سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نرخ کالاهای مصرفی و کرایه حمل نقل بعداز گرانی بنزین در بوشهر+جدول

حاصل گرانی بنزین در حالی که مسئولین دولتی به طور مستمر در رسانه های مختلف به خصوص صدا و سیما خبر از کنترل و نظارت بر بازار مطرح می کنند، افزایش قیمت در برخی از کالاها با شیب ملایم و در برخی کالاها نیز با شیب زیاد اتفاق افتاده است.

آخرین اخبار
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ حدود ۱۵ روز پیش افزایش قیمت بنزین در سراسر کشور با رشد سه برابری اتفاق افتاد و مردم را به شوکی عجیب وا داشت و بسیاری از عوامل آوشبگر در کنار مردم قرار گرفتند تا حق مردم را ضایع و اهداف دشمنان را در کف خیابان بیاورند؛ اما با هوشیاری مردم فورا این حادثه در سراسر کشور از بین رفت.

اعتراضاتی که به حق مردم و در ساعات اولیه کاملا مسالت آمیز بود با ورود آشوبگران مسیر مطالبه گری را به اغتشاش تبدیل کردند اما خوشبختانه همه عوامل خرابکار دستگیر و در اختیار دستگاه قضائی قرار گرفتند.

اما حاصل این افزایش قیمت بنزین و اعتراضات در برخی از کالاها افزایش اتفاق افتاده است در حالی که مسئولین دولتی به طور مستمر در رسانه های مختلف به خصوص صدا و سیما خبر از کنترل و نظارت بر بازار مطرح می کنند.

در روزهای ابتدایی نرخ کرایه های درون و برون شهری را افزایش داد که براساس گزارش میدانی خبرنگار سپاس نرخ کرایه تاکسی در بوشهر از کورسی ۱۵۰۰ به ۲۰۰۰ و کرایه های ۳۰۰۰ تومانی به ۵۰۰۰ هزار تومان افزایش یافت؛ نرخ کرایه آزانس ها تاکسی های اینترنتی که قبلا ۳ تا ۵ هزار تومان بوده است اما حالا به حدود ۸ تا ۱۰ هزار تومان افزایش داشته است، این در حالی است که تاکسیرانی و صنف هر گونه افزایش قیمت را ممنوع اعلام کرده است.

خبرنگار سپاس روز گذشته در گزارش میدانی که از بازار آخر هفته شهر بوشهر داشته است، برخی از تره بار افزایش داشته است و در شهر بوشهر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی از ۵ تومان به ۱۱ هزار تومان رسیده است و هر کیلو گرم خیار از ۴ هزار تومان به ۹هزار تومان رسیده است؛ سبزی از هر چهار دسته هزار تومان به سه دسته هزار تومان رسیده است.

اما نرخ هر کیلو ماهی افزایش چشم گیری داشته است که برخی صیادان دلیل اصلی آن افزایش قیمت بنزین می دانند.

گزارشی از قیمت برخی اقلام در ادامه می بینیم:

ردیف نوع کالا قیمت قبلی به تومان قیمت فعلی به تومان
۱ روغن ۷۵۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ ۷۵۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰
۲ نان ۲۰۰ ۲۰۰
۳ گوشت گوساله ۹۰۰۰۰ ۹۰۰۰۰
۴ گوشت گوسفندی ۱۰۰۰۰۰ ۱۰۰۰۰۰
۵ مرغ ۱۱۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰ ۱۱۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰
۶ تخم مرغ هر عدد ۶۰۰ هر عدد۷۵۰
۷ برنج ایرانی ۱۷۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ ۱۷۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰
۸ برنج هندی ۶۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰  ۷۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰
۹ گوجه ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ ۹۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰
۱۰ نخود ۱۲۰۰۰ ۱۳۵۰۰
۱۱ عدس سبز ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰
۱۲ خیار ۴۰۰۰ ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰
۱۳ پیاز ۳۵۰۰ ۵۰۰۰
۱۴ سیب زمینی ۳۵۰۰  ۵۰۰۰
۱۵ بادمجان ۱۰۰۰ ۱۰۰۰
۱۶ خرما ۱۷۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰
۱۷ ماهی خارو ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ ۱۸۰۰۰
۱۸ ماهی سنگسر ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ ۴۷۰۰۰ تا ۷۸۰۰۰
۱۹ میگو ۳۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ ۳۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰
۲۰ نارگیل ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰
۲۱ انار ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰
۲۲ نارنگی ۴۰۰۰ ۵۰۰۰
۲۳ لیموشیرین ۴۰۰۰ ۵۰۰۰
۲۴ سیب قرمز و زرد ۴۰۰۰ ۵۰۰۰

براساس گزارش خبرنگار سپاس برخی اقلام با سرعت بالا و برخی نیز با شیب ملایم در حال افزایش هستند که نیاز است دستگاه های نظارتی با شدت بیشتری نظارت کنند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !