۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » اخبار صفحه اصلی
  • شناسه : 275022
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
گلایه بیماران بیمارستان خلیج فارس بوشهر از عدم رعایت بهداشت
گلایه بیماران بیمارستان خلیج فارس بوشهر از عدم رعایت بهداشت

گلایه بیماران بیمارستان خلیج فارس بوشهر از عدم رعایت بهداشت

نظافت بیمارستان شهدای خلیج فارس خصوصا در بخش جراحی و بستری بیماران ضعیف است و انتقادات زیادی از سوی بیماران و همراهان آنها در پی داشته است

به گزارش سپاس ؛ بیمارستان نهادی است بسیار ضروری که برای تداوم حیات و حفظ جان انسانها و بازگشت به تندرستی به تدریج در زندگی انسانها پدیدار گشته و همراه با تکامل علوم و فنون و مهارتها ، پس از گذشت سالیان دراز به شکل امروزی درآمده است. 

در جوامع مختلف نیز با توجه به وضعیت اقتصادی آن جامعه و انتظارات گیرندگان خدمات ، شاهد تفاوت های فراوانی در بین بیمارستانها می باشیم و نکته قابل توجه اینکه در هر بیمارستانی در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی ، انواع عفونتهای نازوکومیال noso comial    ( در زبان یونانی noso  به معنای »  بیماری «  وcomeion  به معنای »مراقبت «  است ) شیوع پیدا می کنن.

بهداشت محیط بیمارستان شامل کلیه اقداماتی است که از انتقال عوامل بیماریزای محیط خارج به داخل بیمارستان و بالعکس جلوگیری می کند . در این راستا عوامل محیطی همچون آب ، فاضلاب ، ‌زباله ،‌هوا، غذا و … باید به نحوی کنترل شوند تا علاوه بر ایجاد محیطی سالم و بهداشتی ،‌ به بهبود بیماران نیز کمک نماید.

با توجه به این همه ضرورت در این امر نظافت بیمارستان شهدای خلیج فارس خصوصا در بخش جراحی و بستری بیماران ضعیف است و انتقادات زیادی از سوی بیماران و همراهان آنها در پی داشته است.

ظاهرا مسئولان بیمارستان هم در مواجهه با اعتراضات، کمبود نیرو را بهانه کرده اند و مسائلی دیگر را جایگزین این امر نمودند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*