سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

استقبال و حمایت مردم از برخورد قوه قضائیه با دانه درشت‌ها و مفاسد اقتصادی

خطیب جمعه بوشهر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی تقدیر کرد و گفت: این روند باید ادامه داشته باشد و مردم هم از این گونه برخوردها با دانه درشت‌ها و مفاسد اقتصادی حمایت می‌کنند.

آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تسلیت شهادت امام سجاد(ع) با استناد به آیات قرآن کریم و روایاتی از حضرت زین‌العابدین(ع) امام چهارم شیعیان در زمینه شیوه زندگی الهی و اسلامی نکاتی را بیان کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: در آینده نزدیک مدارس و دانشگاه‌ها فعالیت مجدد خود را آغاز می‌کنند که باید فضا برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان آماده شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر آمادگی برای بازگشایی مراکز آموزشی و تحصیلی گفت: باید فضای محیطی، ساختمانی، تجهیزاتی و آزمایشگاهی مدارس و مراکز آموزش عالی برای استفاده تحصیلی آماده شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه وظیفه اولیه آمادگی بازگشایی این مراکز آموزشی بر عهده مسئولان آموزش و پرورش و هیئت دولت است تاکید کرد: به سبب شرایط ایجاد شده در کشور، نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در مهیای آغاز فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها برای تحصیل همکاری کنند.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه و رسیدگی به دانش آموزان و دانشجویانی که دچار مشکلات مالی هستند تصریح کرد: برخی دانش‌آموزان و دانشجویان توانایی لازم برای تامین لوازم‌التحریر، کتاب و البسه مناسب ندارد که در این راستا از همه مسئولان و مردم استان بوشهر که همه خیر هستند تقاضا می‌شود به یاری این افراد بشتابند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر کرامت، بزرگی و منش مردم استان را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: مردم باید با شناسایی افراد نیازمند، در آستانه سال تحصیلی به یاری آنان بشتابند و کسانی که نیاز به کمک دارند همکاری کنند تا آغاز سال تحصیلی با نشاط و شادابی آغاز کنند.

امام جمعه بوشهر با تبریک شکست سنگین صهیونیست‌ها در حملات هوایی و پهپادی حزب‌الله لبنان قهرمان خاطرنشان کرد: رژیم اشغال‌گر قدس با پشتیبانی آمریکا و اروپائیان جنایتکار به ویژه انگلیس فکر می‌کردند که می‌توانند به لبنان حمله کنند و زهرچشم بگیرند و فضای سختی برای  حزب‌الله و مردم لبنان فراهم و ایجاد کنند اما نه تنها نتوانستند، خود ترسیدند و به زیرزمین‌ها پناه بردنند.

وی با بیان اینکه در این عملیات رژیم اشغال‌گر قدس عقب‌نشینی کرد افزود: در پی این حملات ضمن عقب‌نشینی رژیم اشغال‌گر قدس، دولت آن متزلزل شد و ترس آمریکا از حملات این چنینی پس حملات پهپادی به ایران و سرنگونی آن افزایش یافت.

صفایی بوشهری با تاکید بر اتحاد سران کشورهای عربی و مسلمانان علیه دشمنان اسلام تصریح کرد: کشورهای عربی بدانند که رژیم اشغال‌گر قدس و آمریکا این است که شما دیدید، اگر شما عزت، آرامش و پیشرفت می‌خواهید تنها راه آن اتحاد جهان اسلام و مقابله با رژیم اشغال‌گر قدس و دوری از آمریکا و اتحادیه اروپا است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه تاکید قرآن کریم این است که مسلمین باید متحد باشد گفت: شما(کشورهای عربی) ضمن ایجاد تفرقه  میان مسلمین با کشورهای غربی متحد می‌شوید این خلاف قرآن کریم، اسلام و سنت رسول گرامی اسلام(ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تنها راه نجات اسلام را اتحاد مسلمانان و کشورهای اسلامی، شناخت دشمن و مقابله با دشمن اصلی دانست و تاکید کرد: دشمن اصلی اسلام، آمریکا، اتحادیه اروپا و رژیم اشغال‌گر قدس است که همه مسلمانان و کشورهای اسلامی باید در مقابله آنان بایستند.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از برخورد قاطع رئیس قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی به‌ویژه دانه‌درشت‌ها و حمایت همه جانبه با این اقدام گفت: بر اساس اظهار رئیس قوه قضائیه ضمن رعایت عدالت و انصاف باید به‌شدت با دانه درشت‌ها افردای که از اول انقلاب تاکنون رانت‌خواری کرده‌‌اند برخورد قاطع شود و مورد حمایت مردم قرار می‌‌گیرد.

صفایی بوشهری برخورد با مفسدان را روش امیرمومنان(ع) دانست و خاطرنشان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری بیان کردند اگر اموال بیت‌المال و اموال مملکت کسی به ظلم تصرف کرده باید برگردانده شود.

وی بیان کرد: هر کسی ظلمی، ستمی، رانت‌خواری و فساد اقتصادی در هر لباس، پست و مقام و به هر عنوان کرده باید برخورد قاطع شود و اموال برگردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ادامه قوه قضائیه در برخورد قاطع با مفسدان افزود: قوه قضائیه باید سطح برخورد را ارتقاء دهد چرا که ملت ایران توقع ندارند در یک مجموعه‌ای فساد باشد و نظام با آن برخورد نکرده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم این راه و روش قوه قضائیه در برخورد با مفسدان را پشتیبانی و حمایت می‌‌کنند تصریح کرد: مردم در پی برخورد با مفسدان امیدوار شدند و باید هر روز این شدت مبارزه با فساد به ویژه دانه‌درشت‌ها گسترش یابد و جامعه را از مفسدان به ویژه دانه درشت‌هایی‌ که فساد اقتصادی ایجاد و مشکلات برای مردم درست کردند برخورد قاطع شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !