یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کاهش دما در استان بوشهر/ ادامه ناپایداری‌های جوی

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با شمالی شدن جریانات جوی دمای هوا از امروز کاهش می‌یابد، همچنین ناپایداری‌های جوی تا پایان هفته در استان ادامه خواهد یافت.

آخرین اخبار
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ زهرا راستگو  کارشناس هواشناسی استان بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز با وزش باد شمال غربی، شاهدکاهش نسبی دمای هوا در استان بوشهر خواهیم بود، ضمن اینکه سرعت وزش باد در سواحل و بر روی دریا به تدریج افزایش می‌یابد.

وی افزود: انتظار می‌رود فردا دوباره وزش جریانات جنوبی در سواحل آغاز و تا اواسط هفته ادامه یابد. همچنین با توجه به انتقال رطوبت از خلیج فارس به سمت سواحل و افزایش شاخص‌های ناپایداری‌های همرفتی (محلی)، از روز یک‌شنبه تا اواسط هفته جاری به تناوب در برخی ساعات روز، رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های همرفتی در استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: بنابراین طی این مدت در برخی نقاط شاهد رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و در مناطق مستعد ریزش تگرگ و وزش تندباد لحظه‌ای به همراه گردوخاک خواهیم بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی استان تا فردا گفت: آسمان استان صاف تا کمی ابری در برخی ساعات وزش باد، گاهی غبار محلی و افزایش ابر، از ظهر فردا در برخی نقاط جنوبی استان رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری جوی پیش‌بینی می‌شود.

راستگو افزود:جهت باد امروز بیشتر شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا و سواحل مرکزی و جنوبی گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت، از فردا به‌تدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی در ساعاتی از عصر امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۸:۰۵ دقیقه، مد دریا ساعت ۱۴:۵۲ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۱۶:۱۹ دقیقه خواهد بود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !