سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیش از ۴۴ درصد بوشهری ها از یارانه معیشتی محروم هستند

طب آمار رسمی وزارت رفاه، 44 درصد خانوار استان بوشهر که از یارانه نقدی برخوردار بوده اند، از دریافت یارانه معیشتی محروم شدند.

آخرین اخبار
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش ساس ؛  نتایجی که اخیرا توسط سامانه معیشتی پیرامون درآمد خانوار معترض به عدم مشمولیت این طرح منتشر شده، اعتراض و گلایه مندی بسیاری از این افراد را در پی داشته است.

متأسفانه در بین انبوه اعتراضات به عدم دریافت یارانه معیشتی، چنین مواردی بسیار زیاد است. اما مسئولان وزارت رفاه مدعی هستند که محاسبات آنها بر اساس بررسی وضعیت اقتصادی و حساب بانکی معترضان بوده است.

این در حالی است که بسیاری از خانوار غیر مشمول که نسبت به نتیجه ارزیابی اعتراض دارند به دلیل تهدید به حذف و قطع یارانه از اعتراض و درخواست بازبینی مجدد منصرف شدند.

پروانه معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر در گفتگو با  سپاس در این باره اظهار داشت: طبق گزارش آبان ماه که توسط وزارت رفاه اعلام شده، ۱۷۳ هزار و ۶۱۷ خانوار استان بوشهر بسته معیشتی دریافت می کنند که معادل ۶۶ درصد خانوار برخوردار از یارانه می باشد.

وی درباره اینکه اغلب معترضان نتایج اعلام شده در سایت پیرامون درآمد و دارایی های شان را دقیق نمی دانند، خاطرنشان کرد: وزارت رفاه نقش مستقیمی در خصوص تولید این آمار نداشته و طبق اطلاعات دریافتی از مراجع ذیصلاح بوده، مثلا محاسبه درآمد و تراکنش های مالی خانوار براساس گزارش بانک مرکزی است.

وی با بیان اینکه استان ها اختیار عملی برای اصلاح درآمد خانوار یا گزارش مغایرت ها ندارند، اظهار داشت: مراجعه معترضان به ادارات کار و رفاه شهرستان ها نمی تواند منجر به نتیجه شود، چرا که ملاک عمل همان سامانه معیشتی است که در رسانه ها معرفی شده است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !