شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نیروی دریایی ایران یک نیروی راهبردی در جهان است

امام جمعه بوشهر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را نیروی دریایی راهبردی دانست و گفت: اقتدار نیروی دریایی ایران سبب استقلال و توانمندی در عرصه‌های مقاومت و دفاع شده است

آخرین اخبار
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار جمعی از فرماندهان پایگاه دریایی ارتش اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران از توانمندی و اقتدار بالایی برخوردار هستند که هر روز بر اقتدار و توان آنها افزوده می‌شود.

وی بخش عظیمی از نظم نوین آینده جهان را منوط به مدیریت دریاها دانست و افزود: مدیریت دریاها نشان از قابلیت و توانمندی است و در این راستا کشورهایی که دریاها را مدیریت می‌کنند می‌توانند بخش عظیمی از نظم و هندسه جهانی طراحی و اعمال نظر کنند.

صفایی بوشهری اقتدار دریایی یک نظام را سبب استقلال و توانمندی آن نظام در عرصه‌های مقاومت و دفاع دانست و تصریح کرد: اگر این اقتدار، اقتدار بین‌المللی باشد مایه اعمال نفوذ و سهم داشتن در نظم نوین جهان خواهد بود.

امام جمعه بوشهر جایگاه  نیروی دریایی در هندسه نیروهای مسلح را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با اقتدار توانسته در شمال و جنوب، این مدیریت را انجام دهد و آبراه‌های بین‌المللی را فتح کند و به‌عنوان یک نیروی بین‌المللی قوی شمرده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر نیروی دریایی ایران را نیروی راهبردی عنوان و تصریح کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران افتخار بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است و این در پرتو ایمان، دانش‌بنیانی در تمامی عرصه‌ها، مدیریت فوق‌العاده در ستاد، اقتدار در مهارت عملیاتی میدان و صف، مجاهدت در عرصه‌های مختلف و روح ولایتمداری است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش باید در تولیدات مورد نیاز خودکفا باشد افزود: اکنون بخش عظیمی از نیازهای نظامی کشور را خود تولید می‌کنیم اما باید به درجه‌ای برسیم که دیگر کشورها علاوه بر اینکه ما را خودکفا می‌دانند به‌عنوان یک کشور مرجع نیز بشناسند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !