سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بی کیفیتی در پارچه فرم مدارس بوشهر که والدین را گلایه مند کرد

والدین دانش آموز بوشهری اظهار کرد: نرخ و نوع پارچه که مدرسه برای فرم دانش آموزان در ویترین قرار داد کاملا مناسب بود اما هنگام تحویل فرم در فروشگاه نوع پارچه کاملا نا مرغوب بود.

آخرین اخبار
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس بسیاری از خانواده ها از نحوه فرم مدرسه گلایه مند هستند و در حال حاضر مشکلاتی مانند بی کیفیتی در نوع پارچه، همخوانی نداشتن فرم لباس با سایز دانش آموز، گران بودن فرم لباس مدارس از مهمترین مشکلاتی است که والدین نسبت نگران هستند.

بسیاری از کارگاه های ساخت فرم مدارس در بوشهر مدل هایی با کیفیت خوب در ویترین دارند اما هنگام تحویل بی کیفیت ترین نوع پاچه استفاده می شود که اداره کل آموزش و پرورش باید نظارت جدی بر کارگاه های تولیدی داشته باشد.

فرم مدارس کمترین کیفیت دارد

محمدی یکی از والدین دانش دانش آموز بوشهری در گفت و گو با سپاس اظهار کرد: نرخ و نوع پارچه که مدرسه برای فرم دانش آموزان در ویترین قرار داد کاملا مناسب بود اما هنگام تحویل فرم در فروشگاه نوع پارچه کاملا نا مرغوب بود.

والدین دانش آموز عنوان کرد: همان لحظه با مدیر آموزشگاه تماس گرفتم و بعداز اینکه موضوع را توضیح دادم مبلغ واریزی به حساب ما برگشت داده شد و جهت تامین فرم مدرسه پارچه خریداری و به یکی دیگر از خیاطی های شهر مراجعه کردم.

وی تصریح کرد: بهترین نوع پارچه با هزینه دوخت مبلغی به اندازه نرخ تعیین شده تولیدی ها بود.

لباس فرم از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان

رییس سازمان دانش آموزی استان بوشهر در گفت و گو با یکی از رسانه های محلی با بیان اینکه امسال براساس دستورالعمل کشوری متولی لباس فرم مدارس می باشد، گفت: هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم جدید وجود ندارد و  دانش آموزان می توان از لباس سال قبل استفاده کنند، مگر دانش آموزان ورودی پایه ها که شامل کلاس اول، چهارم و هفتم می شود.

محمود حسنی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی صرفا درخصوص ساماندهی و هماهنگی لباس فرم است، افزود: اختیار تعیین رنگ و پارچه توسط شورای مدارس شامل مدیر و انجمن اولیا و مربیان است.

وی درباره میانگین قیمت لباس فرم اظهار داشت: قیمت گذاری در کارگروهی با حضور نماینده اتاق اصناف، تعزیرات، آموزش و پرورش و خیاطان صورت گرفته که با تقسیم بندی مقاطع تحصیلی از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان می باشد.

دلیل گرانی لباس فرم بوشهر نسبت به برخی استان ها

حسنی درباره اینکه گفته می شود قیمت لباس فرم در بوشهر بالاتر از برخی استان ها است، آن را تایید می کند و می گوید: یکی از مشکلات سال های قبل این بود که خیاطان بصورت حجمی طبق استانداردی که دانش آموزان دارند، لباس هایی را در اختیار آنها می گذاشتند که اغلب اوقات تنظیم نبوده و هزینه جداگانه برای تعمیرات به خانواده تحمیل می کرد که روی هم رفته هزینه ای مشابه امسال و حتی بالاتر می شد، اما امسال تاکید شده باید اندازه دانش آموزان بصورت جداگانه گرفته و هرگونه بلند و کوتاهی لباس بدون دریافت هزینه باید انجام شود.

به گفته وی، هزینه تولید در استان های دیگر پایین تر از بوشهر می باشد و همین موضوع روی قیمت تمام شده اثرگذار بوده است.

وی با تاکید بر قیمت گذاری لباس فرم مدارس در کمیته ای استانی صورت گرفته که آموزش و پرورش در آن دخالتی نداشته، ادامه داد: در صورتی که مدرسه ای بیش از این هزینه از خانواده ها بابت لباس فرم درخواست کند، تخلف است و در صورت اعلام گزارش به سازمان دانش آموزی، واحدهای بازرسی ادارات و حراست، با آن برخورد می شود.

نرخ نامه مصوب فرم مدارس بوشهر (بالاترین نرخ در میان شهرستان های استان)

تسویه حساب نهایی با خیاطان در آذرماه

رییس سازمان دانش آموزی استان بوشهر درباره کیفیت پایین لباس فرم دانش آموزان نیز بیان می کند: طبق توافق های صورت گرفته با سازمان صنعت، معدن و تجارت، هر مشکلی برای لباس های فرم تا آذرماه پیش بیاید، تولید کننده موظف به تعویض رایگان است، در غیر این صورت مبلغ مربوط به حُسن انجام کار که جزو قرارداد منعقد شده در اختیار مدرسه است، به آن ها تعلق نمی گیرد. بنابراین ارائه گواهی حسن انجام کار از سوی تولید کننده ضروری است.

این مقام مسئول درباره گلایه برخی والدین درباره شاد نبودن لباس فرم برخی مدارس اظهار داشت: تعیین رنگ و پارچه در اختیار شورای مدرسه است؛ هرچند به دلیل شرایط اقتصادی جامعه، از مدارس درخواست کردیم مانند ۶ سال اخیر رنگ لباس فرم ثابت بماند تا اگر نیازی به تغییر باشد در سال های آتی صورت بگیرد.

به گفته وی، فرزند دانش آموز او نیز از لباس فرم سال گذشته که کیفیت داشته استفاده می کند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !