۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 273820
  • 08 اکتبر 2019 - 13:00
بلاتکلیفی بیمه بیش از ۲۳ هزارخانوار روستایی در بوشهر
بلاتکلیفی بیمه بیش از ۲۳ هزارخانوار روستایی در بوشهر
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان خبر داد:

بلاتکلیفی بیمه بیش از ۲۳ هزارخانوار روستایی در بوشهر

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بوشهر گفت: 23 هزار خانوار روستایی استان فاقد هر نوع پوشش بیمه هستند که باید با تعامل مسئولان و بخش‌های ذی ربط و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای پوشش بیمه ای آن ها اقدام کرد.

به گزارش سپاس ؛ کیانوش کازرونی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بوشهر  اظهار داشت:  بیش از ۲۳ هزار خانوار روستایی استان فاقد هر نوع پوشش بیمه هستند که باید با تعامل مسئولان و بخش‌های ذی ربط و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای پوشش بیمه ای آن ها اقدام کرد.

 وی گفت: بیشترین بیمه شدگان مربوط به شهرستان های دشتستان و تنگستان و کمترین هم در دیر و دیلم است، ضمن اینکه در شهرستان های جم و عسلویه ورود نداشته ایم و مربوط به تامین اجتماعی است.

کیانوش کازرونی افزود: ۵۰ هزار خانوار در استان مشمول بیمه می شوند که فقط ۲۷ هزار تفر تحت پوشش هستند.

کازرونی با اشاره به اینکه بیمه روستاییان و عشایر از سال ۸۴ ایجاد شده و در زمینه تعهداتی مثل مستمری و از کارافتادگی فعالیت می کند، ادامه داد: با توجه به اینکه دو سوم مبلغ پرداختی توسط بیمه پرداز، از سوی دولت تامین می شود، صندوق بیمه روستاییان یکی از بهترین ترازهای مالی را در مقایسه با سایر صندوق های بیمه دارد و در ایفای تعهداتش به بیمه شدگان مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اختیاری بودن این بیمه، افزود: روستائیان، کشاورزان و عشایر ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا تعاونی های تولیدی روستاها خود را بیمه کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیر بیمه عشایر و روستاییان بوشهر درباره تعداد مستمری بگیران این صندوق بیان کرد: اکنون حدود ۲۹۸ مستمری بگیر داریم که از این تعداد ۱۲۱ نفر مستمری از کارافتادگی دریافت می کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*