چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اعتراض مردم برازجان به تصمیم مسئولین برای جانمایی بازار هفتگی در اتوبان/ بازاری که جان یک شهروند را گرفت

شامگاه دیروز برخی از فعالین اجتماعی، دانشجویان و طلاب با امضاء طومار خطاب به مجموعه قوه قضائیه خواستار رسیدگی به این بی توجهی شدند تا دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم به این داستان ورود داشته باشد.

آخرین اخبار
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ ابتدای سال جاری در تصمیمی بدون توجه به نظرات مردم و فروشندگان براساس مصوبه شورای تامین شهرستان محل استقرار بازار هفتگی شهر برازجان از محدوده شهری خارج و در ورودی شهر کنار پایانه مسافربری مستقر شد.

کمبود و عدم توجه مسئولین شهری برای ایجاد زیرساخت های لازم مانند آب، برق، آسفالت، سرویس بهداشتی، غرفه های مخصوص و حمل و نقل از مهمترین مشکلاتی بود که طی این چند ماه مردم و فروشندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند.

یکی دیگر از مشکلاتی که موجب خسارتهای غیر قابل جبران می شود حادثه خیز بودن این منطقه است که در ابتدای بهمن ماه سال جاری جان یکی از شهروندان دشتستانی را گرفت.

این مشکلات باعث شد تا شامگاه دیروز برخی از فعالین اجتماعی، دانشجویان و طلاب با امضاء طومار خطاب به مجموعه قوه قضائیه خواستار رسیدگی به این بی توجهی شدند تا دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم به این داستان ورود داشته باشد.

متن طومار به شرح زیر است:

قریب به ۹ ماه است که کارگروه روزبازارهای  جمعی برازجان، که طبق موضوع ماده ۸۵ قانون نظام صنفی وظیفه راهبری روزبازارهای جمعی  را به عهده دارد، با تصمیمی غیرشفاف و غیرکارشناسی، اقدام به  جابه‌جایی جمعه‌بازار شهر برازجان به  مکانی فاقد  استانداردهای قانونی کرده است؛ استانداردهایی که در آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون موادخوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار بر آنها تأکید  شده است.

 این کارگروه حتی به نظر کارشناسی پلیس راه هم بی‌توجهی کرده چرا که پلیس راه مکان جدید را حادثه‌خیز و فاقد استانداردهای ترافیکی برای بازار دانسته بود.

 این کارگروه با قصور در اجرای قوانین مذکور و بی‌توجهی به نظرات کارشناسان راهنمایی‌ورانندگی، که پیش از این باعث شده بود یک نفر قطع عضو شود، در آخرین حادثه در روز ۴ بهمن ۱۳۹۸  باعث فوت یکی از شهروندان شد.

 ما مردم برازجان از شما می‌خواهیم ضمن جلوگیری از ادامه روند بی‌توجهی به قوانین، با محاکمه مسؤولین مربوطه مانع از تضییع بیش از پیش حقوق عامه و تکرار چنین فجایعی برای دیگر شهروندان شوید.

همچنین ما مردم، به کارگروه مذکور و شورای تأمین اعلام می‌کنیم یک هفته فرصت دارند مکان مناسبی را مطابق با قانون برای جابه‌جایی جمعه‌بازار مهیا کنند که دیگر شاهد چنین حوادث ناگوار و سختی نباشیم.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !