سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

شرکت بیش از ۵۰ هزار نفر و ۶۲ موکب استان بوشهر در پیاده روی اربعین ۹۸

استاندار بوشهر از استقبال پرشور مردم استان برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی خبرداد و گفت: پیش‌بینی می‌شود افزون بر ۵۰ هزار نفر از استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند.

آخرین اخبار
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ عبدالکریم گراوند  در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: حماسه آفرینی و جان‌فشانی رزمندگان در همه ادوار تاریخی جاوید و ماندگار است و در هفته دفاع مقدس بخشی از این ایثارگری‌ها به جامعه هدف عرضه می‌شود.

وی، با تبریک بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها  به برنامه‌های ستاد اربعین استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: اربعین حسینی نماد وحدت و همدلی مسلمانان ایرانی و عراقی است و  برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی پایه و اساس این اتحاد و همدلی محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر از خطر نفوذ جریان‌های انحرافی در موکب‌ها خبرداد و تاکید کرد: باید موکب‌داران در جریان مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرکت‌ جریان‌های انحرافی آگاه باشند تا از بروز مشکلات و آسیب‌ها پیشگیری شود.

گراوند با تاکید بر تدوین بسته آموزشی ویژه موکب‌داران مراسم اربعین حسینی گفت: اداره کل  تبلیغات اسلامی استان بوشهر باید نسبت به تدوین بسته آموزشی ویژه ایام اربعین حسینی اقدام و کلاس‌های توجیهی ویژه موکب‌داران برگزار کند.

وی، برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلا را یک حرکت مردمی دانست و تصریح کرد: باید این حرکت که به صورت خودجوش از سوی  ارادتمندان به خاندان ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود مردمی بماند که این مهم در استان بوشهر متبلور و فرهنگ سازی شده است.

استاندار بوشهر تهیه امکانات دارویی و راهداری را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به  سنگین بودن تردد خودروها در مسیرهای استان بوشهر به مرز شلمچه باید ایمنی تردد با همکاری پلیس راهور فراهم شود.

گراوند، عشق و علاقه مردم استان بوشهر به اهل بیت(ع) را در کشور مثال زدنی دانست و خاطر نشان کرد: حضور مردم استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی هر سال پرشورتر و افزایش می‌یابد که پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال افزون بر ۵۰ هزار نفر از استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند.

وی، با بیان اینکه فرهنگ حسینی در استان بوشهر متبلور است به میزان افراد ثبت نام شده در سامانه سماح  پرداخت و افزود: با  توجه به لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها تاکنون جایگاه استان بوشهر در ثبت نام سامانه سماح هفتم است که به نسبت جمعیت، استان بوشهر  در کشور جایگاه اول دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر آماده شدن پایگاه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس جاده‌ای برای ارائه خدمات به زائران اربعین در طول مسیر تصریح کرد: صدا و سیمای استان بوشهر نسبت به تهیه مستند پیاده‌روی اربعین حسینی در ایام اربعین اقدام کند.

گراوند با قدردانی  از همکاری همگانی و موکب‌داران اربعین حسینی تاکید کرد: تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر مورد توجه قرار داشته شود.

وی خدمات سپاه استان بوشهر در مراسم اربعین حسینی را ستود و گفت: سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با استقرار یک موکب در مراسم اربعین حسینی روزانه به بیش از ۲۰۰۰ نفر خدمات رسانی از نظر تغذیه و اسکان ارائه می‌کند.

۶۲موکب استان بوشهر در پیاده روی اربعین راه اندازی می شود

عبدالرضا مطاف رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر نیز در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به نقش برجسته و مهم مردم ارادتمند به خاندان عصمت و طهارت(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: مردم ارادتمند به سید و سالار شهیدان(ع) در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی برای ارائه خدمات به زائران حسینی نقش مهم و برجسته‌ای دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از افزایش موکب‌ها برای استقرار در مسیر زائران اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد: تاکنون ارادتمندان به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)  و خیران بوشهری برای ایجاد ۶۲ موکب در مراسم  اربعین ثبت نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه سال قبل ۵۴ موکب در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی خدمات رسانی کردند خاطر نشان کرد: موکب‌های استان بوشهر در داخل استان، مرز شلمچه و  در کربلا و مسیر نجف تا کربلا به زائران داخلی و خارجی خدمات تغذیه‌ای، اسکان و درمانی، فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌کنند.

مطاف بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی ۵ موکب‌ در مرز شلمچه، ۲۴ موکب در مسیرهای داخلی، ۲ موکب در  مسیر نجف اشرف، ۱۱ موکب در  مسیر کربلا و ۲۰ موکب در شهر کربلا  مستقر می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه این موکب‌ها ثبت سامانه شده است گفت: احکام موکب‌داران برای خدمات رسانی  در مراسم اربعین صادر شده و از اول مهرماه تجهیزات به محل‌های مورد نظرمنتقل می‌‌شود.

وی با اشاره به ثبت نام ۳ هزار ۵۰۰ نفر برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی تصریح کرد: خادمان مستقر در این موکب‌ها ۵ بار غذا در بخش‌های صبحانه، نهار، میان وعده و شام توزیع می‌کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !