چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

چه کسی درست میگوید؟ استاندار یا غیر استاندار بودن آسانسورهای بیمارستان‌های بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: بیشتر آسانسور‌های بیمارستان‌ها به ویژه آسانسور‌های بیمار بر ایمنی کافی را ندارند.

آخرین اخبار
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ محمدرحیم بهره‌مند مدیرکل استاندارد استان بوشهر در نشستی خبری که به مناسبت هفته استاندارد برگزار شده بود بیان کرد: با توجه به اینکه آسانسور‌ بیمارستان‌ها بیمار بر هستند و اغلب اتاق‌های عمل نیز در طبقات بالاتر بیمارستان‌ها قرار دارند، امکان پلمپ آن‌ها وجود ندارد، زیرا امکان ایجاد مشکلات جدی‌تر برای بیمار وجود دارد.

او افزود: از طریق دادستانی هم پیگیری‌های لازم صورت گرفته و دادستان هم به بیمارستان‌های متخلف تذکر‌های لازم را داده کرده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر ادامه داد: آسانسور ناایمن هتل‌ها، اداره‌ها و و کلینیک‌های درمانی متخلف پلمپ شده اما نمی‌توان آسانسور بیمارستان‌ها را پلمپ کرد.

بهره‌مند بیان کرد: اداره کل استاندارد سالانه پروانه‌هایی برای آسانسور‌های شخصی ارائه می‌دهد و کیفیت آن‌‎‌ها را بررسی می‌کند که مردم استان سالانه برای تمدید پروانه خود اقدام می‌کنند ومشکلی برای آسانسور‌های شخصی وجود ندارد.

او گفت: اگر آسانسور بیمه باشد، اما تائیدیه استاندارد نداشته باشد، بیمه شاملش نمی‌شود. این امر دستور العمل بیمه مرکزی است.

در پی انتشار این خبر از قول مدیرکل استاندارد بوشهر با عنوان “آسانسور بیمارستان‌های بوشهر غیراستاندارد است” دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال کرده است.

 روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در توضیحات خود اعلام کرد: آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأییدیه اداره استاندارد را دارند.

در ادامه این گزارش آمده: ۲۳ دستگاه آسانسور در حوزه سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود دارد که از این تعداد ۹ دستگاه آسانسورهای فعال و دارای کد، ۵ دستگاه آسانسورهای فعال و ثبت شده در سامانه که بازرسی اولیه در خصوص آنها صورت گرفته، ۲ دستگاه آسانسورهای فعال و در حال انجام مراحل استاندارد و ۷ دستگاه آسانسورهای غیرفعال و ثبت‌ شده در سامانه است.

بر اساس دستورالعمل های سازمان استاندارد، تمامی دستگاه‌های آسانسور موجود در مراکز برای اخذ کد استاندارد باید آسانسورها را در سامانه ثبت و بعد از آن توسط شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد بازرسی شوند.

از سال ۹۲ بازرسی از آسانسورهای مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط شرکت‌های یاد شده صورت گرفته و نواقص و مشکلات فنی از نظر اداره استاندارد نیز برطرف شده است.

همچنین طی دو دوره بازرسی از سوی شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد تأییدیه سالم بودن آسانسورها صادر شده است. بازرسی سوم از طرف بازرسین اداره کل استاندارد صورت می‌گیرد که تمام اقدامات لازم برای این کار انجام شده است.

لازم به توضیح است که:
*در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تعداد ۹ دستگاه آسانسور وجود دارد که از این تعداد پنج دستگاه فعال و در سامانه ثبت‌ شده‌اند.
*در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ۶ دستگاه آسانسور وجود دارد که چهار دستگاه آن فعال بوده و در سامانه ثبت شده است.
*در شهرستان گناوه نیز دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان دارای کد و ثبت‌ شده در سامانه و دیگری مستقر در مجموعه مسکونی است که در حال حاضر به دلیل عدم اخذ کد غیرفعال شده است.
*در شهرستان دیلم یک دستگاه آسانسور در شبکه بهداشت و درمان وجود دارد که دارای کد و در سامانه ثبت‌ شده است.
*در شهرستان دشتی یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت شهید الیاس احمدی و دارای کد بوده که در سامانه ثبت شده است.
*در شهرستان کنگان یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت سیراف و دارای کد و ثبت در سامانه وجود دارد.
*در شهرستان عسلویه دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان در حال اخذ کد، اما درون سامانه ثبت‌ شده است و دیگری مستقر در مرکز جامع سلامت بیدخون که دارای کد و ثبت سامانه شده است.

گفتنی است تمامی آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی تفاهم‌نامه هائی با شرکت‌های معتبر و تحت نظارت اداره استاندارد، مورد پشتیبانی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !