یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فرزندان روح‌الله در «کوری‌حیاتی» شهرستان جم آرام می‌گیرند

شهدای گمنام با استقبال پرشور و بی‌نظیر ، قدم به قدم همراه پاهای خسته مادران و پدران بر روی دستان جمعیت موج در موج و بر روی دست‌های مهربان پسران و دختران شهدا وارد هیئت فاطمیون شدند.

آخرین اخبار
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، ساعت از ۱۶ روز سه‌شنبه گذشته بود و مردم انقلابی و با بصیرت شهرستان جم با اجتماع بزرگ و حضوری باشکوه در میدان امام حسین(ع) شهر جم، چشم انتظار ورود خودروهای حامل پیکر مطهر دو شهید گمنام بودند.

خودروی حامل پیکیر مطهر شهدای گمنام با تاخیر چند دقیقه‌ای به میدان امام حسین(ع) رسید، همه به ناگهان با دیدن پیکر این دو شهید گمنام به گریه افتادند، حال و هوای جم دوباره بوی شهدا به خود گرفته است. مردم جم طی سال‌های اخیر میزبان شهدای گمنام دیگری نیز بوده‌اند که در شهرک توحید، پارک پردیس جم، و در شهرهای ریز و انارستان به خاک سپرده شده‌اند، اما این دو شهید گمنام قرار است در روستای کوری حیاتی تشییع و به خاک سپرده شوند.

در میدان امام حسین(ع) شهر جم، همه برای استقبال از شهدای گمنام آمده بودند، از پیر و جوان تا کودک و نوجوان همه اقشار مختلف مردمی و مسؤولان در این اجتماع برای استقبال دیده شدند و پیکر پاک این دو شهید بعد از مداحی بر دوش مردم قرار گرفت. تصاویر سردار شهید سلیمانی بر دستان مردم حال و هوای تشییع را تغییر داده بود.

جمعیت باشکوه از میدان امام حسین(ع) تا هیئت فاطمیون شهر جم برای وداع با شهدا همراه با مداحان اهل بیت ذکر یاحسین و یا فاطمه می‌گفتند. فردا و در روز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) قرار است شهدای گمنام در روستای کوری حیاتی شهرستان جم خاکسپاری شوند.

در میانه این جمعیت مادری با قاب عکسی از شهیدش را می‌دیدم که قاب عکس جگرگوشه‌اش را نشان می‌داد، در گفتگویی که با این مادر شهید داشتم میگفت: هوای شهرم دوباره بوی شهدا به خود گرفته و احساس می‌کنم فرزندم نیز در کنارم قرار دارد و در این مراسم حضور دارد.

یا برادر شهیدی که در این مراسم با در دست داشتن پرچم بزرگ یا زهرا حضور داشت و با بغض در گلویش فریاد می‌زد که هم‌رزمان پسرم به شهر ما خوش آمدید.

این دو شهید گمنام مربوط به عملیات‌های بدر و عاشورای ۲ هستند، عملیات بدر عملیات گسترده نظامی نیروهای مسلح ایران، در خلال جنگ ایران و عراق بود، که در اسفندماه ۱۳۶۳ به مدت ۱۰ روز در منطقه هورالعظیم، به فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با مشارکت نیروی زمینی ارتش، بر علیه نیروهای ارتش بعثی عراق انجام شد.

عملیات محدود عاشورای ۲ نیز ساعت ۲ بامداد روز ۲۴ مردادماه ۱۳۶۴ با رمز یا‌مهدی (عج) در منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران با هدف انهدام نیروهای دشمن صورت پذیرفت.

نیروهای خودی در این حمله یک روزه که با هدف انهدام نیروهای عراقی مستقر در منطقه آغاز شده بود، ضمن رسیدن به این هدف و کشته و زخمی نمودن و اسارت ۵۱۰ نفر از نیروهای دشمن، به گردان ۱ و ۲ از تیپ ۱۱۴ لشکر ۳۵ عراق آسیب رساندند.

همچنین چندین دستگاه خودرو و مقادیری مهمات از دشمن نابود شد و علاوه بر به غنیمت گرفتن چند قبضه خمپاره‌انداز و مهمات از دشمن، شماری سلاح سبک و سنگین نیز به دست رزمندگان اسلام افتاد و مهم‌تر از همه آنکه تپه دوقلو و ارتفاع ۱۴۵ از دست دشمن خارج شد.

این دو شهید گمنام حالا بعد از سی و اندی سال که از یادگاران عملیات‌های بدر و عاشورا هستند و از منطقه هور‌العظیم و مهران به جم آمده‌اند مردم این شهر را عاشق خود کرده‌اند، مردم جم با عشق و لباس سیاه به خیابان‌ها آمده‌اند و چنان عزاداری می‌کنند که گویا پیکر فرزندان خودشان را بعد از بیش از سی سال می‌بینند.

لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زهرا ، رمزی شهدایی است که در عملیات‌ها زمزمه می‌شده و امروز آن رمز شهدا و به یاد آن‌ها دوباره بر لبان جمعیت پیر و جوان، زن و مرد کوبنده‌تر تکرار شد.

شهدای گمنام با استقبال پرشور و بی‌نظیر ، قدم به قدم همراه پاهای خسته مادران و پدران بر روی دستان جمعیت موج در موج و بر روی دست‌های مهربان پسران و دختران شهدا وارد هیئت فاطمیون شدند.

تابوت‌های شهدا که وارد هیئت فاطمیون شد یکی را به بخش خواهران و دیگری در قسمت برادر انتقال دادند تا این بار آرام‌تر و آرام‌تر میزبانان از میهمانان کربلا با دل پذیرایی کنند یکی قلم می‌خواست برای نوشتن حرف با شهید و دیگری فقط دست‌هایش را به گوشه تابوت رساند و حمدی خواند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !