۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » اخبار صفحه اصلی
  • شناسه : 273696
  • ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
کاهش دما در استان بوشهر/ ادامه ناپایداری‌های جوی
کاهش دما در استان بوشهر/ ادامه ناپایداری‌های جوی

کاهش دما در استان بوشهر/ ادامه ناپایداری‌های جوی

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با شمالی شدن جریانات جوی دمای هوا از امروز کاهش می‌یابد، همچنین ناپایداری‌های جوی تا پایان هفته در استان ادامه خواهد یافت.

به گزارش سپاس؛ زهرا راستگو  کارشناس هواشناسی استان بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز با وزش باد شمال غربی، شاهدکاهش نسبی دمای هوا در استان بوشهر خواهیم بود، ضمن اینکه سرعت وزش باد در سواحل و بر روی دریا به تدریج افزایش می‌یابد.

وی افزود: انتظار می‌رود فردا دوباره وزش جریانات جنوبی در سواحل آغاز و تا اواسط هفته ادامه یابد. همچنین با توجه به انتقال رطوبت از خلیج فارس به سمت سواحل و افزایش شاخص‌های ناپایداری‌های همرفتی (محلی)، از روز یک‌شنبه تا اواسط هفته جاری به تناوب در برخی ساعات روز، رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی در استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: بنابراین طی این مدت در برخی نقاط شاهد رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و در مناطق مستعد ریزش تگرگ و وزش تندباد لحظه‌ای به همراه گردوخاک خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی استان تا فردا گفت: آسمان استان صاف تا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد، گاهی غبار محلی و افزایش ابر، از ظهر فردا در برخی نقاط جنوبی استان رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری جوی پیش‌بینی می‌شود.

راستگو افزود:جهت باد امروز بیشتر شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا و سواحل مرکزی و جنوبی گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت، از فردا به‌تدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی در ساعاتی از عصر امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۸:۰۵ دقیقه، مد دریا ساعت ۱۴:۵۲ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۱۶:۱۹ دقیقه خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*