جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

هشدار فائو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در زمینه هجوم ملخ‌های صحرایی به بوشهر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی فائو برای هجوم ملخ‌های صحرایی گفت: برای مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های لازم از جمله وسائل سم‌پاش زمینی و هواپیمای سم‌پاش فراهم شده است.

آخرین اخبار
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ محمدتقی منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره هشدار فائو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در زمینه هجوم ملخ‌های صحرایی اظهار داشت: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) درباره خطر هجوم ملخ‌های صحرایی  به کشور از جمله استان‌های جنوبی هشدار داده است.

وی، با بیان اینکه استان‌های بوشهر، هرمزگان و دیگر مناطق در خطر هجوم ملخ‌های صحرایی قرار دارند افزود: این ملخ‌ها بر اساس پیش بینی فائو از عربستان وارد ایران می‌شوند که استان بوشهر در معرض خطر این افت قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به آمادگی استان برای مقابله با  این افت پرداخت و گفت: برای مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر زیرساخت‌های لازم از جمله تجهیزات سم‌پاش زمینی، سم مورد نیاز و هواپیمای سم‌پاش فراهم شده است.

منوچهری با بیان اینکه بیش از ۶۰ هزار هکتار اراضی گندم، جو و کلزای استان بوشهر رشد قابل توجهی کرده‌اند افزود: با توجه به بارش‌های مطلوب باران سبزه‌های مزارع رشد قابل توجهی کرده‌اند که  در صورت هجوم ملخ‌ها شرایط مشکلی برای محصولات کشاورزی ایجاد می‌کنند.

وی، با بیان اینکه شبانه‌روز مناطق مختلف استان بوشهر در زمینه هجوم ملخ‌ها ردیابی و رصد می‌شود خاطر نشان کرد: تاکنون گزارشی از هجوم و ریزش ملخ‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر ارائه نشده ولی استان از آمادگی کاملی برای مقابله با این افت برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط و کشاورزان برای مقابله با افت ملخ صحرایی افزود: همه دستگاه‌ها و کشاورزان باید از آمادگی کامل در صورت ریزش ملخ‌ها برای مقابله با آنها برخوردار باشند تا این افت ریشه‌کن و از بروز خسارت به مزارع جلوگیری شود.

منوچهری، از کشاورزان خواست در هر منطقه‌ای که ریزش ملخ‌ها را مشاهده کردند، تیم‌ها و اکیپ‌‌های مبارزه کننده جهاد کشاورزی را برای پایش و سمپاشی مطلع کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !