۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان
  • شناسه : 272573
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۳۷

سه تن نمک غیرمجاز در شهرستان بوشهر کشف شد

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در راستای ممنوعیت عرضه، توزیع و فروش نمک دریا، طرح ضربتی جمع‌آوری و معدوم‌سازی از سطح عرضه اجرا و بیش از سه تن نمک دریا کشف و جمع‌آوری شد.

به گزارش سپاس، حسن فخرایی رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: تابستان امسال در اجرای این طرح ۲۸ نفر از بازرسان بهداشت محیط در قالب ۱۴ گروه از عطاری‌های واقع در شهرستان بوشهر بازدید و بیش از سه تن نمک دریا کشف و ضبط و نابود شد.

وی بیان کرد: این‌گونه نمک‌ها ناخالصی‌هایی مانند شن، ماسه، خاک، گچ، فلزات سنگین مانند سرب، جیوه و آرسنیک دارند که منجر به بروز عوارض نامطلوب در دستگاه‌های گوارشی، کلیوی، کبدی، ریوی و جلوگیری از جذب آهن می‌شوند و سرطان‌زا هستند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: با توجه به مصرف انواع نمک در آماده‌سازی غذا‌های عرضه‌شده در رستوران‌ها، غذا فروشی‌ها و منازل، و نقش تغذیه‌ای آن در رژیم غذایی، باید به‌طور ویژه بر کیفیت و فرایند مصرف آن نظارت شود.

وی خاطرنشان کرد: بازرسان بهداشت محیط به‌طور مستمر بر مراکز عرضه‌کننده مواد غذایی نظارت می‌کنند و همه اقلام مواد غذایی به ویژه نمک‌های خوراکی را بازبینی و در صورت مشاهده تخلف، محصولات بدون مشخصه بهداشتی و غیرمجاز را جمع‌آوری و نابود می‌کنند و با متخلفان طبق قانون ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی برخورد جدی خواهد شد.

فخرایی از مردم خواست در صورت دیدن هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه تلفنی رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*