یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معاون جهاد کشاورزی بوشهر:

احتمال پرواز دسته‌های ملخ به استان بوشهر از بهمن‌ماه وجود دارد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: احتمال پرواز دسته‌های ملخ استان بوشهر از بهمن‌ماه وجود دارد.

آخرین اخبار
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ خسرو عمرانی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به بارش‌های مناسب سه ماه گذشته و افزایش رطوبت خاک در استان بوشهر، پیش‌بینی می‌شود در بهمن‌ماه شاهد تکثیر ملخ‌های صحرایی واردشده از سال قبل در کانون‌های آلوده استان باشیم.

وی تصریح کرد: البته ملخ‌های واردشده از سمت شرق کشور نیز که تا بندرعباس پیشروی کردند باعث نگرانی است که نباید از آن‌ها غافل شد.

عمرانی اضافه کرد: با توجه به بارش‌های مناسب در شبه‌جزیره عربستان و تکثیر ملخ‌های صحرایی در آن کشور، از بهمن‌ماه احتمال پرواز دسته‌های ملخ به این استان وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به رشد کانون‌های ملخ‌های صحرایی، خسارت‌های این آفت در استان افزایش یابد که انتظار می‌رود نیاز به سطح مبارزه بالای ۸۰ تا ۱۰۰ هزار هکتار باشد.

عمرانی گفت: پارسال سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر ۱۰۴ هزار هکتار بود که بیش‌ترین آن به ترتیب در شهرستان‌های دشتستان، گناوه، دیر، دیلم، تنگستان، بوشهر، دشتی و جم انجام‌شده است.

وی اضافه کرد: از این سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی، ۹۲ هزار هکتار آن به صورت زمینی و ۱۲ هزار هکتار به صورت هوایی انجام شد و ۴۲ میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی هزینه شده است.

عمرانی ادامه داد: امسال با توجه به احتمال افزایش هجوم دسته‌های ملخ صحرایی به استان بوشهر، نسبت به پارسال نیاز به مبارزه در سطح بیشتری با این آفت احساس می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: بیش‌ترین سطح مبارزه در مراتع و جنگل‌ها بوده که بیش از ۵۲ درصد از کل سطح مبارزه در این مناطق بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با مبارزه به‌موقع سال گذشته از ورود ملخ‌های صحرایی به باغ‌های استان جلوگیری شد و خسارت کمی متوجه باغ‌های استان بوشهر شد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !