود.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان به شکایت‌ها رسیدگی کرده و هر چه به روز انتخابات نزدیک می‌شویم شاهد حضور افراد از طیف‌های مختلف سیاسی هستیم.

هیچ منطقی بیکاری و فقر را در کنار این تأسیسات عظیم نمی‌پذیرد

شریعتمداری بیان کرد: انتخابات باشکوه و مشارکت حداکثری مردم رمز پیروزی ملت ایران است، مهم‌تر از انتخابات، موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

وی گفت: در کنار تأسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه وجود چهره خشن فقر و بیکار پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به حق است. هیچ منطقی بیکاری و فقر را در کنار این تأسیسات عظیم نمی‌پذیرد.

شریعتمداری افزود: بعد از تأمین حداقل‌های مورد نیاز مردم در این منطقه باید توانمندسازی ایشان در دستور کار قرار گیرد و صنایع نفت و گاز به ویژه پتروشیمی جم متعلق به وزارت تعاون باید در راه اندازی مراکز فنی و حرفه‌ای در منطقه اقدام کنند.

وی بیان کرد: استخدام‌های خارج از فراخوان و استفاده از نیروهای غیربومی در فراخوان‌های استخدام را ممنوع کردیم و در این آگهی‌ها اولویت با نیروهای شایسته بومی خواهد بود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان بوشهر از ۴۰ به ۴۴ درصد رسیده و نرخ بیکاری هم از ۱۰.۵ درصد به ۹.۴ رسید.

شریعتمداری از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۱۶ هزار روستایی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: صندوق بیمه روستاییان و عشایر کشور به ۱۶ هزار روستایی تحت پوشش ۳ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌کند. ضمن اینکه یک میلیون و۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش صندوق توسعه بیمه روستاییان و عشایر بردیم.

وی افزود: در شرایط سخت مالی کشور بیش از ۲۰ هزار پروژه عمرانی با بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان در شهرهای مختلف کشور در دهه فجر افتتاح می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !