۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان
  • شناسه : 271894
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

آیین شام غریبان در استان بوشهر برگزار شد

همزمان با شب یازدهم محرم،آیین شام غریبان به یاد غربت حسین(ع) و یارانش و اهل بیتش ، امشب در سراسر استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش سپاس، همزمان با شب یازدهم محرم، عاشقان و دلسوختگان و عزاداران حسینی به یاد امام حسین(ع) و شهدا و بازماندگان واقعه کربلا، مراسم شام غریبان را در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار کردند.

سوگواران عاشورای حسینی در استان بوشهر در شب شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش با اسیران دشت کربلا  همنوا شدند و مظلومیت امام حسین(ع) و یاران باوفایش را فریاد زدنند.

آری  پیام تبلیغی کاروان حسینی بر دوش زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) است تا پیام  حماسه سترگ کربلا را به جهانیان برسانند و چه خوب این رسالت را به سرانجام رساندند، به گونه‌ای که پس از گذشت قرن‌ها از شهادت سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یارانش نه تنها این چراغ خاموش نشده است بلکه هر روز برافروخته‌تر شده و تا قیامت ادامه خواهد داشت.

سوگواران حسینی در جای‌جای استان بوشهر، در شب شام غریبان سید و سالار شهیدان(ع)، غربت و مظلومیت امام حسین(ع) را با روشن کردن شمع‌ و ذکر مصیبت بر خاندان عصمت و طهارت(ع) به تصویر کشیدند.

بنا بر گزارش خبرنگاران این پایگاه خبری از شهرستان‌های استان بوشهر در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر آیین شام غریبان برگزار شد و نوای ” شام غریبان است زینب پریشان است” در فضای دیار ولایت‌مدار بوشهر طنین‌انداز شد.

روضه‌خوانی، سینه‌زنی، برپایی سفره‌های نذری و روشن کردن شمع و ایستگاه‌های صلواتی از جمله مراسم امشب بود که در استان بوشهر برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*