۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان
  • شناسه : 273837
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
با برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میز ملی؛

توانمندی‌های استان بوشهر در تولید و صادرات خرما معرفی می‌شود

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: توانمندی‌های استان بوشهر در تولید و صادرات خرما با برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میز ملی معرفی می‌شود.

 قاسم قائدی صبح دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه تولید و صادرات خرما است.

وی تولید و صادرات خرمای ارگانیک را از ویژگی‌های استان بوشهر دانست و اضافه کرد: خرما و نخل در استان بوشهر کارکردی فراتر از اقتصاد و معیشت داشته و با فرهنگ مردم بومی استان عجین است.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بیان کرد: رونق کسب و کارهای مربوط به خرما علاوه بر اثرات اقتصادی، مزایای فراوان دیگری برای استان بوشهر دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ بر اساس تأکیدات استاندار بوشهر مبنی بر معرفی و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه استان، حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزاری مطلوب جشنواره خرما را با حساسیت رصد می کند.

قائدی ادامه داد:  دومین جشنواره ملی خرما و صنایع وابسته با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر و انجمن ملی خرما و با حضور مسئولان ملی و استان‌های خرماخیز و همچنین نمایندگانی از مدیران استان‌های پرمصرف خرما از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت نمایشگاه برای معرفی خرما و محصولات جانبی آن به عنوان یکی از توانمندی های تولیدی صادراتی بیان کرد: به منظور تقسیم کار و تعریف وظایف دستگاه ها و متولیان برگزاری نمایشگاه و جشنواره، کمیته های علمی و اجرایی، کمیته پشتیبانی و بازاریابی، کمیته سرمایه‌گذاری و تبلیغاتی و کمیته نمایشگاهی تعریف شده است.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر افزود: کمیته های چهارگانه باید به سرعت تشکیل شده و فعالیت های مربوطه را آغاز کنند تا شاهد برگزاری باشکوه این رویداد باشیم

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*