۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان
  • شناسه : 271873
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
محدود شدن نرخ بلیت پروازهای بوشهر/ گرانی نرخ بلیت هنوز ادامه دارد
محدود شدن نرخ بلیت پروازهای بوشهر/ گرانی نرخ بلیت هنوز ادامه دارد

محدود شدن نرخ بلیت پروازهای بوشهر/ گرانی نرخ بلیت هنوز ادامه دارد

 در نرخ‌نامه جدید، علاوه بر آنکه تمام نرخ‌ های پروازی بالای یک میلیون تومان بوشهر حذف شده، قیمت ها نسبت به اعلام قبلی در تیرماه بین 2 تا 16 درصد کاهش نشان می دهد.هرچند با مقاومت شرکت های هواپیمایی، کف قیمت پروازهای کشور تغییر نکرده است.

به گزارش سپاس ؛ مدتهاست نبود حد و مرز مشخصی برای قیمت بلیت های هواپیما، مسافران بوشهری را کلافه کرده و بسیاری را برای تامین هزینه پرواز با مشکل مواجه ساخته است.

درشرایطی که فاصله طولانی بوشهر با پایتخت و شهرهای پرمقصد مثل مشهد، سفر زمینی را دشوار و برای بسیاری خصوصا بیماران و افراد با سن بالا طاقت فرسا کرده، قیمت های نجومی و بی ضابطه پروازها باعث گلایه های مکرر شده، قیمت هایی که در هفته های اخیر رکورد شکسته و از یک میلیون تومان هم عبور کرد.

در حالی که نخستین توافق ایرلاین‌ ها برای تعیین دامنه نرخ بلیت هواپیما در آذر ۹۷ حاصل شده بود، پس از افزایش مجدد ارز در ابتدای سال جاری، این شرکت‌ ها در تیر امسال نیز نرخ نامه جدیدی را انتشار دادند. پس از آنکه در مرداد شاهد افت قیمت دلار به کانال ۱۱ هزار تومانی بودیم، اما همچنان نرخ‌ها پابرجا بود که پس از اعتراض مردم، رسانه‌ها، برخی نمایندگان مجلس و شخص وزیر راه و شهرسازی به این وضعیت، نرخ‌نامه جدید اعلام شد و قرار است این سقف قیمتی از ۲۱ شهریور اجرایی شود.

به گفته مقامات مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری، هر ایرلاین یا مرکز فروش بلیت اعم از آژانس‌های هواپیمایی یا سایت‌های اینترنتی، اگر این دامنه قیمتی را رعایت نکنند، متخلف محسوب شده و به نهادهای نظارتی یا مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

در نرخ‌نامه جدید، علاوه بر آنکه تمام نرخ‌ های پروازی بالای یک میلیون تومان بوشهر حذف شده، قیمت ها نسبت به اعلام قبلی در تیرماه بین ۲ تا ۱۶ درصد کاهش نشان می دهد.

هرچند با مقاومت شرکت های هواپیمایی، کف قیمت پروازهای کشور تغییر نکرده است.

براساس نرخ‌نامه جدید، حداقل هزینه بلیت تهران- بوشهر ۲۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان و حداکثر آن نیز ۷۳۹ هزار تومان تعیین شده است.

این در شرایطی است که بررسی بلیت های پروازهای این مسیر نشان می‌دهد، در حال حاضر سقف قیمتی خاصی برای پروازهای این مسیر وجود ندارد، طوری که در تیرماه سقف قیمت ۷۹۵ هزارتومان اعلام شده بود، ولی همگان شاهد نرخ های یک میلیون تومانی در برخی روزهای اخیر نیز بوده اند.

همچنین اگرچه قرار است نرخ‌نامه جدید از ۲۱ شهریور اجرایی شود، اما آنچه روی سایت های خرید درج شده، همان قیمت‌های قبلی است. به طور مثال برای ۲۱ شهریور، بلیت پرواز تهران- بوشهر و بالعکس هواپیمایی آسمان ۸۹۴ هزار تومان است!

البته باید یادآور شد که با وجود کاهش نرخ ها و تعیین سقف برای آنها، همچنان هزینه سفر هوایی برای بسیاری از شهروندان بالاست، طوری که به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری «به دلیل قیمت بلیت هواپیما تنها ۲ تا ۲٫۵ درصد مردم از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند.»

رضا جعفرزاده تاکید کرد: سازمان هواپیمایی طبق قانون، نرخ تکلیفی برای شرکت‌های هواپیمایی ندارد، اما مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی دامنه نرخی را بر اساس هزینه‌های تمام شده یک ساعت صندلی پرواز تعیین کرده اند که ملاک عمل است و نسبت به نرخ قبل در تیرماه کاهش نشان می دهد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*