۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » دیر
  • شناسه : 271668
  • 10 سپتامبر 2019 - 9:26
دیر شهری زیر باران ظروف یک بار مصرف / ظروفی که قامت مردانی را خم می کنند
دیر شهری زیر باران ظروف یک بار مصرف / ظروفی که قامت مردانی را خم می کنند

دیر شهری زیر باران ظروف یک بار مصرف / ظروفی که قامت مردانی را خم می کنند

عزاداران حسینی با برپایی هیئات و ایستگاه های صلواتی در سراسر شهرستان دیر، محرم را زنده نگه داشته اند; ولی متاسفانه ریختن زباله های ظرف نذری خود بر روی زمین چهره ی زیبای شهر عزادار شهرستان دیر را برهم زده است.

به گزارش رخداد جنوب، معضلی که همه ساله در ایام محرم و صفر در سطح شهرستان تکرار می شود وکمتر کسی به آن توجه می کند ریختن ظروف نذری  یک بار مصرف خود در سطح خیابان های شهر است.

گاه دیده می شود که افراد پس از صرف کردن غذا و یا نوشیدنی نذری ظروف  آن را به سمت خیابان و جوی ها پرتاپ و یا آن را در کوچه و خیابان رها می کنند.

ایستگاه های صلواتی از سوی مردم مدیریت می شود لذا از بانیان ایستگاه های صلواتی انتظار می رود که در جمع آوری زباله های ایستگاه خود تدبیری بیندیشند تا رفتگران زحمت کش به زحمت نیوفتند.

ظروف یکبار مصرف در ایام محرم به بلای جان رفتگران تبدیل شده است و باید فرهنگ شهر ما خانه ما را در بین افراد جامعه نهادینه کنیم.

در کنار توزیع نذری در بین عزاداران کارهایی از عزاداران سر می زند که زیبنده فرهنگ حسینی نمی باشد، که یکی از این کارها ریختن ظروف یک بار مصرف نذری در کف خیابان ها است که هر ساله شاهد آن در خیابان های شهر دیر هستیم .

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*