جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

آسیب‌های اجتماعی به همه دستگاه‌ها و مردم مربوط است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۱ هزار مدرسه تحت پوشش طرح نماد قرار می‌گیرد.

آخرین اخبار
۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه دو طرح استراتژیک در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها داریم، اظهار داشت: امروز ۲۱ برنامه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور امروز رونمایی می‌شود.

وی آسیب‌های اجتماعی را یکی از مهمترین دغدغه‌ها دانست و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه‌ای بر مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارند و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این زمینه تلاش زیادی را داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی آسیب‌ها جامعه را تهدید می‌کند، افزود: نیاز به یک نهضت ملی در حوزه توانمندسازی و جامعه به ویژه دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان کشور داریم.

وی افزود: امروز به یک نقطه‌های خوبی برای یک حرکت وسیع و همه جانبه دست یافتیم. نقشه راه آسیب‌های اجتماعی را در آموزش و پرورش تدوین کردیم و در قلب این طرح‌ها طرح یاریگران زندگی را با مشارکت سازمان‌های غیردولتی و تشکل‌های دانش‌آموزی است.

کاظمی با اشاره به نقش پذیری دانش‌آموزان در این زمینه، اضافه کرد: حساس‌سازی جامعه، تبیین و توصیف شرایط و رصد آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس از برنامه‌های مهم است و با انجام اقدامات ترویجی برای توانمندسازی دانش‌آموزان به دنبال دستیابی به اهداف هستیم.

وی بیان کرد: طرح دیگر طرح نماد است که با حضور ۱۴ دستگاه در کنار هم اجرا می‌شود. این طرح از ۱۳۰ مدرسه شروع شده است و امروز در شش هزار و ۵۰۰ مدرسه به طور کامل اجرا می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این طرح در دو لایه اجرا می‌شود که یک لایه مدرسه است و امسال ۲۱ هزار مدرسه تحت پوشش قرار می‌گیرد و لایه دوم مراکز مشاوره است و از ظرفیت مراکز مشاوره نیز کل دانش‌آموزان را تحت پوشش طرح نماد قرار خواهیم داشت.

وی بیان کرد: اطمینان از اثربخشی طرح نماد اهمیت بالایی دارد و میز نماد را در هر استان برگزار می‌کنیم تا گزارش‌های خدمات صورت گرفته ارائه شود. طرح نماد مسیر خوبی را طی می‌کند و برای پیشبرد اهداف نیاز به هم‌افزایی داریم.

کاظمی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی به همه دستگاه‌ها و مردم مربوط است و برای رفع مشکلات همه باید پای کار باشند. دنبال وحدت و همدلی و هم‌افزایی برای پیشبرد اهداف هستیم.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !