جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

ایران در میادین مختلف برتری خود را حفظ کرده است

با وجود تحریم ها ایران توانسته است موقعیت خود را در منطقه در موقعیتی که از مزیت استراتژیک برخوردار است با هزینه ای فراتر از آنچه که مخالفان خود خرج می کنند تثبیت کند.

آرشیو اخبار
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش خبر گزاریهاو براساس مطالعه ای که از سوی انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن منتشر شده است ایران قادر به برتری در مبارزه برای تقویت نفوذ استراتژیک خود در خاورمیانه است.

مخالفان ایران در منطقه میلیاردها دلار برای خرید اسلحه غربی عمدتا از انگلیس هزینه کرده اند که برای مهار قدرت ایران هیچ نتیجه مثبتی در دستیابی به اهداف ندارند.

با وجود تحریم ها ایران توانسته است موقعیت خود را در منطقه در موقعیتی که از مزیت استراتژیک برخوردار است با هزینه ای فراتر از آنچه که مخالفان خود خرج می کنند تثبیت کند.

ایران از نفوذ قابل توجهی در سوریه، لبنان، عراق و یمن برخوردار است و قصد دارد نفوذ خود را در جای دیگر گسترش دهد.

در این مطالعه آمده است که ایران شبکه ای از متحدین را در خاورمیانه ایجاد کرده است.

در ادامه ی این گزارش آمده است: جمهوری اسلامی موازنه نیروهای تأثیرگذار در خاورمیانه را به نفع خود معکوس کرده است. نویسندگان این مطلب  می گویند که ایرانی ها در مقابله با ابرقدرت های سنتی با تقویت فرآیندهای نفوذ و استفاده از “طرف های ثالث” مقابله می کنند.

این کشور همچنین به اشکال غیر متداول و نامنظم جنگی از جمله اتکا به واحدهای کوچک، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و حملات سایبری ایجاد کرده است و به او اجازه می دهد تا برتری دشمنان خود را در سلاح های معمولی خنثی کند.

سیاست نادیده گرفتن ایران شکست خورده است. ایران مقاومت کرده و توانسته است آسیب های تروریسم اقتصادی آمریکا را کنترل کند. بنابراین یک کشور قدرتمند است با کشورهای دیگر روابط بسیاری دارد و ابتکارات بسیاری را برای همکاری های منطقه ای مطرح کرده است.

این گزارش نتیجه گیری می کند که بعید است ایران تا زمان ماندن ترامپ در کاخ سفید مسیر را تغییر دهد و همچنان به استفاده از فرصت های گسترش قابلیت های طرفها ی  ثالث ادامه خواهد داد. زیرا ایران به نیرویی استراتژیک تبدیل شده است ، نیرویی که باید  برسمیت شناخته شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !