۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » اخبار صفحه اصلی » خبر فوری
  • شناسه : 271399
  • 07 سپتامبر 2019 - 12:13
  • نویسنده : مبین شجاعی مقدم
دانش آموزان بوشهری خط سرخ شهادت را با شعار احلی من العسل دنبال می کنند
دانش آموزان بوشهری خط سرخ شهادت را با شعار احلی من العسل دنبال می کنند

دانش آموزان بوشهری خط سرخ شهادت را با شعار احلی من العسل دنبال می کنند

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر افزود: نوجوانان جامعه اسلامی با برگزاری مراسم احلی من العسل فریاد می زنند که ما خط سرخ شهادت را دنبال می کنیم.

به گزارش سپاس؛ مراسم احلی من العسل با همکاری بسیج دانش آموزی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، اداره کل آموزش و پرورش، اداره اوقاف و امور خیریه و تعلیم و تربیت سپاه استان در حسینه عاشقان ثارالله بوشهر با حضور جمعی از دانش آموزان استان بوشهر برگزار شد.

سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با گرامی داشت یاد و نام شهداء اظهار کرد: حرکت حماسی در صحرای کربلا باعث شد امروز دانش آموزان گرد هم آمده و درس عاشورایی حضرت قاسم ابن الحسن که حماسه تاریخی را به جهان مخابره کنند.

فرمانده سپاه استان بوشهر گفت: احلی من العسل در شب عاشورا توسط حضرت قاسم ابن الحسن(ع) نوجوان ۱۳ ساله خلق شد که فرمود مرگ در راه امام حسین (ع) شیرین تر از عسل است که این بیان می تواند برای دانش آموزان الگویی در مدرسه و خانه باشد.

رزمجو عنوان کرد: عاشورا و حرکت حضرت قاسم برای همه پند و نصیحت است که نوجوانان می توانند راه و رسم زندگی و فداکاری مکتب اسلام از این نوجوان بیاموزند و الگویی برای سیراب شدن نوجوانان است.

وی تصریح کرد: اگر به حماسه آفرینی دانش آموزان ۱۳ ساله توجه کنیم که چگونه وارد صحنه های جنگ شدند و به شهادت رسیدند، داستان شبیه به حضرت قاسم دارد.

رزمجو ابراز کرد: پیوند نوجوانی با توجه به عشق و ارادت به مکتب کربلای حسینی در صحنه عاشورا و تاسوعا بین سنگر مدرسه و مسجد تا قیامت وجود خواهد داشت که نمونه آن می توان به سنگر مدرسه اشاره کرد.

مراسم احلی من العسل به صورت همزمان فضای استان را طنین انداز کرد

مهراب کیانی هرچگانی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر اظهار کرد: مراسم عزاداری نوجوانان عاشورایی احلی من العسل به همت سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر و آموزش و پرورش استان در همه مناطق و شهرستان های استان با حضور نوجوانان با حضور جوانان عاشق حضرت قاسم ابن الحسن(ع) به صورت همزمان در حال برگزاری است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر افزود: امروز نوجوانان جامعه اسلامی با روحیه حسینی محکم پای آرمان های انقلاب ایستاده اند و با برگزاری مراسم احلی من العسل فریاد می زنند که ما خط سرخ شهادت را دنبال می کنیم و از آمان حسین ابن علی(ع) کوتاه نخواهیم آمد.

کیانی هرچگانی بیان کرد: این روها در همه تکیه و حسینه ها شاهد حضور چشم گیر نوجوانان و جوانان هستیم که این به معنای انتقال اندیشه و تفکر عاشورایی به نسل ها است، عمرها و شمرهای زمان باید رد خواب شکست این ملت را ببینند.

 

انتهای پیام//

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*