۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 273985
  • 12 اکتبر 2019 - 13:49
دانش آموزان در انتظار شیر/وعده ای که عملی نشد
دانش آموزان در انتظار شیر/وعده ای که عملی نشد

دانش آموزان در انتظار شیر/وعده ای که عملی نشد

چند سالی است که شیر از سفره آموزش و پرورش حذف شده موضوعی که بارها توجه به آن از سوی کارشناسان و مسئولان مورد تاکید قرار گرفته است .

به گزارش سپاس ؛ چند سالی است که شیر از سفره آموزش و پرورش حذف شده موضوعی که بارها توجه به آن از سوی کارشناسان و مسئولان مورد تاکید قرار گرفته است .

اینکه تصمیم جمعی بر این بود که دانش آموزان از شیر روزانه برخوردار باشند تصمیمی درست بود چون دانش آموز سالم و تندرست که موادغذایی مغذی مصرف می‌کند، در یادگیری دروس بسیار متبحرتر و حتی باهوش تر است.

دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور برای رشد و بالندگی و در دست گرفتن چرخه اقتصادی، باید از سلامت جسمی و روحی مناسب برخوردار باشند، مسئله‌ای که هر یک جدا از دیگری نیست.

امسال پس از گذشت ۳ هفته  از توزیع نشدن شیر در مدارس و قول‌های مساعدی که داده شده است دانش آموزان در انتظار توزیع شیر در مدارس هستند که انتظار می‌رود این مهم محقق شود.

شایسته است اما و اگرها و شروط برای از سرگیری توزیع شیر در مدارس به نتیجه درست و منطقی برسد تا دانش آموزان بار دیگر صدای زنگ شیر را در مدارس بشنوند و این اقدام به فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی دانش آموزان در خصوص اهمیت نوشیدن شیر منجر شود.

دو هفته از سال تحصیلی جدید گذشته و هنوز برنامه ای برای توزیع شیر در میان دانش آموزان در دست نیست، برنامه ای که از اوایل دهه ۸۰ به‌عنوان یکی از برنامه های اجرایی مورد توجه بوده است.

اگرچه این شیر، یک وعده کامل نیست و نیازهای تغذیه ‌ای دانش ‌آموزان به گروه لبنیات را بطور کامل تامین نمی ‌کند اما مصرف آن در مدرسه فواید زیادی دارد، چراکه از یکسو با ذائقه‌ سازی مصرف لبنیات در یک محیط آموزشی، عادت غذایی صحیح را در دانش‌آموزان شکل می ‌دهد و از سوی دیگر دانش ‌آموز خود را در میان همسالان و همکلاسی و معلم خود می ‌بیند که همگی در حال نوشیدن شیر هستند و فرهنگ‌ سازی لازم در این زمینه انجام می‌ شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*