چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

گلایه بیماران بیمارستان خلیج فارس بوشهر از عدم رعایت بهداشت

نظافت بیمارستان شهدای خلیج فارس خصوصا در بخش جراحی و بستری بیماران ضعیف است و انتقادات زیادی از سوی بیماران و همراهان آنها در پی داشته است

آخرین اخبار
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ بیمارستان نهادی است بسیار ضروری که برای تداوم حیات و حفظ جان انسانها و بازگشت به تندرستی به تدریج در زندگی انسانها پدیدار گشته و همراه با تکامل علوم و فنون و مهارتها ، پس از گذشت سالیان دراز به شکل امروزی درآمده است. 

در جوامع مختلف نیز با توجه به وضعیت اقتصادی آن جامعه و انتظارات گیرندگان خدمات ، شاهد تفاوت های فراوانی در بین بیمارستانها می باشیم و نکته قابل توجه اینکه در هر بیمارستانی در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی ، انواع عفونتهای نازوکومیال noso comial    ( در زبان یونانی noso  به معنای »  بیماری «  وcomeion  به معنای »مراقبت «  است ) شیوع پیدا می کنن.

بهداشت محیط بیمارستان شامل کلیه اقداماتی است که از انتقال عوامل بیماریزای محیط خارج به داخل بیمارستان و بالعکس جلوگیری می کند . در این راستا عوامل محیطی همچون آب ، فاضلاب ، ‌زباله ،‌هوا، غذا و … باید به نحوی کنترل شوند تا علاوه بر ایجاد محیطی سالم و بهداشتی ،‌ به بهبود بیماران نیز کمک نماید.

با توجه به این همه ضرورت در این امر نظافت بیمارستان شهدای خلیج فارس خصوصا در بخش جراحی و بستری بیماران ضعیف است و انتقادات زیادی از سوی بیماران و همراهان آنها در پی داشته است.

ظاهرا مسئولان بیمارستان هم در مواجهه با اعتراضات، کمبود نیرو را بهانه کرده اند و مسائلی دیگر را جایگزین این امر نمودند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !