۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » ویژه‌ها
  • شناسه : 273996
  • 12 اکتبر 2019 - 14:00
امیدواری پرورش میگو در بوشهر/صادرات میگوی پرورشی در بوشهر مطلوب است
امیدواری پرورش میگو در بوشهر/صادرات میگوی پرورشی در بوشهر مطلوب است

امیدواری پرورش میگو در بوشهر/صادرات میگوی پرورشی در بوشهر مطلوب است

استاندار بوشهر گفت: مشکل استخرهای پرورش میگو برطرف شده است و اکنون روند برداشت میگو از اراضی پرورشی ادامه دارد و  صادرات میگوهای پرورشی به‌نحو مطلوب درحال انجام است.

به گزارش سپاس ؛ عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر  در نشست با پرورش دهندگان میگو  در جمع خبرنگاران بیان کرد: مشکل استخرهای پرورش میگو برطرف شده است و اکنون روند برداشت میگو از اراضی پرورشی ادامه دارد و  صادرات میگوهای پرورشی به‌نحو مطلوب درحال انجام است.

وی با بیان اینکه نظارت‌  دامپزشکی بر اراضی پرورشی میگو و کنترل  واحدهای پرورشی شبانه‌روزی است، تأکید کرد:  هیچ مشکلی در سایت‌های پرورشی میگو وجود ندارد.

سعید زرین فر مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر  نیز افزود: برای تحقق این مهم پژوهشکده میگوی کشور در بوشهر پژوهش‌های تاثیرگذاری را به انجام رسانده است.

وی بیان کرد: در بحث پژوهش یکی از دغدغه‌های اصلی اجرایی و کاربردی بودن آن است که در این ارتباط پژوهشکده میگوی کشور در بوشهر تاکنون با ارتباط تنگاتنگ خود با مسائل و مشکلات حوزه پرورش میگو توانسته پژوهش‌هایی کاربردی به این صنعت ارائه کند.

این مسئول ادامه داد: این تلاش‌ها به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در حوزه پرورش میگو منجر شده طوریکه تاکنون سرمایه‌گذاران بسیاری زیادی داوطلب ورود به این حوزه شده اند.

زرین فر اظهار داشت: در این ارتباط کارگروهی با حضور دستگاه‌های ذیربط از جمله شیلات، دامپزشکی و پژوهشکده میگو تشکیل شده تا ماهانه ظرفیت پرورش میگوی بوشهر در اراضی ساحلی بررسی و موانع فراروی آن برطرف شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی پرورش دهندگان میگوی استان بوشهر گفت: پرورش دهندگان در بدترین شرایط آب و هوایی مرزداران بی مزد و مواجب هستند که باید نگاه حمایتی بیشتری از آنها صورت گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*