یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

پایانه دریایی والفجر بوشهر کامل بازسازی می‌شود/تکذیب خارج کردن قطعات رافائل

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: عدم فعالیت کشتی مسافری- باری قطر- بوشهر از تیرماه سالجاری در بندر بوشهر با وجود وعده های مکرر و مشکل اصلی این کشتی که تقریبا شش ماه پیش قرار بود مسافر و بار بین بوشهر، قطر و دبی جابجا کند کمبود سوخت بوده که همچنان پابرجا است.

آخرین اخبار
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نشست خبری اظهار داشت :اگر چه در سال ۱۳۹۴، رکورد تخلیه و بارگیری ۵ هزار تن کالا در بندر بوشهر به ثبت رسیده اما از سال ۱۳۹۵ بدین سو با کاهش این رقم مواجه هستیم به گونه ای که در پایان سال ۹۷ این میزان به دو نیم میلون تن رسیده است.

وی گفت:  هم اکنون از ۵۰ درصد ظرفیت بنادر استان بوشهر برای تخلیه و بارگیری کالا استفاده می شود . ر حالی که میزان تخلیه کالا در بنادر کشور به طور متوسط دو هزارتن در روز است اما این میزان در بندر بوشهر بالاتر از نرم کشوری و در حدود دو هزار و ۵۰۰ تن می باشد.
این مسئول گفت: عدم فعالیت کشتی مسافری- باری قطر- بوشهر از تیرماه سالجاری در بندر بوشهر با وجود وعده های مکرر عنوان کرد: مشکل اصلی این کشتی که تقریبا شش ماه پیش قرار بود مسافر و بار بین بوشهر، قطر و دبی جابجا کند کمبود سوخت بوده که همچنان پابرجا است.

 ارجمندزاده با بیان اینکه بازدید ۴ وزیر، معاونان وزرا از کشتی مذکور صورت گرفته و در سفر جهانگیری معاون اول رییس جمهور نیز استاندار موضوع تامین سوخت این کشتی را مطرح کرد، اظهار کرد: با وجود همه بازدیدها و قول هایی که داده شده، این کشتی در لنگرگاه بوشهر همچنان منتظر است و بستگی به سرمایه گذار دارد که تا چه زمانی می تواند این شرایط را تحمل کند چون برای هر روز متقبل هزینه می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ادامه عنوان کرد: با توجه به گشت زنی هایی که گارد بندر دارد، عملا مشاهده نکرده ایم در محدوده ای که کشتی رافائل غرق شده، تجهیزات و امکاناتی برای خروج قطعات آن مستقر شده باشد و اینکه یک کلیپ منتشر شود دلیل محکمی نیست و البته از نظر ما این کلیپ واقعی نیست.

ارجمندزاده با بیان اینکه خروج کشتی و لنج غرق شده از بستر دریا نیازمند مجوز بندر است، تاکید کرد: تاکنون مجوزی برای خروج قطعات رافائل اخذ نشده و ما به طور منظم در آن محل گشت دریایی داریم و چنین موردی مشاهده نشده است.

وی افزود: همین الان ما در ساحل بندرگاه خارج سازی کشتی مغروق را داریم که مشکلاتی را برای صیادان ایجاد کرده و خود ما به عنوان متولی تامین ایمنی دریایی این کار را انجام می دهیم. امکان دارد کلیپ منتشر شده مربوط به این محل باشد و ارتباطی با رافائل ندارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: طرح های اجرا شده در بنادر تنگستان، شامل اجرای کامل لایروبی کانال دسترسی بندر محمد عامری با سه متر عمق حوضچه ، اجرای اسکله ۹ متری شمع و عرشه برای پهلوگیری شناورها ، اجرای اسکله شمع و عرشه به طول ۱۵۰ متر در بندر بوالخیر برای تبیل آن یه یکی از مهمترین بنادر کوچک استان، طرح اجرا شده در بندر دیر ، شامل طرح مطالعاتی افزایش طول اسکله این بندر به میزان ۲۰۰ متر و طرح اجرا شده در بندر کنگان، شامل اجرای حوضچه جدید بندر کنگان با ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای پهلویگیری شناورهای با سه هزار و ۵۰۰ تن است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !