۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 272427
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۱۱
  • نویسنده : مبین شجاعی مقدم
  • منبع : سپاس
افزایش نرخ ۸۰ درصدی کرایه اتوبوس از بوشهر تا مرز شلمچه
افزایش نرخ ۸۰ درصدی کرایه اتوبوس از بوشهر تا مرز شلمچه
با نزدیک شدن به اربعین حسین احمال شد؛

افزایش نرخ ۸۰ درصدی کرایه اتوبوس از بوشهر تا مرز شلمچه

این مسئول هیات مذهبی در شهر بوشهر افزود: سال گذشته کرایه اتوبوس دربستی از مرکز استان یک میلیون و 200 هزار تومان بود اما روز گذشته که به پایانه جهت رزو اتوبوس مراجعه کردم نرخ 80 درصد افزایش داشت و به دو میلیون و دویست تومان رسیده بود.

به گزارش سپاس؛ هرساله افراد بسیار زیادی از استان بوشهر برای حضور در همایش بزرگ اربعین حسینی راهی کشور عراق و در شهر کربلا اقامت می کنند و به عزاداری سید سالار شهیدان می پردازند.

با توجه به اینکه استان بوشهر کمترین مسافت با شهرهای جنوبی استان خوزستان دارد، همه زائران حسینی از مرز شلمچه وارد خاک عراق می شود.

بسیاری از هیات های مذهبی، موکب داران، جمع های خانوادگی و اداری، تشکل ها، نهادها و برخی از زائرین با جمع های مختلف از استان بوشهر تا مرز شلمچه یک یا چند دستگاه اتوبوس دربست و دسته جمعی راهی مرز شلمچه می شود.

در حالی که  وزیر راه و شهرسازی در روزهای گذشته اعلام کردند هیچ گونه افزایش قیمت در کرایه ها تا مرزهای کشور عراق برای زائرین حسینی انجام نمی شود، اما در استان بوشهر افزایش قیمت چند برابری انجام و در حال اجرا است.

یکی از مسئولین هیات مذهبی در شهر بوشهر با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید سالار شهیدان، اظهار کرد: سالها است که با همراهی فعالین هیات در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی در کشور عر اق حضور داریم.

وی عنوان کرد: هر ساله چند اتوبوس از مرکز استان بوشهر تا مرز شلمچه دربست می کنیم و همه دوستان دسته جعی راهی پیاده روی اربعین می شویم.

این مسئول هیات مذهبی در شهر بوشهر افزود: سال گذشته کرایه اتوبوس دربستی از مرکز استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود اما روز گذشته که به پایانه جهت رزو اتوبوس مراجعه کردم نرخ ۸۰ درصد افزایش داشت و به دو میلیون و دویست تومان رسیده بود.

وی بیان کرد: هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به صورت رسمی اعلام کرد افزایش نرخ کرایه برای زائرین اربعین حسینی نخواهیم داشت، اما در استان بوشهر یک میلیون تومان افزایش نرخ اتوبوس دربستی از بوشهر تا مرز شلمچه انجام شده است.

این مسئول هیات خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسئولین استانی و ملی نسبت به این افزایش نرخ های خودسرانه واکنش نشان دهند تا سودجویان نتوانند از هر آب گل آلودی ماهی بگیرند.

پایگاه خبری تحلیلی سپاس آمادگی دارد تا جوابیه دستگاه های متولی در این خصوص جهت تنویر افکار عمومی منتشر کند و انتظار داریم نرخ ثابت توسط پایانه های مسافربری به صورت رسمی اعلام شود.

 

انتهای پیام//

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*