چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

روند نزولی بیماری سل در استان بوشهر/تشخیص زودهنگام این بیماری در استان بوشهر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تشخیص زودهنگام بیماری سل با استفاده از روش‌های تشخیصی مناسب و فناوری‌های جدید از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام بهداشتی درمانی کشور است.

آخرین اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ عبدالمحمد خواجه‌ئیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درگفتگو با خبرنگار سپاس گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شاهد روند نزولی بیماری سل در کشور و استان بوشهر هستیم.

وی بیان کرد: درمان بموقع و وجود داروهای مؤثر که با نظارت مستقیم کارکنان بهداشتی مورد استفاده بیمار قرار می‌گیرد باعث شده بیماری سل که یکی از کشنده‌ترین بیماری‌های عفونی است به یک بیماری قابل پیشگیری و کنترل تبدیل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: آلودگی همزمان به ویروس ایدز خطر ابتلا به بیماری سل را به‌طور معناداری افزایش می‌دهد به همین دلیل کشورهایی با شیوع بالای  اچ ای وی شاهد افزایش چشمگیر تعداد بیماران مبتلا به سل بوده‌اند.

خواجه‌ئیان هشدار داد: مراجعه دیرهنگام بیماران و یا تاخیر در تشخیص بیماری به همراه مصرف نادرست دارو می‌تواند منجر به سل مقاوم به درمان شود که این نوع بیماری از معضلات سیستم بهداشت و درمان است به همین دلیل باهدف افزایش آگاهی عموم مردم جامعه و کارکنان بهداشتی درمانی، روز ۲۳ مهرماه به‌عنوان روز ملی سل نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !