یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ادامه تعلل بعد از ۸ ماه در معرفی شهردار یکی از بنادر تاریخی و باستانی جنوب کشور

بندر کهنی که می‌تواند یکی از دروازه‌های اصلی گردشگری استان باشد، اکنون قریب به هشت ماه است که شهردار ندارد!

آخرین اخبار
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ سیراف یکی از شهرهای باستانی استان بوشهر است که متاسفانه در سال‌های اخیر بدترین بی‌توجهی‌ها و بی‎مهری‌ها را به خود دیده است. این بندر کهن که می‌تواند یکی از دروازه‌های اصلی گردشگری استان باشد.

اکنون قریب به هشت ماه است که شهردار ندارد! شهری که اکنون در پیک گردشگری است و نیاز به برنامه‌های جذاب و توسعه‎طلبانه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. افزون بر این، تا چند روز دیگر باید تمام برنامه‎‌های شهری آن برای اخذ بودجه سال ۹۹ به شورای اسلامی شهر ارائه شود که ظاهرا با وجود سرپرست این مهم به شکل اصولی و مطلوب از سوی شهرداری شهر محقق نخواهد شد!

اینک این شهر سردرگم است، زیرا هم در پیک گردشگری قرار دارد و هم چیزی به عید نوروز باقی نمانده است اما برنامه مدون و مشخصی برای جذب مسافر و گردشگر در این بازه زمانی ارائه نشده است.

ظاهرا گزینه هایی که قبلا معرفی شده، مورد تایید استانداری برای صدور حکم قرار نگرفته است.

از طرفی طولانی شدن روند اتخاب شهردار، مشکلاتی را در زمینه همکاری مشترک با میراث فرهنگی درخصوص حفاظت از حریم مجموعه تاریخی سیراف، بهسازی و برخی تملک های موردنیاز به وجود آورده و شرایط برای ثبت این محدوده در یونسکو را دشوارتر کرده است.

با این حساب بندر کهنی که می‌تواند یکی از دروازه‌های اصلی گردشگری استان باشد، اکنون قریب به هشت ماه است که شهردار ندارد!

یادآوری می‎شود، سیراف یکی از بنادر تاریخی و باستانی جنوب کشور به شمار می‎رود که در دوره ساسانیان مبدا راه آبی ابریشم بوده است و نقش بسیار پررنگی را در مناسبات اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سیاسی ایران با کشورهای دیگر ایفا می‌کرده است اما امروز این شهر قربانی سوءمدیریت و تصمیم‌گیری‌های خودسرانه افرادی شده است که نه دغدغه تاریخ را دارند و نه دغدغه توسعه استان را. امید می‌رود که استانداری استان بوشهر هر چه زودتر با شورای اسلامی شهر سیراف به دلیل تعلل در انتخاب شهردار این شهر برخورد جدی کند و به سردرگمی این شهر خاتمه دهد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !