یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

وصیت سیاسی فاطمه (س)/ نوشته‌ای که حکم نجات همه ما از آتش جهنم است

حضرت فاطمه (س) گرچه بعد از پدر بزرگوار خویش مدت زیادی عمر نکرد، ولی با این وجود تلاش کرد امت پیامبر(ص) را از انحراف نجات دهد. جلوه‌هایی از این تلاش‌ها را می‌توان در وصیت آن حضرت (س) نظاره کرد.

آخرین اخبار
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ بدون شک در بین زنان و بانوان دین اسلام، حضرت زهرا ( س) سرامد و از محبوبترین چهره های مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و علمی زمان خویش بودند.

حضرت فاطمه زهرا(س) دختر گرامی حضرت خاتم الانبیاء محمد بن عبدالله(ص) و حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها، همسر مکرمه حضرت امیرالمومنین ( علیه السلام) و مادر ارجمند حضرت امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام و حضرت زینب کبری سلام الله علیها است.

حضرت فاطمه سلام الله علیها یکی از پنج بانوی قدسی جهان به شمار میرود و جایگاه بسیار رفیعی در اسلام دارد. ۱۲ امام شیعه علیه السلام از نسل حضرت زهرا( س) هستند. سوره و آیاتی از قرآن کریم مانند سوره کوثر، سوره انسان، آیه تطهیر و آیه مودت در حق آن حضرت (س) و همسر و فرزندانش نازل شده است و دوستی و دشمنی با ایشان، به منزله دوستی و دشمنی با  پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) است.

فاطمه مرادی مسئول ستاد خواهران نماز جمعه دلوار در گفت‌وگو با خبرنگار  سپاس با ذکر بخش‌هایی از زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا(س) تصریح کرد: فاطمه به معنای بریده شده و جدا شده از آتش دوزخ است و ایشان با نام‌های دیگری چون زهرا، بتول، راضیه، مرضیه، صدیقه و طاهره که هر یک دارای معنائی ارزشمند است، نیز شناخته می‌شدند.

این مسئول افزود: این بانوی گرامی، برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان است که می‌تواند الگوئی ارزشمند به شمار رود و می‌توان از هر یک از ابعاد زندگی ایشان درس‌هایی بزرگ از انسانیت و عبودیت گرفت.

 

وی عنوان کرد: شخصیت والای این بانوی گرامی بر هیچ کس پوشیده نیست و اهل تشیع و تسنن بر این امر واقف هستند زیرا همه ابعاد زندگی حضرت فاطمه(س) درس و الگوی زندگی مسلمانان به ویژه زنان در جهان است.وصیت سیاسی فاطمه (س)/ نوشته‌ای که حکم نجات همه ما از آتش جهنم است

مرادی با بیان اهمیت شناخت ابعاد زندگی دخت نبی(ص) خاطرنشان کرد: ایشان در عفت، پاکدامنی، همسرداری، نقش مهم مادری و … الگوئی بزرگ و وارسته برای بانوان در همه اعصار و عصر کنونی محسوب می‌شود.

وی گفت: مهم‌ترین ویژگی حضرت فاطمه(س) ولایت مداری، پیروی از راه امامت تا آخرین لحظه زندگی‌اش و حتی شهادت در این راه بود که این امر نیز می‌تواند به عنوان الگوئی مهم در زندگی ما نیز تبیین شود.

مسئول ستاد خواهران نماز جمعه دلوار شهادت این بانوی اسلام را تلخ‌ترین حقیقت تاریخ برشمرد و گفت: شیعیان و اهل تسنن طبق روایات موجود گواه بر شهادت این بانوی بزرگ در راستای پیروی از ولایت علی(ع) می‌باشند که تا آخرین لحظه‌های زندگی خویش نیز دست از این راه برنداشت.

وی خاطرنشان کرد: ایشان به عنوان دختری پاک، همسری نمونه، مادری فداکار، عالمه‌ای بزرگوار و پیرو ولایت الگوی بزرگی برای زنان در جهان است که باید در توسعه فرهنگ فاطمی و تبیین ارزش‌های واقعی برگرفته از زندگی ایشان تلاش کرد.

مرادی  در پایان گفت: حجاب و عفاف، نشانه ارزش و جایگاه بانوان در اجتماع است و اگر اسلام بر گوشه نشینی زنان در خانه اصراری داشت هرگز حجاب و عفاف را به عنوان مصونیت برای زنان انتخاب نمی‌کرد از این رو زنان باید با این دو گوهر گرانبهای انسانی در صحنه حاضر باشند و در زندگی خود با پیروی و الگوپذیری از شخصیت والای حضرت فاطمه(ع) بهترین شیوه زندگی را برگزینند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !