شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

شورای نگهبان نباید به خاطر رد صلاحیت برخی افراد زیر سوال برود

آخرین اخبار
۲۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از اشتباهات بزرگ آمریکایی‌ها بود و در حالی که هیچ عملیات نظامی نداشت او را به شهادت رساندند.

وی با اشاره به تهدید آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه در صورت تلافی ایران، ۵۲ نقطه را هدف قرار می‌دهیم اضافه کرد: با این وجود سپاه به مهمترین پایگاه نظامی آنها یعنی عین الاسد حمله کرد و آنها هیچ غلطی نکردند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه کوچک‌ترین تخطی دشمنان با بزرگترین تلافی روبرو خواهد شد ادامه داد: خیال می‌کردند با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت شکست می‌خورد ولی حضور مردم در مراسم شهادت شهید سلیمانی پاسخی بزرگ به آنها بود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دیپلماسی بلد نیست و تنها چپاول ثروت و خودکامه‌گری می‌داند تصریح کرد: خواست آمریکا تضعیف سپاه و تضعیف نظام است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه دشمنان خواستند با علم کردن حادثه سقوط هواپیما سپاه را تخریب و تضعیف کنند خاطرنشان کرد: همه مردم ایران حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای کنگره شهدای استان بوشهر افزود: رهبری فرمودند شهدای استان بوشهر همیشه در مقابل دشمنان ایستاده‌اند و شهدا و سرداران جنوب و بوشهر باید نه تنها در این استان بلکه در سطح دنیا معرفی شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر کانون مبارزات ضداستعماری و محل فرهنگ ولایت مداری و بزرگی است گفت: استان بوشهر در تاریخ ایران می‌درخشد و مقام معظم رهبری فرمودند که این را قدر بدانید.

وی بیان کرد: انگلیس می‌خواست استان بوشهر را به حاشیه برده و نیروی آن را به تحلیل ببرد اما علما و بزرگانی چون علامه بلادی آن حماسه‌های بی نظیر و به یادماندنی را به پا کردند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه فرانسه و آلمان قصد دارند در پوشش مذاکره و صلح ایران را بازی بدهند اضافه کرد: در تجمعات اخیر سفیر بی آبروی انگلیس می‌آید در میان تجمع و عکس می‌گیرد که از نظر سیاسی نامطلوب است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: ما مردم بوشهر به خوبی انگلیس را می‌شناسیم و به همین خاطر از وزارت خارجه می‌خواهیم که سریعاً سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند و اگر این بار کوتاه بیاییم باز هم سفارتخانه آنان لانه جاسوسی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما تقاضا داریم دولت در برخورد با این سه کشوری که اخیراً نشان دادند چه موضعی دارند جدیت به خرج دهد. نمی‌شود با این خائنان مذاکره کرد، بلکه باید با مقاومت و برخورد قاطع با آنان برخورد شود.

بهترین راه برای بررسی صلاحیت‌ها شورای نگهبان است

حجت‌الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم و نیز دیدار با امیر قطر با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی زمینه اضمحلال آمریکای جنایتکار را بیش از پیش کرده به سیاست راهبردی ایران در خصوص در خصوص اخراج آمریکایی‌ها از منطقه اشاره و بیان کرد: شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همرزم قهرمان او ابومهدی المهندس زمینه تحقق اخراج آمریکایی‌های جنایتکار و متجاوز از منطقه را به عنوان خواست عموم ملت‌های منطقه فراهم کرده است.

وی با تسلیت حادثه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی و با بیان اینکه علت اصلی این حادثه شرارت‌های آمریکا در منطقه است به فرصت طلبی فتنه‌گران و جوسازی علیه سپاه اشاره و گفت: جای تعجب است این افراد چرا از روزهای اولیه داغدار نبودند و شمعی روشن نکردند و ادعای دلسوزی شأن دایه مهربان‌تر از مادر بود.

خطیب جمعه بیان کرد: حضور سفیر خیره سر و گستاخ انگلیس خبیث در تجمعات دانشگاه و ترک کشور نشان از انتقام آنها از سپاه و تخریب چهره مبارز، انقلابی و خدوم سردار شجاع اسلام سردار حاجی زاده بود.

محمودی افزود: دشمن بداند ملت قدرشناس و بزرگ ایران هرگز خدمت سپاه پاسداران را فراموش نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: تردیدی نیست که خطای انسانی رخ داده و این موضوع در برخی کشورها مسبوق به سابقه بوده که البته در عین حال دستگاه قضائی با دقت و عدالت مسئله را پیگیری می‌کند.

امام جمعه با تسلیت ایام فاطمیه و بیان اینکه مبنای انقلاب اسلامی بر نبوی، علوی و فاطمی بودن انقلاب بوده، به اصول زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره و افزود: دین‌مداری ولایت‌مداری دو اصل مهم و زیربنای زندگانی بزرگ بانوی عالم هستی بود.

محمودی به موضوع اعلام تأیید و یا رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان و بیان شبهه توسط برخی رجال سیاسی در این زمینه اشاره و بیان کرد: برخی افرادی که ادعا کردند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند پاسخ دهند زمانی که در مجلس دهم و برخی دوره‌های ریاست جمهوری صلاحیت کاندیدای شما تأیید شد چرا آن موقع این مطالب را مطرح نمی‌کردند.

وی افزود: گرچه هیئت نظارت معصوم نیستند اما امروز بهترین راه برای بررسی صلاحیت‌ها شورای نگهبان است و تضعیف شورای نگهبان خیانت به اصل نظام، انقلاب و فقهای شورای نگهبان است.

خطیب جمعه به مسئله سیل در برخی استان‌های کشور به ویژه سیستان و بلوچستان و ایجاد مشکلات و مشقات و خسارات فراوان به مناطق سیل زده گفت: آحاد مردم و مسئولان بایستی با همت مضاعف و کار جهادی و استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی به کمک مردم عزیز سیستان و بلوچستان بشتابند و اجازه سو استفاده به دشمن در کمین نشسته‌ای که تلاش می‌کند مردم را به نظام بدبین و اختلاف قومی راه بیندازد را ندهند.

محمودی با تقدیر از برگزاری کنگره سرداران و بیش از دو هزار شهید استان بوشهر با حضور فرماندهی کل سپاه پاسداران و بیان فرازهایی از سخنان سردار سلامی اظهار کرد: یادواره‌ها و کنگره‌ها فرهنگ جهاد و شهادت را در جامعه احیا می‌کند.

نباید به خاطر رد صلاحیت برخی افراد، شورای نگهبان و نظام و نهادهای انقلابی را زیر سوال برد

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: حضرت فاطمه سلام الله علیها در دفاع از دین و ولایت جانش را داد و امروز عالی‌ترین نسخه برای بشر الگوگیری از این بانوی بزرگوار است.

امام جمعه موقت بندر دیر با بیان اینکه دفاع از دین و ولایت هزینه دارد، عنوان کرد: دشمن تنها مانع رسیدن به اهداف خود را ولایت می‌داند، بنابراین به دنبال جدایی مردم از ولایت و منزوی کردن ولایت است.

وی گفت: حضور مردم در تشییع سپهبد شهید سلیمانی هم در راستای قدردانی از این شخصیت و هم رأی به مقاومت و انزجار از دشمن واقعی یعنی آمریکا بود و نمایشی از وحدت و انسجام ملی و اعلام وفاداری به راه این شهید و مکتب او بود و این راه بهتر از گذشته ادامه دارد.

بحرانی یادآور شد: موشک باران پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عین الاسد توسط سپاه نشان داد که ایران اسلامی اراده جدی برای دفاع از امنیت کشور دارد و هیبت پوشالی آمریکایی‌ها در هم شکست و این کمترین سطح انتقام بود.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی و سپاه مهم‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه را مورد اصابت موشک قرار می‌دهد اما آنها جرأت پاسخ ندارند و این نشانه زوال و مفتضح شدن آمریکا است.

