۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » کنگان
  • شناسه : 275341
  • 08 نوامبر 2019 - 13:57
گفتگو با آمریکایی ها نتیجه حاصل نخواهد شد
گفتگو با آمریکایی ها نتیجه حاصل نخواهد شد
امام جمعه موقت سیراف:

گفتگو با آمریکایی ها نتیجه حاصل نخواهد شد

حجت الاسلام شیرازی گفت:آمریکای امروز اما؛ به مراتب ضعیف تر ازگذشته است و رو به افول نهاده و به سرعت تبدیل به یک کشور معمولی خواهد شد.

حجت الاسلام جلیل شیرازی امام جمعه موقت سیراف در خطبه نماز جمعه این هفته اظهار داشت:برخی مسئولان اجرایی می‏گویند که قوانین مصوب مجلس، به ما اجازه جلوگیری از واردات را نمی دهد. این یعنی اگر قانونی وجود دارد که دست دولت را برای جلوگیری از واردات می‏ بندد، باید آن قانون اصلاح شود.

وی ادامه داد:کشور از واردات بی رویه متضرر خواهد شد لذا باید دستگاه های سیاست گذار کشور، سیاست تعدیل بازرگانی و تقویت صنعت داخلی را مدنظر قرار دهند.

امام جمعه موقت سیراف افزود:مسلما بخشی از اجناس وارداتی ما کالاهای مصرفی است که به راحتی در داخل کشور توان تولید آن وجود دارد. در شرایطی که کالای مشابه ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب وجود دارد، نباید به مصرف کالای خارجی مبادرت کرد زیرا خرید کالای داخلی به معنای حمایت از اشتغال جوانان و  سرمایه گذار ایرانی است اما استفاده از کالای خارجی، حمایت از سرمایه گذار خارجی و کارگر خارجی است. این موضوع؛ نقش عمومی ملت و تخصصی دولت را برای حمایت از تولید کالاهای واسطه ای و مصرفی ساخت داخل پررنگ تر می‏کند.

حجت الاسلام شیرازی گفت: تدبیر رهبری و حمایت مردم و جهتگیری صحیح نظام اجرایی، اکنون فرصتی فراهم شده که تولید داخلی بتواند خود را در برابر کالای خارجی نشان دهد و با توجه به اینکه در شرایط تحریم بانکی و نفتی و رشد نرخ ارز، تنها تولید داخلی است که اقتصاد کشور را به پیش خواهد برد، می‏ بایست در کنار کنترل منطقی واردات، نسبت به تسریع در روند مراحل اداری تولید نیز اقدام شود تا تولید کننده برای کارهای تولیدی در پیچ و خم قوانین دست و پاگیر اداری گرفتار نشود.

امام جمعه موقت بندر سیراف در ادامه گفت:آمارجدید گمرک نیز از اختصاص غیر منطقی ارز دولتی به کالاهای غیرمتعارف و غیر لازم و همچنین افزایش سهم کالاهای لوکس و حتی غیر لوکس غیر ضروری، در ترکیب واردات کشور خبر می‏دهد که با شرایط اقتصادی کشور و اقتضائات اقتصاد مقاومتی، به هیچ وجه سازگار نیست.

حجت الاسلام شیرازی به دلیل افول آمریکا پرداخت و گفت:آمریکای امروز اما؛ به مراتب ضعیف تر ازگذشته است و رو به افول نهاده و به سرعت تبدیل به یک کشور معمولی خواهد شد.

حجت الاسلام شیرازی هفته وحدت را پیشاپیش تبریک گفت و افزود:تعیین دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول، به عنوان هفته وحدت، از جمله ابتکارات سرنوشت ساز و تاریخ ساز امام راحل بوده است.ابتکاری که برای همیشه، بخش عمده ای از توطئه های دائمی استکبار را کم اثر کرده است و در ایران اسلامی و بسیاری از مناطق دیگر جهان، وحدت را تبدیل به یکی از گفتمان های غالب و رایج کرده است. شرایط حساس کنونی جهان اسلام می طلبد تا به این موضوع مهم، نگاهی عمیق تر داشته باشیم

وی افزود:هر ساله روز پنجم نوامبر مصادف با ۱۴ آبان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ایران گرامی داشته می شود به این امید که با ترویج ارزش های مشترکی نظیر عدالت، همبستگی، بردباری، تشریک، تساوی، احترام، نیکوکاری و بشردوستی در بین انسان ها به ویژه جوانان به صلح و آرامش با شعار «مهربان خواهیم ماند» کمکی شده باشد.

وی در پایان گفت: برخی که مذاکره با امریکا را حلّال مشکلات می دانند، صددرصد اشتباه می کنند و هیچ نتیجه ای از گفتگو با امریکایی ها حاصل نخواهد شد، چرا که آنها یقیناً و قطعاً هیچ امتیازی نخواهند داد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*