جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

برگزاری کنگره علامه بلادی در بوشهر /۸۰۰ اثر به این دبیرخانه ارسال شده است

پنجمین کنگره بزرگداشت آیت الله سيد عبدالله مجتهد بلادی بوشهری در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

آخرین اخبار
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این مراسم گفت: استان بوشهر در عرصه فرهنگ دینی پیشینیه بسیارباشکوهی دارد. تاریخ روحانیت استان بی نظیر و درخشان و باعث افتخار است که ما بازماندگان این شجره طیبه هستیم.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: بسیاری از علمای استان دارای سابقه مبارزاتی با استعمار انگلیس هستند.

وی گفت: به یقین می توان اثبات کرد در کناره خلیج فارس استان بوشهر دارای جایگاه خاص در علوم انسانی ؛توسعه فرهنگ اهل بیت و نهادینه شدن آن و مرکز تولید محصولات علمی و پژوهشی در عرصه علوم انسانی است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: هم اکنون هم روحانیان استان بوشهر اهل تحقیق و پژوهش و در صحنه و بصیرهستند .اتحادی که در بین روحانیت استان است مثال زدنی است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم با تشریح بیانیه گام دوم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را نگارش کردند که نقشه راه آینده است و به طور جدی باید پیگیری شود.

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی در این برنامه نیز افزود: آیندگان باید بدانند ظرفیت های این کشور بسیار است اما مهمترین سرمایه نیروی انسانی است.

وی از تحریم به عنوان فرصتی طلایی برای رشد و بالندگی کشور یاد کرد و گفت: رهبر انقلاب به دنبال جهش و پیشرفت در کشور است و آن را از طلاب و نسل جوان می خواهد.

دبیر پنجمین کنگره علامه بلادی بوشهری هم گفت: ۸۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که ۹ اثر به عنوان برتر معرفی می شود.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز در این مراسم اضافه کرد: موضوعات این کنگره شامل حوزه انقلابی، فلسفه و کلام، اخلاق و تربیت، فقه و اصول، ادبیات عرب، زندگینامه علمای استان بوشهر، علوم انسانی، تاریخ اسلام و تشیع، دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی، علوم قرآنی و حدیث و علامه بلادی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری افزون بر طلاب و روحانیان، دانشجویان استان بوشهر نیز شرکت و آثار خود را به دبیرخانه‌های این جشنواره ارسال کرده‌اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: میزان بالای آثار ارسالی به این کنگره بیانگر رشد پژوهش و فرهنگ پژوهشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه‌های استان بوشهر است.

در این کنگره ۹ اثر به عنوان آثار برتر معرفی و از ۱۲ اثر تجلیل شدند. آثار برتر شامل آثار سه نفر از طلاب و روحانیون برادر، سه نفر از طلاب و اساتید خواهر و همچنین سه نفر از دانشجویان است که بیشترین امتیاز را کسب کردند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !