۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 272454
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
به بیگانگان نباید دل بست /نیازهای دانش‌آموزان کم‌بضاعت تامین شود
به بیگانگان نباید دل بست /نیازهای دانش‌آموزان کم‌بضاعت تامین شود

به بیگانگان نباید دل بست /نیازهای دانش‌آموزان کم‌بضاعت تامین شود

 به گزارش سپاس ؛ حجت الاسلام هاشمی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به فرازهای از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون فضای کنونی جهان اشاره کرد و گفت:رهبر معظم انقلاب بیان داشتند که علاج همه مشکلات مملکت در دست مردم است و باید در داخل کشور حل شود. حجت الاسلام […]

 به گزارش سپاس ؛ حجت الاسلام هاشمی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به فرازهای از بیانات مقام معظم رهبری پیرامون فضای کنونی جهان اشاره کرد و گفت:رهبر معظم انقلاب بیان داشتند که علاج همه مشکلات مملکت در دست مردم است و باید در داخل کشور حل شود.

حجت الاسلام هاشمی افزود: مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه به بیگانگان نباید نگاه کرد و دل بست و به دولت ها نباید امید بست گفتند سخنان آمریکایی ها یا ناشی از سیاست آشفته آمریکایی هاست و یا ترفندی برای سردرگم کردن کشور مقابل است.

وی اضافه کرد:رهبر معظم انقلاب در ادامه به این موضوع اشاره کردند که جمهوری اسلامی ایران با این موضوعات سردرگم نمی شود پس آمریکایی ها باید برای مذاکره به سراغ کسانی بروند که مانند گاو شیرده آن ها رفتار می کنند هر چند هنوز هم بعضی ها امید همراهی با آمریکایی ها را دارند در حالی که مذاکره با آمریکا دیوانگی است.

خطیب موقت نماز جمعه بوشهر گفت:مقام معظم رهبری گفته اند مشکل آمریکا با ایران انرژی هسته ای و تروریسم نیست بلکه مشکل آن ها هویتی و ایدئولوژیکی است زیرا ما اعتقادمان براساس مسیر انبیاست.

حجت الاسلام هاشمی بیان داشت:مقام معظم رهبری افزودند اگر آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و معاهده هسته ای توافق شده برگشت آن وقت می تواند بنشیند و صحبت کند.در غیر این صورت هیچ صحبتی میان ایران وآمریکا صورت نمی گیرد نه در نیویورک و نه در جای دیگر…/ .

وی با تقدیر از رییس قوه قضاییه در عدالت خواهی ،مدیریت جهادی و عزم قاطع قوه قضاییه در مقابله با فساد گفت:همه خواهان ادامه رسیدگی به تخلفات و ایجاد عدالت هستیم و بدون هیچ ملاحظه ای برای حفظ انقلاب و عدالت گستری به شیوه خود ادامه دهند.حتی اگر برخی خشمگین شوند اما باید عدالت صورت گیرد.

امام جمعه موقت بوشهربا بیان اینکه یکشنبه  شهریور سالروز آغاز هشت سال جنک تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس است اظهار داشت:امام راحل چه زیبا گفتند که ما انقلابمان را در جنگ به جهانیان ثابت و پایه های انقلاب اسلامی مان را محکم نمودیم.

حجت الاسلام هاشمی افزود:البته جنگ برای ما هزینه های مادی زیادی داشت و جوانان بسیاری را از ما گرفت اما برکاتش بسیار بیشتر است.این روزها نیز فداکاری نیروها را در جبهه مقاومت در عراق – سوریه – یمن و لبنان به خوبی شاهد هستیم .

حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد:در شرایط کنونی نیز هر چند جنگ نظامی تمام شده اما جنگ روانی ،سیاسی و فرهنگی همچنان وجود دارد و دفاع و مقاومت نیز ادامه دارد .

وی در پایان با اشاره به فصل بازگشای مدارس گفت:مسئولین آموزش و پرورش به مانند سال های گذشته امانت دار خوبی در پرورش، و آموزش فرزندان این مرزو بوم باشند دانش آموزانی که مدیران فردای کشور هستند.

توسعه شهرستان “کنگان” با استفاده از تمام ظرفیت‌ها ضروریست

محمود محمودی امام جمعه کنگان امروز در خطبه‌های نمازجمعه با تبیین فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در درس خارج، افزود: معظم له فرمودند تنها راه علاج کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است.

امام جمعه کنگان بیان داشت: چشم امید بستن به بیگانه و خارج از کشور و نادیده گرفتن توان و ظرفیت داخلی یک اشتباه بزرگ است.

وی به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص موضوع مذاکرات اشاره و با بیان اینکه مذاکره تا زمانی که آمریکا حرف خود را پس نگیرد ، توبه نکند و به تعهداتش پایبند نباشد شدنی نخواهد بود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ، در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسؤولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها نه در نیویورک و نه در غیر آن اتفاق نخواهد افتاد.

محمودی با تبیین سخنان حکیمانه ولی امر مسلمین جهان در دیدار با موکب‌داران عراقی ، بیان کرد: اگر امام حسین (علیه‌السلام) به‌درستی معرفی شود در واقع اسلام و قرآن معرفی شده است.

وی با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) فقط مختص شیعه و سنی نیست و متعلق به انسانیت است و دلیل آن حضور غیرمسلمانان در راهپیمایی اربعین است، گفت: راهپیمایی اربعین جهانی و زمینه‌ساز گسترش معرفت حسینی است.

امام جمعه کنگان با نکوداشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام و تجلیل از آزادگان و ایثارگران و یادگاران دفاع مقدس، بیان کرد: ترویج دفاع مقدس موجب تداوم انقلاب اسلامی و نهادینه شدن فرهنگ جهاد ، ایثار و مقاومت و شهادت‌طلبی خواهد شد.

محمودی به برکات دفاع مقدس اشاره و تاکید کرد: تامین امنیت پایدار برای ایران اسلامی یکی از برکات مهم دفاع مقدس است بگونه‌ای که امروز هیچ قدرتی در دنیا جرات نگاه چپ کردن به ایران مقتدر اسلامی را ندارد.

وی با انتقاد از حذف واژه مقدس شهید از تابلو معابر و مقلدین برخی شهرها و استدلال غیرقابل قبول برخی مسؤولان در این زمینه، گفت: رانندگان مسیر را گم نمی‌کنند این شما هستید که در آستانه هفته دفاع مقدس راه شهدا را گم کرده‌اید.

امام جمعه کنگان با اشاره به آغاز سال تحصیلی مدارس و مراکز علمی ، حوزوی و دانشگاهی و بیان اینکه آحاد مردم و مسؤولان در قبال آموزش و پرورش مسؤول هستند و بایستی به مسئله تربیت در کنار تعلیم توجه جدی شود، افزود: سرمایه‌گذاری مردم و مسؤولان و اهتمام متولیان آموزش و پرورش و جامعه بزرگ معلمین در حقیقت توجه به آینده‌سازان مملکت و تاثیرگذاران آینده کشور است.

محمودی با تسلیت شهادت امام سجاد علیه‌السلام به نقش مهم آن‌ حضرت و خطبه‌های آتشین و روشنگرانه امام  اشاره و عنوان کرد: خطابه‌های حضرت در تبیین نهضت عاشورا موجب تداوم نهضت حسینی و رسوا شدن چهره پلید و خبیث دشمنان اسلام و قرآن شد.

وی به برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا و نماد دشمنی با ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام ترامپ نشان از شکست راهبردهای ضد‌ایرانی دارد.

خطیب جمعه کنگان به شکست اخیر سعودی ها و ناکارآمدی سیستم دفاعی آمریکایی سعودی‌ها در رهگیری پهبادهای انصارالله یمن در حمله به دو میدان نفتی عربستان اشاره و بیان کرد: این ماجرا نشان داد ابزار‌آلات جنگی آمریکایی‌ها هم نمی‌تواند باعث حفظ کشورهایی شود که دل به آمریکا و تسلیهات نظامی او بسته‌اند.

محمودی به تکریم  و معارفه مدیر اجرایی شهرستان اشاره و با تشکر از تلاش‌ها و خدمات فرماندار سابق کنگان در دوران مسؤولیت ، عنوان کرد: فرماندار جدید و فرزند این خطه با استفاده از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها چرخ توسعه شهرستان کنگان را شتاب بخشد.

تحلیلی بر نشست آنکارا، انتقاد از اقدام خلاف عرف سیاسی و دیپلماسی آمریکا بخاطر کارشکنی در ورود مقامات ایرانی به مجمع عمومی سازمان ملل ، انتقاد از هم‌سویی کانادا با راهزنی مدرن آمریکا در سرقت آشکار اموال ایران به بهانه حمایت از قربانیان تروریست و لزوم مقابله به مثل دستگاه‌های دیپلماسی ایران و قوه قضائیه با چنین اقدامات وقیحانه‌ای و لزوم مشارکت در ستاد اربعین حسینی و کمک به اعزام زائرین حسینی از دیگر مطالب مطرح شده در خطبه‌های نمازجمعه امروز کنگان بود.

نیاز های دانش اموزان کم بضاعت تامین شود

حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهرم ضمن گرامداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه‌ای است که می‌توانیم از آن بهره‌های خوبی ببریم و استفاده کنیم.

امام جمعه موقت اهرم بیان کرد: راه، مسیر، وصیت نامه و خانواده شهداء باید مشخص شود امروز بیشتر از قبل نیاز مند ترسیم و حرکت در مسیر شهداء هستیم.

وی با اشاره به اینکه گذشت بالاترین ایثار است بیان کرد: امروز مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اشتغال جوانان گذشت و ایثار می‌خواهد. اینکه مسئولان کار خود را محدود به موظفی اداری کنند این ایثار و گذشت نیست.

جمالی خاطر نشان کرد: باید به ظرفیت‌های دفاع مقدس پرداخته شود. برگزاری یادواره‌ها، همایش و بزرگداشت‌ها بسیار خوب است اما آنچه امروز نیاز داریم محتوا و تالیف کتاب و ایجاد منابعی است که شهداء برای جوانان بیشتر شناخته شوند.

امام جمعه اهرم بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس مظهر ایستادگی، دفاع و مقاومت ملت ایران است که امروز باید از دفاع مقدس الگو برداری و بر پای خود بایستیم و تکیه کنیم بر ظرفیت های داخلی که این یعنی مقاومتی که در دنیا در برابر استکبار جهانی و امریکا ایستاده است. باید بدانیم تزلزل در برابر دشمن نشانه عکس دارد.

وی ادامه داد: در آستانه بازگشایی مدارس، حوزه‌های علیمه و دانشگاه‌ها قرار داریم که برای همه اینها آرزوی موفق و سلامتی داریم.

جمالی با اشاره به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم و بعضی دانش آموزان کم‌ضاعت هستند، یاد آور شد: خیرین با توجه به اینکه دانش آموزان با برای آغاز سال تحصیلی با مشکل مواجه هستند به هر انداز که وسع شان می رسد حمایت کنند.

کسانی به عنوان شهردا انتخاب شوند که دغدغه مردم را داشته باشند

حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: امام حسین سخی و کریم بود و به ایتام و فقرا کمک می کرد. سایر ائمه نیز چنین بودند و به فقرا و ایتام کمک می کردند و در شب و ناشناس این کمک ها را می بردند. اینها درس زندگی امام حسین است و باید این کارها را در زندگی مان بیاوریم.

وی وظایف منتظران امام زمان را فعال بودن و احساس تکلیف کردن دانست و اضافه کرد: منتظر امام زمان باید در برابر جامعه مردم و خانواده احساس مسئولیت کرد برای اصلاح جامعه بکوشد فضایل و اخلاقیات را ترویج کند و با رذایل مبارزه کند و این براساس تقوا و ایمان باشد.

امام جمعه عسلویه با نقل فرازی از بیانات رهبر انقلاب در درس خارج بیان کرد: برخی در داخل گوش شان به حرف ترامپ است که می گوید بیایید مذاکره کنید. آقا فرمودند مذاکره بین ایران و آمریکا در هیچ سطحی برگزار نمی شود. کی می‌خواهید بفهمید؟ مگر دشمن مردم هستید؟ هیچگونه مذاکره ای اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند هوشیاری عمیق مردم در برابر توطئه‌های دشمن باعث شده چهل سال دشمن به هدفش نرسد. تنها راه تکیه به مردم و جوانان است و باید به ظرفیت داخلی چشم بدوزیم و به دست‌های پلید دشمن که دراز می شود و لبخندهای آنان توجه نکنید.

هاشمی‌نژاد تاکید کرد: هدف آنها از مذاکره تحمیل خواسته‌های خودشان است. دلشان برای ما نسوخته است و دلسوز ملت نیستند. آمریکابه کدام کشور پا گذاشته که برای ملت آنجا دلسوزی کرده است؟ سیاست فشار حداکثری پشیزی ارزش ندارد. داخلی‌ها بدانند یک صدا بحث مذاکره با آمریکا را کنار بگذارند این حرف‌ها کهنه شده است.

وی به افتتاح شهرداری بیدخون اشاره کرد و افزود: دو شهرداری بیدخون در عسلویه و بهارستان در جم افتتاح شد. خوشحالیم که یک شهر به شهرهای شهرستان اضافه شد از وزیر کشور استاندار نماینده مجلس و فرماندار تشکر می کنم.

هاشمی نژاد ادامه داد: مسئولین و شورای این شهر در انتخاب شهردار دقت شود که وقت مردم تلف نشود، مثل بعضی شهرها نباشد که وقت مردم تلف شود. کسی انتخاب شود که تعهد و تخصص داشته باشد و دست پاک باشد. دغدغه خدمت به مردم داشته باشد، دلسوز واقعی مردم باشد.

وی اضافه کرد: در انتخاب شهردار کسی انتخاب شود که به محیط اشراف داشته باشد، کاربلد و آشنا باشد و از سرمایه های انسانی شهرستان باشد. به خارج از شهرستان فکر نکنند و از ظرفیت داخل شهرستان استفاده کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*