چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

تمام مراکز جامع سلامت بوشهر زیر ۱۰ سال عمر دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: تمام مراکز جامع سلامت بوشهر زیر 10 سال عمر دارند.

آخرین اخبار
۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش خبرگزاری سپاس؛  سعید کشمیری ظهر امروز در نشست با فرماندار گناوه، با بیان اینکه عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از اولویت‌های حوزه سلامت است، اظهار داشت: سلامت یک موضوع اجتماعی است که نیاز است مسؤولین شهرستان گناوه در شورای برنامه‌ریزی سهم بهداشت و درمان را بیشتر ببینند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: ۱۰۰ درصد مراکز جامع سلامت در استان بوشهر زیر ۱۰ سال عمر دارند که این آمار درخشانی است و براساس تعهدی که دادیم مبنی بر بازسازی ۱۷۰ نفطه استان در پنج سال، تاکنون حدود ۱۵۵ مورد آن انجام‌ شده است.

وی با اعلام اینکه نصف فضای درمانی استان بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع در سال‌های اخیر نوسازی و بازسازی شده است، اضافه کرد: اگرچه به نقطه خوبی رسیده‌ایم اما برای رسیدن به نقطه مطلوب در برنامه سند توسعه بخش سلامت تا سال ۱۴۰۴ نیاز به تلاش بیشتری است.

کشمیری با بیان اینکه دغدغه بیماران در زمینه هزینه کمتر شده است، ادامه داد: تمرکز تأمین وسایل درمانی بیماران در بیمارستان، به صفر رسیدن مخارج زایمان و تغییر در نحوه برخوردها  بخشی از مزایای نظام سلامت است.

وی عنوان کرد: برای ماندگاری بیشتر پزشکان و پرستاران در مناطق محروم از سال آینده برنامه‌ای طراحی می شود که میزان پرداختی پزشکان فعال در این مناطق به صورت چشم‌گیری افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عنوان کرد: با توجه به وسعت استان بوشهر دسترسی به امکانات مرکز کم است و باید عدالت برقرار شود که در این راستا سه قطب درمانی برای استان بوشهر در نظر گرفته‌شده که قسمت شمالی استان به مرکزیت گناوه است.

وی با تأکید بر اینکه  باید کیفیت درمان و رضایت‌مندی بیماران دیالیزی در گناوه بهتر شود، ابراز کرد: بیماری که در بوشهر، برازجان و گناوه دیالیز می‌شود، باید از کیفیت یکسانی برخوردار و تفاوتی وجود نداشته باشد.

کشمیری به فاصله بیمارستان گناوه از شهر اشاره کرد و افزود: برای تردد بیماران و پزشکان باید از بزرگراه عبور کرد که پیشنهاد می‌‌شود در این محور زیرگذر یا روگذر احداث شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خواستار تسریع در وضعیت فاضلاب گناوه شد و تأکید کرد: برای جذب بودجه از طریق دانشگاه و منابع خارجی پیگیری شده است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !