جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

انعام کارگر کارواش، عرفی که تبدیل به قانون شده است

دریافت انعام از 5 هزار تومان به بالا عرفی است که در کارواش های سطح استان بوشهر به یک قانون اصلی تبدیل شده است و بسیاری از مراجعه کننده گان در خصوص پرداخت انعام با کارگران کارواش دارای جدال و گاها بحث های بسیار شدید هستند.

آخرین اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس پائین بودن مبلغ دستمزد در بسیاری از شغل های کاذب و فصلی توسط کارفرمایان موضوعی مهم است که باید دستگاه های مربوطه نسبت به آن توجه ویژه و نظارت های بسیار جدی داشته باشند.

یکی از این شغل ها کارگرانی هستند که در کارواش های سطح استان بوشهر فعالیت می کنند، ظاهرا عرف هایی در جامعه برای آنها به یک قانون اصلی در حرفه خود تبدیل شده و تحت هیچ شرایطی از آن عبور نمی کنند.

دریافت انعام از ۵ هزار تومان به بالا عرفی است که در کارواش های سطح استان بوشهر به یک قانون اصلی تبدیل شده است و بسیاری از مراجعه کننده گان در خصوص پرداخت انعام با کارگران کارواش دارای جدال و گاها بحث های بسیار شدید هستند.

تعیین نرخ انعامک توسط کارگران کارواش

سامان بحرینی یکی از شهروندان شهر بوشهر با اشاره به پرداخت انعام اظهار کرد: هنگام مراجعه به کارواش معمولا برای شستن پراید کارگران کارواش مبلغی حدود  ۵ هزار تومان به عنوان انعام طلب می کنند در حالی که مبلغ شست و شو داخل و بیرون خودرو جدا در دفتر مدیریت کارواش پرداخت می شود.

بحرینی  تصریح کرد: روز گذشته که به کارواش مراجعه کردم دو هزار تومان همراه داشتم که قصد داشتم به عنوان انعام به کارگر کارواش دهم، بعداز اتمام کار وی زمانی که صدا زد پراید تمام است مبلغ انعام را به این کارگر دادم.

وی ادامه داد: اما کارگر کارواش با خضونت گفت مگه داری به گدا پول می دهی، در گرمای طاقت فرسا و شرجی بالای بوشهر کار ماشین شما را انجام داده ام.

این شهروند بوشهری گفت: به کارگر کارواش گفتم من هزینه کامل شستت و شوی خودرو به مدیریت پرداخت کرده ام وی این مبلغ نیز به دلخواه به شما داده ام.

بحرنی بیان کرد: اما کارگر کارواش تاکید داشت که کمتر از ۵ هزار تومان قبول نمی کند و با کمال ناراحتی زیر لب توهین می کرد که به ناچار مبلغ ۵ هزار تومان به وی دادم.

تامین دستمزد با انعام های مردم

یکی از کارگران کارواش شهر بوشهر در گفت و گو با سپاس با اشاره به موضوع انعام، اظهار کرد: کارواش هیچ هزینه ای به کارگر پرداخت نمی کند و همه دستمزد خود را باید از انعام هایی که مردم می دهند تامین کنیم.

در حالی که مسئول اتحادیه کارواشی های استان تهران بارها در رسانه ها اعلام کرده است دریافت انعام توسط کارگران کارواش به صورت اجبار کاملا غیر قانونی است.

حال باید دید دستگاه های نظارتی چه اقدامی در این خصوص خواهند کرد.

پایگاه خبری تحلیلی سپاس آمادگی دارد تا جوابیه یا توضیح مناسب در این خصوص منتشر و به اطلاع عموم مردم برساند.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !