۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » اخبار صفحه اصلی » ویژه‌ها
  • شناسه : 273966
  • 12 اکتبر 2019 - 10:05
  • نویسنده : سپاس
  • منبع : سپاس
کارمند غیر دولتی که در استانداری بوشهر دو سمت مدیرکلی دارد
کارمند غیر دولتی که در استانداری بوشهر دو سمت مدیرکلی دارد

کارمند غیر دولتی که در استانداری بوشهر دو سمت مدیرکلی دارد

این گونه برخوردها در انتصابات نشان می دهد قحط الرجال در حوزه مدیریتی در دولت تدبیر امید وجود دارد به همین دلیل یک فرد از مجموعه غیر دولتی در دولت دو صندلی مدیر کلی با حکم سرپرستی دارد.

به گزارش سپاس؛ استان بوشهر در زمینه انتخابات از پرشورترین استان های کشور است که درصد بسیار بالایی از واجدین شرایط پای صندوق های رای می آیند و به نامزد مورد نظر رای می دهند، این موضوع نشان از اهمیت و اشرافیت مردم به مسائل سیاسی و تصمیم گیری ها دارد.

چند روز پیش مدیر کل انتخاباتی استانداری بوشهر که از نزدیکان یکی از نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی است، طی حکمی از مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر و مدیرعامل فعلی سازمان تامین اجتماعی کشور راهی این سازمان شد.

با رفتن عادل دهدشتی به پایتخت، استاندار بوشهر طی حکمی عباس برزگرزاده را که سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر است، با حفظ سمت و در یک حرکت قحط‌الرجالی، به سرپرستی دفتر سیاسی و انتخاباتی استانداری بوشهر  منصوب کرد.

بی توجهی به قانون در انتصاب

عباس برزگرزاده که در نیمه دوم سال ۱۳۹۵ به سرپرستی اداره کل امور اجتماعی استانداری بوشهر منصوب شد، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد است و با وجود اینکه بارها نامه بازگشت وی توسط دانشگاه آزاد به استانداری بوشهر ابلاغ شده است، استاندار بدون توجه به مراحل قانونی حکم سرپرستی برای وی صادر کرده است.

در سال ۱۳۸۶ قانونی مبنی بر عدم استفاده از افراد دوشغله در پست های سازمانی تصویب شد و درپی آن مجموعه دانشگاه آزاد کشور بخشنامه ای تنظیم و به استان ها ارسال کرد که نیروهای دانشگاه آزاد نمی توانند در مجموعه های دولتی و غیر دولتی مشغول بکار شوند.

اما عباس برزگر زاده امروز در استان بوشهر دارای سه صندلی است که در دو صندلیِ آن به عنوان سرپرست، جلوس کرده است.

ماده قانونی در خصوص دو شغله بودن برخی پست های مدیریتی: «تصدی بیش از یک پست سازمانی برای کلیه کارمندان دولت ممنوع می‌باشد. در موارد ضروری با تشخیص مقام مسئول مافوق تصدی موقت پست سازمان مدیریتی یا حساس به صورت سرپرستی بدون دریافت حقوق و مزایا برای حداکثر چهار ماه مجاز می‌باشد».

انتصاب برزگرزاده به عنوان مدیر کل انتخاباتی استانداری بوشهر در حالی که وی دبیر حزب ندای ایرانیان در استان بوشهر نیز است، در هاله ای از ابهام قرار دارد و به گفته یک منبع آگاه، وزارت کشور با این انتصاب در حوزه انتخاباتی استان مخالفت خود را اعلام و نظر منفی داده است.

قحط‌الرجال در حوزه مدیریتی استاندار بوشهر

اما به نظر می رسد گراوند استاندار بوشهر نیز قصد دارد مانند سالاری استاندار سابق، قانون شکنی در انتصابات کند و یک متصدی سیاسی با دیدگاه های تند اصلاح طلبی را برای مدیریت انتخابات منصوب کند.

این گونه رفتارها در انتصابات نشان می دهد قحط الرجال در حوزه مدیریتیِ دولت تدبیر و امید وجود دارد و به همین دلیل یک فرد از مجموعه غیر دولتی، دو صندلی مدیر کلی با حکم سرپرستی در دولت دارد.

لازم به ذکر است که برخی از مجموعه های مدیریتی استاندار فعلی بوشهر با سرپرستی اداره می شود که همچنان تدبیری برای آن لحاظ نشده است.

حال باید دید نماینده عالی دولت تدبیر و امید، انتصابات را بر اساس اصل قانون انجام می‌دهد یا اینکه مانند استاندار سابق بدون هیچ توجهی به قواعد حقوقی و به صورت کاملا سلیقه ای و دخالت‌های افراد سیاسی اصلاح طلب، جابجایی ها را انجام دهد.

 

انتهای پیام//

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*