خطیب جمعه دیر با تقدیر از صداقت و مسئولیت پذیری سپاه در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، تصریح کرد: دشمن که وقتی نتوانست در عرصه نظامی پاسخی دهد دست به فتنه انگیزی زد و تجمعاتی با میدان داری سفیر انگلیس و برخی از هنرمندان و سلبریتی‌ها وطن فروش راه انداخت که به شهید سلیمانی اهانت شد.

وی تأکید کرد: مردم سپاه را فرزند و حافظ امنیت خود می‌دانند و هم ملت و هم خانواده جان‌باختگان این هواپیما می‌دانند که خطای انسانی غیرعمدی یک نفر را نباید به پای این نهاد مقدس گذاشت.

بحرانی گفت: کسانی هستند که حتی خون پاک حاج قاسم هم آنها را بیدار نمی‌کند و معلوم است که این تشییع بزرگ و اقتدار سپاه در پاسخ به آمریکایی‌ها آنها را عصبانی کرده است و می‌خواهند نقش دشمن اصلی یعنی آمریکا را کمرنگ کنند.

وی بیان کرد: برخی که خود عادت به عذرخواهی ندارند، خواستار معذرت‌خواهی سپاه در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی شدند در حالی که سپاه از قبل این مهم را انجام داده و آمادگی خود برای جبران اعلام کرده بود.

امام جمعه موقت بندر دیر افزود: امروز در راستای همدردی با خانواده جان‌باختگان سانحه هواپیمایی اخیر و حمایت از نظام و سپاه راهپیمایی می‌کنیم و دشمن بازهم تودهنی خواهد خورد.

وی با اعلام اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون و بدون هیچ ملاحظه‌ای در جریان تأیید و رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس به وظیفه اش عمل می‌کند، بیان داشت: نباید به خاطر رد صلاحیت برخی افراد، شورای نگهبان و نظام و نهادهای انقلابی را زیر سوال برد.

بحرانی با اشاره به سیل در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، تأکید کرد: با توجه به خسارت‌هایی که به مردم این دوستان وارد شده است، مردم نوع دوست شهرستان دیر برای رفع نیازهای این عزیزان کمک کنند.

شورای نگهبان وظیفه خود را در بررسی صلاحیت‌ها درست انجام داد

حجت‌الاسلام حسین انصاری در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: افول آمریکا مدت‌ها است که شروع شده است و این یک سنت الهی است و انشاالله به زودی شاهد خبرهای خوبی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: شهید قاسم سلیمانی با شهادتش به پایان نرسیده است و راه او همچنان پرشور ادامه خواهد داشت. مردم شیفته صداقت و پاکی هستند و در مراسم تشییع این شهید بزرگوار با دل آمدند.

امام جمعه موقت برازجان تصریح کرد: این مراسم تشییع بی‌نظیر، فوران احساسات پاک مردم بود و رفراندومی برای تائید گفتمان انقلابی و ارزشی و صادقانه بود.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی به انقلاب و نظام اسلامی پایبند هستند ادامه داد: مردم از عزت و اقتدار ملی احساس مباهات می‌کنند.

انصاری با انتقاد از هجمه‌های صورت گرفته بر علیه شورای نگهبان در مورد رد صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: در این انتخابات برای ۲۹۰ کرسی مجلس شورای اسلامی ۱۶ هزار نفر کاندیدا شده بودند و شورای نگهبان وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

وی اضافه کرد: در انتخابات پیش رو مردم با انگیزه و پرشور شرکت خواهند کرد و کاندیداهای ولایی و جهادی و پاک‌دست و خدوم را انتخاب خواهند کرد.

خطیب جمعه برازجان تاکید کرد: مردم در انتخابات پیش رو به کسانی که برای خود کیسه دوخته‌اند دست رد خواهند زد و افراد فاقد فاکتورهای ولایی و ناپاک را نمی‌خواهند.

اقلام فرهنگی در تنگستان با تمثال شهدای شهرستان تولید و توزیع شود

حجت الاسلام ابوالحسن اسلام‌فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: از برگزار کنندگان کنگره عظیم سرگردان و ۲۱۲۱ شهید استان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

امام جمعه موقت اهرم با اشاره جان باختن جمعی از هم وطنان در حادثه هوایی بیان کرد: همه باید مراقب باشید در هر صنف و لباسی که هستید دشمن از این وحدت و همدلی و نزدیکی قلوبی که حاصل نهایت بغض و کینه دارد و می‌خواهد تفرقه ایجاد کند.

وی افزود: حادثه هوایی که اتفاق افتاده خیلی بر ما سخت گذشت اما غیر عمد بوده است. امروز بحث و ادامه این مسائل به صلاح نیست و روز وحدت و همدلی است. باید همه توجه کنند دشمن در کمین و قسم خورده است برای به زمین زدن این ملت و باید هوشیار باید باشیم.

اسلام فر یاد آور شد: در آخر زمان حوادث و آزمایش و فتنه‌های پی در پی نباید نگران بود. دست نفاق و منافقان رو می‌شود این وعده خداوند است که منافقان نابود خواهند شد.

امام موقت اهرم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با برگزار کنند کنگره ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر ادامه داد: باید یاد و خاطره شهیدان در ذهن نسل‌های آینده ماندگار شود در این زمینه کم کاری شده است.

وی افزود: باید در اقلام فرهنگی شهرستان مانند دفاتر کار می‌خواهد در سطح شهر توزیع شود منقش به تمثال مبارک شهدای شهرستان باشد که جوانان و نوجوانان با شهدا آشنا شوند.

کسانی که به شورای نگهبان توهین و افترا می‌کنند بدانند که خواسته یا ناخواسته به استکبار خدمت می‌کنند

حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر اظهار داشت: از محضر مقام معظم رهبری به خاطر اهتمام و عنایت همیشگی به نام سردار شهید رئیسعلی دلواری تشکر و قدردانی می‌کنیم که آخرین مورد آن هم بیانات و عنایات ایشان به نام این سردار مؤمن و شجاع در دیدار اعضای کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید سرافراز استان بوشهر بود.

وی اضافه کرد: وقتی که نام این مجاهد بزرگ و شجاعت‌های او را از لسان مبارک نایب امام زمان می‌شنویم دنیایی از غرور در مردم بخصوص نوجوانان و جوانان دلواری به وجود آمد و بیش از قبل به وجود این اسطوره بزرگ مقاومت افتخار می‌کنند.

امام جمعه دلوار با اشاره به این فراز از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «کاری کنید که یاد این شهیدان و شخصیت‌های برجسته در ذهن نسل‌های جدید ماندگار شود. … متأسفانه بعضاً حتی اسم این شخصیت‌های برجسته برای نسل جدید ناآشنا است.» افزود: از همه ظرفیت‌ها برای راه اندازی نهضت رئیس‌علی شناسی استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به تأیید یا رد صلاحیت برخی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان دیده‌بان اصلی و حافظ اسلام و انقلاب است. شورای نگهبان مانع این است که نظام اسلامی از خط دین و اسلام و همچنین از خط قانون اساسی منحرف شود. بنابراین برابر قانون اساسی نظر شورای نگهبان فصل الخطاب است و اعتبار نظر شورای نگهبان هم وزن اعتبار اصل قانون اساسی است.

وی تاکید کرد: لازمه برخورداری از انتخاباتی واقعی، آزاد، سالم و با حضور حداکثری مردم تمکین به قانون و نظر شورای محترم نگهبان به‌عنوان چشمان تیزبین نظام و رهبری، بازوان انقلاب و زبان حاکمیت است.

زاهددوست با اشاره به جوسازی‌های دشمنان و همراهان داخلی آنان علیه این نهاد انقلابی، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۹۰ کشور دنیا برای تأیید صلاحیت و گزینش افرادی که می‌خواهند در مراکز تصمیم ساز حکومت وارد شوند دارای یک مرجع رسیدگی کننده هستند.

وی افزود: شورای نگهبان خار چشم دشمنان انقلاب است و آن افراد بی بصیرتی که هم‌نوا و هم‌صدا با دشمنان می‌خواهند به اسلام و انقلاب اسلامی لطمه بزنند و شورای محترم نگهبان که حافظ اسلامیت نظام است را ناجوانمردانه هدف قرار می‌دهند بدانند تضعیف این نهاد مقدس به منزله تضعیف خود نظام و خلاف مصالح انقلاب اسلامی است و کسانی که توهین و افترا به این نهاد انقلابی می‌کنند بدانند که خواسته یا ناخواسته به استکبار خدمت می‌کنند.

امام جمعه دلوار با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت جمعی از هم‌وطنانمان شیرینی سیلی سخت بر دشمن را در کام مردم تلخ کرد افزود: اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر بروز خطای انسانی از طرف پدافند ایران، به تاکید، و دستور سریع رهبر حکیم انقلاب مبنی بر اعلام صادقانه به مردم بوده است.

وی گفت: سخنان صادقانه و شجاعانه دو سردار شجاع سپاه اسلام، و پذیرش خطا و اعتراف به اشتباه بدون توجیه و فرافکنی و عذر خواهی از مردم و آمادگی برای پیگیری قصور یا تقصیرات انجام گرفته تا حدود زیادی از ناراحتی‌های مردم کاست، اما همچنان بسیاری از سوالات در اذهان مردم باقی ماند.

زاهددوست بیان کرد: روی دیگر ماجرا، فرصت طلبی فرصت طلبان است. رستاخیز عظیم و قیامت عظمای حضور مردم، در تشییع جنازه سردار دل‌ها سلیمانی عزیز به عنوان نماد جبهه مقاومت باعث فوران، خشم و کینه آمریکا و صهیونیسم و مزدوران داخلی آنها شد.

وی تاکید کرد: از فرصت تجمع گروهی از دانشجویان و مردم در سوگ جانباختگان حادثه، فرصت را مغتنم شمرده و با سوق دادن یک تجمع انسانی و عاطفی به سمت ماجراجویی‌های سیاسی، در صدد تکرار حوادث تلخ آبان ماه برآمد

امام جمعه دلوار بیان کرد: حضور غیرقابل توجیه سفیر خیره سر و گستاخ و بی شرم انگلیس، در این تجمعات به همراه برخی هنرمندان فریب خورده و شهرت طلب، و بسیج گسترده تمام دشمنان انقلاب و ملت ایران، مانند آمریکا و برخی اروپایی‌ها، رژیم صهیونیستی، و عناصر مفلوکی از خاندان کثیف پهلوی و منافقین پلید نشان از اوج عصبانیت عصبانیت دشمن از حضور میلیونی مردم در بدرقه پیکر مطهر سردار دل‌ها بود.

وی تصریح کرد: بخش دیگر ماجرا شعله ور سازی آتش انتقام از نیروی سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ویژه سردار سرافرار اسلام، حاجی زاده است. این سردار گمنام و دوست داشتنی که نسخه دوم شهید طهرانی مقدم است و به عنوان «نماد بازدارندگی جبهه مقاومت» در مقابل استکبار و آمریکا است و بزرگترین عملیات آفندی نیم قرن اخیر بر علیه آمریکا را رقم زده، صادقانه مسئولیت این خطای بزرگ اما غیرعمدی را پذیرفته و خود را آماده هر نوع تصمیم می‌داند؛ اما با موج‌های رسانه‌ای عنودانه و کینه توزانه پیاده نظام داخلی آمریکا و امپراطوری رسانه‌ای صهیونیسم ایشان و سپاه مقتدر ما را هدف قرار گرفته‌اند.

زاهددوست ادامه داد: مردم انقلابی و واقع بین ما، این خطای انسانی، هر چند بزرگ و فاجعه بار اما حساب آن را به حساب کل نظام و سپاه خدوم نمی‌گذارد و از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با تقدیم ۴۱ هزار شهید و حضور در تمامی عرصه‌های امنیت، امداد و خدمت، و سازندگی عمران و آبادانی و سلامت و فرهنگ، پیشتاز بوده است؛ حمایت و قدردانی می‌کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !