۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » کنگان
  • شناسه : 278401
  • 09 ژانویه 2020 - 13:04
امام جمعه سیراف:

زندگی قاسم سلیمانی و شخصیت او نماد و تبلور یک شخصیت تراز انقلابی بود

مراسم نمادین وداع با پیکر مطهر شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عاشوری امام جمعه بندر سیراف و مداحی کربلایی میثم بهرامی و با حضور امام جمعه کنگان،فرمانده سپاه محمد رسول الله ناحیه کنگان،بخشدار،امام جمعه اهل سنت سیراف و شهردار و شورای اسلامی و مسئولین شهری و مردم قدر شناس بندر سیراف در جوار شهدای گمنام این شهر برگزار شد.

به گزارش سپاس،مراسم نمادین وداع با پیکر مطهر شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عاشوری امام جمعه بندر سیراف و مداحی کربلایی میثم بهرامی و با حضور امام جمعه کنگان،فرمانده سپاه محمد رسول الله ناحیه کنگان،بخشدار،امام جمعه اهل سنت سیراف و شهردار و شورای اسلامی و مسئولین شهری و مردم قدر شناس بندر سیراف در جوار شهدای گمنام این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام عاشوری امام جمعه بندر سیراف در جمع عزاداران سیدالشهدای مقاومت گفت: زندگی حاج قاسم سلیمانی و شخصیت او نماد و تبلور یک شخصیت تراز انقلابی بود. او سمبل آیه شریفه اشداء علی الکفار رحماء بینهم بود. اخلاق و رفتار و مشی و منش او آئینه‌ی روشن از سیره امام خامنه‌ای بود.آینده اثبات خواهد کرد که این تنها ایران و منطقه نیست که مرهون جهاد سلیمانی و یاران اوست. حتی اروپا و چین و روسیه و سایربلاد نیز مدیون او هستند. اگر تلاش او در محو داعش و داعشیان نبود امروز اروپا با سر ریز جمعیت تروریستها، دچار ناامنی‌های بزرگی می‌شد.

وی ادامه داد: سلیمانی در زمان حیاتش گره‌های ناگشوده‌ای را در عرصه امنیت منطقه و جهان گشود، اما ما معتقدیم اکنون به برکت این شهادت بزرگ دستهای او باز تر شده و توانش هزاران بار بیشتر گردیده است. ماموریت حاج قاسم تازه آغاز شده است. شهادتش و خونش گره‌های بزرگتری را در منطقه و جهان خواهد گشود و راز تعبیر امام خامنه‌ای بیشتر آشکار خواهدشد.رهبر حکیم انقلاب اسلامی، سال ۹۸ را سال گشایش‌ها و فرصت‌ها نامیدند. همه ما می‌دانیم شهادت حاج قاسم سلیمانی، یک حادثه اتفاقی نبود، یک واقعه‌ی بزرگ است و فرق است بین حادثه و واقعه! براین باوریم که این “شهادت” و برکت خون شهید است که بن‌بستها را می‌شکند. گره‌ها را می‌گشاید. دلها را بیدار می‌کند و تهدیدها را تبدیل به فرصت می‌کند. شهادت حاج قاسم و ابومهدی مهندس و یارانشان، تهدیدهای بزرگی را در ایران و عراق و منطقه تبدیل به فرصت کرده و خواهد کرد.

امام جمعه بندر سیراف افزود:برداشتن گام نهایی و پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران که در سرخط تحلیلی دیروز به عنوان یکی از ابعا انتقام و مواجهه سخت ایران، مطرح شد برجسته‌سازی شود. و این نکته بر جسته شود که خون شهید سلیمانی موجب شد، برداشتن این گامها سریعتر و مو ثرتر برداشته شود. و مصوبه مجلس عراق با همکاری دولت این کشور، را از برکات شهادت شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس است، که آغازی بر پایان اشغالگری آمریکا از عراق و از منطقه است و موجی از روحیه ضدآمریکایی را دامن خواهد زد.

وی گفت:این عملیات، یک عملیات تروریستیِ روشن و واضح است و سازمان ملل متحد باید در برابر آن موضع بگیرد، سکوت سازمان ملل محکوم است و نشان‌دهنده‌ی بی‌خاصیت بودن، این سازمان عریض و طویل است.و عملیات تروریستی آمریکای جهانخوار، عملا به مقاومت و محور مقاومت و ضرورت حضور مقاومت در منطقه مشروعیت جهانی می‌دهد و آن را در افکار عمومی مقبول و باورپذیر جلوه می‌دهد. وطبق گفته نخست وزیر عراق در مجلس این کشور، شهید سلیمانی، مهمان رسمی عراق بوده، و لذا این اقدام مذبوحانه، غیر از این که ناقض تمامیت ارضی عراق است، برخلاف همه پروتکلهای موجود در این زمینه نیز می‌باشد. قوه قضائیه ایران و دولت جمهوری اسلامی باید با طرح دعوای حقوقی در سازمانهای ذیربط، از دولت استکباری آمریکا شکایت کرده و نهایت شدت و صلابت را در این زمینه به کار گیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*