جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

ابتکار خلاقانه یک هنرمند بوشهری و کسب و کار با صدف دریایی

کارآفرین گناوه‌ای با بهره‌گیری از علاقه و خلاقیت و آموزش تزیین با صدف، استعداد هنرجویان را محک زده و با برجسته کردن توانایی‌های آن‌ها موجب اشتغال‌زایی تعدادی از این افراد شده است.

آخرین اخبار
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ صدف ها جانوران دریایی هستند که در بستر رودخانه ها و دریا ها زندگی میکنند. هنگامی که صدف ها گرسنه هستند، دو کفه خود را از هم باز میکنند، تا مقداری آب همراه با تعدادی جانوران ریز قابل خوردن بین دو کفه ی آن ها وارد شود.

گاهی ممکن است یک قطعه ی ریز ماسه داخل آب باشد و بین دو کفه گیر بیفتد. در این صورت صدف تحریک میشود و ماده ای را ترشح میکند، تا شن را بپوشاند. این ماده دور تا دور تکه ی ماسه را میگیرد و مانع از این میشود که لبه های تیز آن به بدن لطیف نرم تن داخل صدف صدمه بزند و سر انجام این ماسه ی روکش دار به مروارید زیبایی تبدیل میشود.

این هنرمند، ۱۲ سال پیش آموزش کار با صدف و ساخت وسایل تزیینی و زینتی را یاد گرفت و از آن زمان تاکنون این آموزش‌ها را به علاقمندان ارائه می‌دهد.

تاکنون ۳۰۰  نفر آموزش‌ها را در نزد وی فراگرفته‌اند و ۱۶ نفر از آن‌ها در شرکتی که این بانوی کارآفرین تاسیس کرده صنایع دستی را تهیه و به بازار عرضه می‌کنند.

صنایع دستی ساخته شده، علاوه بر عرضه در استان خریدارانی از استان‌های دیگر دارد، همچنین تعدادی از این دست ساخته‌ها که شامل انواع مجسمه، تابلو‌های صدفی، لوگوی تیم‌های ورزشی محبوب، جعبه دستمال کاغذی، لوازم اداری، جعبه جواهر و جا قاشق و چنگالی است به کشورهایی، چون عراق و امارات متحده عربی صادر می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !