۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » کنگان
  • شناسه : 272540
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۸:۵۹
سرپرست فرمانداری کنگان:

آموزش و پرورش از طلایه داران برنامه‌های فرهنگی در کشور است

پاکنژاد گفت: آموزش و پرورش از طلایه داران برنامه‌های فرهنگی در کشور است و من نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارم چون آموزش و پرورش زیربنای همه چیز است.

،سیدعلی پاکنژاد صبح امروز در مراسم رونمایی از کتاب برنامه عملیاتی اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگان اظهار داشت: مهم ترین برنامه آموزش و پرورش پروژه مهر است، ساماندهی دانش آموزان و مدارس نیز از برنامه‌های مهم این پروژه است که تلاش مدیریت آموزش و پرورش و همکارانشان در این زمینه قابل تقدیر است.

سرپرست فرمانداری کنگان افزود: امروز خرسندیم که بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه عملیاتی آموزش و پرورش نوشته شده است که باید بر اساس این نقشه راه کار خود را پیش برد.

پاکنژاد گفت: آموزش و پرورش از طلایه داران برنامه‌های فرهنگی در کشور است و من نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش دارم چون آموزش و پرورش زیربنای همه چیز است.

وی با بیان اینکه  آموزش و پرورش نقش مهمی در توسعه و پیشرفت شهرستان کنگان دارد ادامه داد: اگر قصد داریم شهرستان توسعه و پیشرفت کند باید نگاه اساسی به آموزش و پرورش داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری کنگان با بیان اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی بیشتر شده است گفت: با توجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی در شهرستان زیاد است و برای رفع این آسیب‌ها باید از برنامه عملیاتی آموزش و پرورش استفاده کرد‌.

نماینده عالی دولت در کنگان با بیان اینکه توانایی و دانایی از آموزش و پرورش سرچشمه می‌گیرد اظهار داشت: مدیران مدارس خط مقدم آموزش و پرورش هستند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با اولیاء، مردم داری و تکریم ارباب رجوع تلاش بیشتری باید صورت گیرد گفت: برخی برنامه‌ها را با کمک خود اولیاء می توان انجام داد.

شاکر محیسن در ادامه مراسم رونمایی از کتاب برنامه عملیاتی اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگان اظهار داشت: ایمنی مدارس مسئله جدی است و باید مدیران و دبیران به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

مدیر آموزش‌ و‌ پرورش‌ شهرستان‌کنگان با تاکید بر اینکه مدیران حق دریافت کمک‌های مالی را از اولیا ندارند گفت: اگر کسی می‌خواهد کمک کند اختیاری است و شما مدیران در جلب اعتماد مردم می توانید تلاش کنید‌.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و شرایط سخت زندگی مردم مدیران حق مجبور کردن اولیا به کمک کردن به مدرسه را ندارند.

محیسن با بیان اینکه تنبیه بدنی مطلقا ممنوع است گفت: عمل در این زمینه طبق آیین نامه انظباطی و مقرراتی است و هیچ یک از مدیران و دبیران حق تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند.

مدیر آموزش و پرورش کنگان با اشاره به رونمایی از کتاب برنامه عملیاتی که اداره آموزش و پرورش شهرستان که بر مبنای سند تحول برنامه ریزی شده است گفت: انتظار می‌رود این برنامه عملیاتی بر اساس وضعیت مدرسه بسته و در اختیار مدیریت قرار گیرد.

وی افزود: این برنامه عملیاتی، نقشه راه سند تحول است که برای وزارت آموزش و پرورش است اگر به خوبی در مدرسه اجرا شود قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

گفتنی است در این نشست از کتاب برنامه عملیاتی اداره آموزش و پرورش شهرستان کنگان رونمایی شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*