سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

سد «ارغون» دشتستان در دهه فجر آبگیری می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر سد ارغون کلمه دشتستان را یکی از پروژه‌های مورد نظر و توجه استان دانست و گفت: بر اساس قولی که از قبل به مردم داده شد، سد ارغون کلمه در دهه فجر امسال آبگیری می‌شود.

آخرین اخبار
۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه این  سد حدود شش ماه پیش عملیاتی اجرایی آن آغاز شد اظهار داشت: با تلاش مجری پروژه و آب منطقه‌ای استان بوشهر پیشرفت پروژه سد ارغون کلمه بسیار مطلوب است و با وجود اینکه حدود شش ماه از اجرای آن می‌گذرد ولی روند ساخت آن قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه مدیر ارشد استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به پروژه‌های بخش آب دارد افزود: بر اساس سیاست استاندار بوشهر بنا است در جاهایی که مردم و کشاورزان با مشکل تامین آب روبه‌رو هستند با اجرای سدهای کوچک مقیاس، مشکل مردم برطرف شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین نقشه راه عمرانی استان گفت: با توجه به اینکه امسال با محدودیت منابع اعتباری روبه‌رو بودیم بر اساس نقشه تدوینی پروژه‌های عمرانی سعی شده منابع موجود مدیریت شود و با متمرکز بر روی پروژه‌ها، پروژه‌محور حرکت شود.

ستوده سد ارغون کلمه دشتستان را یکی از پروژه‌های مورد نظر و توجه استان دانست و تاکید کرد: بر اساس قولی که از قبل به مردم داده شد، سد ارغون کلمه در دهه فجر امسال آبگیری می‌شود.

وی از افتتاح کامل سد یاد شده در نیمه نخست سال آینده خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در اسرع وقت مناقصه اجرای خط انتقال سد ارغون برگزار و سال آینده قبل از هفته دولت این سد به‌طور کامل افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به طرح‌های عمران شهری  خاطرنشان کرد: شهرداران و دهیارانی که دارای برنامه تدوینی  باشند و برنامه محور حرکت می‌کنند مورد توجه ویژه از لحاظ تخصیص اعتبارات قرار دارند.

ستوده از رفع موانع اجرای پروژه ورودی شهر کلمه خبر داد و بیان کرد: برای اجرای پروژه ورودی شهر کلمه نیاز به یکسری تغییر کاربری‌هایی دارد که با تصویب آن در کمیسیون امور زیربنایی استان بوشهر، زمینه مشارکت سرمایه‌گذار در کنار این پروژه برای افزایش عمران و آبادانی بیشتر و بهتر شهر کلمه فراهم می‌‌شود.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !