سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نشاط پاییزی با آغاز سال تحصیلی در بوشهر

همزمان با بازگشایی مدارس بار دیگر شور و نشاط دانش آموزان حال و هوایی دیگر به بوشهر داده است.

آخرین اخبار
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ بیش از ۲۴۰ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع تحصیلی مختلف با آغاز سال تحصیلی جدید در کلاس های درس حضور پیدا می کنند که نشان از جمله جوان استان بوشهر دارد. با احتساب خانواده های دانش آموزان و فرهنگیان می توان گفت بیش از یک میلیون نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر آغاز سال تحصیلی قرار دارند.

در اولین روز بازگشایی مدارس شور و نشاطی خاص در خیابان های بوشهر جریان دارد و صحنه های دلنواز همراهی والدین و دانش آموزان یا گروه های چند نفری دانش آموزان که در حال رفتن به مدرسه هستند مشاهده می شود.

ترافیک نسبتاً روان در خیابان های بوشهر در جریان است و گاهی نوعی سردرگمی میان رانندگان دیده می شود. پیش از آغاز سال تحصیلی جدید سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفته است: تعداد دانش‌آموز در استان بوشهر نسبت به سال گذشته ۴.۹ درصد معادل ۱۱ هزار نفر رشد نشان می‌دهند.

غلامحسین حسینی اظهار داشت: هم‌زمان با اول مهرماه ۲۴۱ هزار دانش‌آموز در قالب هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس در استان بوشهر ساماندهی و سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند و از این تعداد دانش‌آموز سه هزار نفر معادل ۲۸ درصد در مدرسه‌های غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

حسینی تصریح کرد: باوجوداینکه آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود ۶۳۰ آموزگار روبرو است اما با تلاش و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده هیچ کلاسی در اول مهرماه امسال بدون معلم نخواهد بود.

یکی از شهروندان بوشهری به خبرنگار سپاس گفت: برای سوار شدن به تاکسی امروز مقداری بیشتر از قبل منتظر ماندم که در ابتدا برای من جای سوال داشت چرا خیابان های شلوغ است اما بعد از چند دقیقه متوجه شدم مدارس باز شده اند و از این به بعد باید زودتر برای انجام کارها و رفتن به محل کار اقدام کنم زیرا مقداری معطلی برای سوار شدن به تاکسی دارم.

با آغاز مدارس موضوع سرویس مدارس یکی از دغدغه های والدین است. در این باره یکی از والدین دانش اموزان بوشهری به خبرنگار سپاس اظهار داشت: با توجه به اینکه دو فرزند محصل دارم برای مقدور نیست هر دو را به وقت به مدرسه برسانم و خودم هم به موقع سر کار حاضر شوم و تصمیم دارم مثل سال های قبل نسبت به گرفتن سرویس اقدام کنم اما نمی دانم هزینه های آن چه مقدار افزایش داشته است.

حضور ماموران راهنمایی و رانندگی و انتظامی در سطح شهر بوشهر همزمان با بازگشایی مدارس نمود بیشتری دارد و اقدام ترافیکی پیش بینی شده به خوبی توانسته است از قفل شدن خیابان ها و ایجاد ترافیک سنگین جلوگیری کند.

قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در بوشهر، شهرداری مرکز استان نیز اقدام خوبی در این زمینه انجام داده است. سیدنورالدین امیری شهردار بندر بوشهر در این باره گفته است: با برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیریت شهری تلاش داریم تا همزمان با آغاز ماه مهر و سال تحصیلی جدید، شهر را مهیای استقبال از آینده سازان این مرز و بوم کنیم.

سیدنورالدین امیری افزود: پاکسازی و بهسازی و زیباسازی معابر پیرامون مدارس ، توزیع کارتن پلاست، تأمین و توزیع مخازن مخصوص جداسازی کاغذ، شستشوی جوی ها و کانالها و همچنین رفع خطرات احتمالی، حذف موانع فیزیکی و نازیبایی های بصری، خط کشی خطوط عابر پیاده مقابل مدارس، شستشوی خیابان ها و کوچه های منتهی به مدارس، نوسازی تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، سالم سازی و ایمن سازی معابر، لکه گیری آسفالت پیاده روها و معابر، ساماندهی سرویس مدارس از طریق ثبت نام در سامانه کشوری “سپند”، بازپیرایی فضای سبز، اجرای تدابیر ترافیکی همه و همه از جمله این اقدامات است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !