جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

معرفی استان بوشهر به عنوان خدمات رسانی به محرومان در کشور

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار همه ماموریت‌های واگذار شده که مهمترین آنها تامین امنیت پایدار و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است محرومیت‌زدایی، مردم‌داری و مردم‌دوستی را در دستور کار دارد و تلاش می‌شود بهترین خدمات در استان‌های مرزی و دور افتاده، صعب‌العبور و محروم ارائه شود.

آخرین اخبار
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ سردارسید ضیاءالدین حزنی مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آب، اشتغال و مسکن محرومان از اولویت‌های قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال‌جاری است.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار همه ماموریت‌های واگذار شده که مهمترین آنها تامین امنیت پایدار و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است محرومیت‌زدایی، مردم‌داری و مردم‌دوستی را در دستور کار دارد و تلاش می‌شود بهترین خدمات در استان‌های مرزی و دور افتاده، صعب‌العبور و محروم ارائه شود.

حزنی، طرح‌های کوچک و زودبازده فاقد پیچیدگی‌های فنی و تخصصی و قابل اجرا توسط ساکنان بومی برای امنیت پایدار و کارآمدی نظام را از ویژگی‌های طرح‌های قرارگاه سازندگی عنوان کرد.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران مسئول محرومیت‌زدایی نیست بلکه باید در کنار دولت در این راستای امر مهم گام بردارد و تلاش می‌شود این کار به نحو مطلوب انجام شود.

حزنی اظهار داشت: مهمترین مشکلات جامعه ناشی از فقر و محرومیت است و اینها موجب بیکاری، اعتیاد و طلاق  می‌شود و در نهایت به ناکارآمدی اقتصادی کشور می‌انجامد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد اما ۷ درصد ثروت دنیا را به خود اختصاص داده و هنوز ۵ درصد از ثروت ایران کشف نشده‌است.

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ندیدن مناطق محروم دلیلی بر نبود آنها نیست و برای مردان بزرگ این بن بست وجود ندارد یا راهی خواهند ساخت یا راه خواهند یافت.

وی ادامه داد: برای انجام ندادن کار در مناطق محروم نباید دلیلی تراشیده شود و باید برای این قشر منفعتی داشته باشیم و میزان رضایتمندی محرومان و مستضعفان برای ما مهم است.

حزنی با بیان اینکه امروز اولویت اصلی ما مقابله با جنگ نرم است اضافه کرد: دشمن در قالب جنگ نرم در تلاش برای ایجاد تردید در ذهن مردم، رعب و وحشت و ایجاد دو دستگی است به همین دلیل هر میزی از جمهوری اسلامی برای ما مسئولان امتحان است و ما را متوجه فقر، محرومیت محرومان می‌کند.

وی ادامه داد: اگر بدرستی به وظایف خود در قبال افراد جامعه بپردازیم و به‌دنبال آثار معنوی باشیم به‌طور یقین به چشم مردم می‌آید و این میزها ما را به بهشت هدایت می‌کند.

حزنی گفت: مردم در جمهوری اسلامی مهم هستند هرچند مقام‌ها بالا و پایین می‌آیند اما مردم ثابت هستند و باید مراقب آنان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: استان بوشهر ۲هزار و ۳۳۶ مسجد و حسینیه دارد که از این شمار یکهزار و ۲۸۳ مسجد و یکهزار و ۵۳ واحد حسینیه و اماکن مذهبی است.

حزنی اضافه کرد: با توجه به جمعیت یک میلیون و ۱۶۳هزا رو ۴۰۰ نفری استان بوشهر باید ۲هزار و ۳۲۷ مسجد و حسینیه وجود داشته باشد که این آمار در استان بوشهر بیش از این است و مشکلی در این زمینه  وجود ندارد.

وی ادامه داد: در استان بوشهر سه هزار و ۱۸۵پروژه عمرانی و ۱۴هزار و ۸۸ پروژه غیرعمرانی با ۱۳۷میلیارد و ۵۵۱ میلیون تومان اعتبار مصوب و ۱۲۲ میلیارد و ۵۵۷ میلیون تومان اعتبار پرداخت شده دردست اجرا است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: تاکنون ۲هزار و ۱۵۲ پروژه با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار شامل مسجد، خانه عالم، غسالخانه، خانه مددجویی و حسینیه اجرا شده‌است.

سردار علی رزمجو با بیان اینکه سال گذشته ۶۴۸ واحد مسکونی با مشارکت سپاه امام صادق (ع) و کمیته امداد در استان بوشهر احداث شده‌است افزود: در زمان حاضر نیز کار اجرایی ۳۷۷ واحد مسکونی مددجویی در استان بوشهر در دست اجرا است.

وی بیان کرد: افزون براین ۱۳هزار و ۷۷۹ پروژه غیرعمرانی با ۱۸ میلیارد تومان نیز در این استان اجرا شده‌است و تلاش می‌شود همزمان با برگزاری دومین یادواره سرداران و ۲هزار شهید استان بوشهر یکهزار جهیزیه برای نوعروسان و تازه دامادهای نیازمند این استان تامین شود.

رزمجو اضافه کرد: در این ارتابط  قرار شد قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران ۲۴ میلیارد تومان اعتبار به این استان در این بخش کمک کند.

وی ادامه داد: اعزام ۲۰۰ تیم پزشکی و هفت هزار ویزیت رایگان از جمله دیگر خدمات ارائه شده قرارگاه سازندگی استان بوشهر در مناطق محروم است.

رزمجو گفت: در اجرای اقتصاد مقاومتی نیز ۴۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب یکهزار و ۶۹۹ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده‌است و قرارگاه پیشرفت آبادانی نیز چهار میلیارد تومان در حوزه زیرساخت در مناطق صعب‌العبور  و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بخش فرهنگی هزینه کرده‌است.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر به اهمیت بسیج سازندگی اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از اهداف شکل گیری این سازمان غنی سازی اوقات فراغت جوانان است اگرچه این واژه چهار کلمه است اما می‌توان پیرامون آن چندین کتاب نوشت.

وی ارزشمندترین سرمایه هر جامعه را نیروی انسانی جوان عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی این جوانان از قشر دانشجو و دانشجویان بسیجی باشند بسیار ارزشمندتر خواهد بود چراکه دانشجویان هم اهل علم و هم اهل جهاد هستند.

عباسی‌فر با بیان اینکه باید بتوانیم برای پر کردن اوقات فراغت جوانان برنامه تعریف کنیم گفت: این کار در شکل‌گیری و توسعه و ارتقای فرهنگ و ارزش‌ها و باورهای جامعه نقش دارد؛ اگر امروز می‌خواهیم راجب کسی قضاوت کنیم باید ببینیم اوقات فراغت او چگونه است.

مدیر سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر رسالت اصلی این سازمان را محتوابخشی به اوقات فراغت جوانان دانست و گفت: امروز دغدغه همه ما این است که فرزندانمان در مسیرهای غیر صحیح حضور پیدا نکنند که حضور در روستاها با هدف محرومیت زدایی و خدمت بهترین مسیر است.

وی افزود: اهمیت حضور اقشار مختلف به ویژه دانشجویان در بین مردم و مناطق محروم بسیار ارزشمند است چراکه این حضور باعث امیدواری مردم به نظام و انقلاب می‌شود.

عباسی فر یکی دیگر از رسالت‌های بسیج سازندگی را حمایت و پشتیبانی از بسیجیان عنوان کرد و با اشاره به مأموریت‌های این سازمان گفت: محرومیت زدایی، بهره گیری از ظرفیت مردم در اجرای پروژه‌ها، حمایت از بسیجیان، حضور در حوادث غیر مترقبه و توجه به گفتمان اقتصاد مقاومتی از جمله این مأموریت‌ها است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !