شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مسؤولان به فکرمشکلات مردم باشند/انتظار مردم ازمسولان اشتغال است

امام جمعه بردخون گفت:مسؤولان به فکر مشکلات مردم باشند و درد و دغدغه آنان را درک کنند

آخرین اخبار
۰۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس و به نقل از مطاف ۲۴:حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه بردخون اظهار داشت:اقتدار، انسجام، پیشرفت، استقلال و آزادی کشور در پرتو همدلی و همزبانی و با وجود کارگزاران متعهد و باتقوا حاصل می شود.

امام جمعه بردخون افزود: بزرگ ترین سرمایه برای کشور، پیوند، ارتباط، همدلی و همزبانی است و بدترین آفت برای یک دولت و جامعه، تفرقه و چنددستگی است.

وی با بیان اینکه همدلی و همزبانی با شعار به دست نمی آید، به وظایف دولت به مردم از دیدگاه امام علی اشاره کرد و گفت: احترام به حقوق ملت، مهرورزی نسبت به مردم، نصیحت پذیری، دورکردن افراد چاپلوس، نگاه متفاوت به افراد خوب و بد و دستگیری اقشار آسیب پذیر از مهم ترین وظایف مسؤولان است.

رکنی حسینی اضافه کرد: مسؤولان به فکر مشکلات مردم باشند و درد و دغدغه آنان را درک کنند و اعتماد مردم را به دست آورند زیرا مردم در همه صحنه های نظام اسلامی حضور داشته اند.

خطیب جمعه بردخون با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری، ابراز داشت: چندماهی به انتخابات مجلس مانده و مردم افرادی را بدون توجه به حزب و جناح انتخاب کنند که بتوانند در شرایط حساس پاسخگوی مطالبات آنان باشند.

امام جمعه بردخون ادامه داد: جنوب استان چهار شهرستان با جمعیت بیش از ۳۰۰ هزار نفر دارد و یک نماینده پاسخگوی انتظارات مردم جنوب استان نیست که از مسؤولان می خواهیم فکری در این زمینه کنند.

وی گفت: مردم ضمن مطالبه گری، با چشم باز نماینده خود را انتخاب کنند و بدانند نمایندگان با مطالبه گری مردم پیگیر مشکلات می شوند.

امام جمعه بردخون افزود: متاسفانه بسیاری از افراد تحت تاثیر شعارهای غیرعملی رأی می دهند و بعد انتظار دارند ایمه جمعه پیگیر مطالبات آنان باشند اما ایمه جمعه در جایگاهی نیستند که بتوانتد مشکلات را حل کنند.

بردخون با اشاره به سابقه بردخون تصریح کرد: بخش بردخون در گذشته گسترده تر بوده و روستاهای زیادی داشته اما به دلیل عدم شغل، بیشتر روستاها خالی از سکنه شده و تنها تابلویی مانده که حدود ۲۰ روستا بین بردخون تا دیر چنین وضعیتی داشته است.

خطیب جمعه بردخون یادآور شد: مردم شغل و کار می خواهند و انتظار مردم بردخون از مسؤولان شهرستان و استان این است که اشتغال را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد مردم به کشاورزی مشغولند و هیچ منبع درآمد دیگری ندارند که اگر کشاورزی نابود شود سرنوشت بردخون نیز مانند روستاهای خالی از سکنه می شود.

رکنی حسینی ادامه داد: مردم از مدیران انتظار ندارند کار پیدا کنند اما توقع دارند برخی از ادارات و نهادهای شهرستان بجای بازکردن گره خود گره نباشند و اجازه دهند مردم به کار خود ادامه دهند.

وی گفت: مردم این منطقه زمین خوار و سرمایه دار نیستند و در گرمای ۶۰ درجه کار می کنند اما بی مهری و کم لطفی برخی ادارات شهرستان قلب انسان را به درد می آورد.

رکنی حسینی افزود: بارها به مسؤولان تذکر داده ایم اما گوش شنوایی نیست، مردم مشغول کشاورزی هستند و با هزینه های بالا کار می کنند و انتظار حمایت دارند.

وی خطاب به مدیران اجرایی گفت: در این ۴۰ سال برای چندنفر در بخش بردخون اشتغال ایجاد کرده اند، مردم خود به دنبال اشتغال هستند و عده زیادی از این راه نان می خورند که از استاندار و فرماندار و همه دلسوزان می خواهیم، بگذارید مردم زندگی کنند.

امام جمعه بردخون با گرامیداشت روز آتش نشان، از همه آتش نشانان بویژه در بخش بردخون تقدیر نمود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !