جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نوای جانسوز «لای‌لای علی‌اصغر» در استان بوشهر طنین انداز شد

مراسم شیرخوارگان حسینی امروز همزمان با سراسر کشور به صورت هماهنگ در بسیاری از نقاط استان بوشهر با حضور هزاران نوزاد حسینی برگزار شد.

آخرین اخبار
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
اشتراک گذاری :
شیرخوارگان حسینی به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ مراسم شیرخوارگان حسینی امروز همزمان با سراسر کشور به صورت هماهنگ در بسیاری از نقاط استان بوشهر با حضور هزاران نوزاد حسینی برگزار شد.

شیرخوارگان حسینی

علی یزاف رئیس هیات امنا امازاده محمد ابن باقر(ع) مرکز استان بوشهر در حاشیه مراسم شیرخوارگان حسینی در گفت و گو با سپاس اظهار کرد: برنامه های فرهنگی و مذهبی در امامزاده به صورت سنتی اجرا می شد که از بعداز انقلاب تا کنون سالانه شاهد رشد برنامه های فرهنگی و مذهبی در امازماده بوده ایم.

حاج علی یزاف

رئیس هیات امنا امامزاده محمد ابن باقر افزود: از مهمترین برنامه های سالانه امامزاده برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی است که در اولین جمعه ماه محرم با حضور جمع بسیار زیادی از حاجت مندان در مکان این مکان مقدس برگزار می شود و تا کنون کرامات بسیاری داشته است.

یزاف عنوان کرد: خیل مشتاقان و آرزومندان در امامزاده با توجه به سرشماری که انجام شده است نزدیک به هزار نفر می رسد که با همکاری آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان، اداره کل اوقاف و امر خیریه استان، شرکت مخابرات، مجموعه شهرداری و استانداری بوشهر و پایگاه مقاومت ثارالله برگزار شده است.

لازم به به ذکر است که در امازاده محمد ابن باقر هر ساله برنامه های بسیار زیاد فرهنگی و مذهبی مانند برگزاری دعای عرفه، مراسمات عزاداری و میلاد های ائمه معصومین، برگزار مراسم ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان و غیره برگزار می شود.

نوای جانسوز «لای‌لای علی‌اصغر» در استان بوشهر طنین انداز شد

همایش  شیرخوارگان حسینی در بیش از ۹ نقطه شهرستان دیر در مصلی های نماز جمعه، مساجد، امامزادگان، تکایا و حسینیه‌ها عصر امروز برگزار شد.

مصلی نماز جمعه بندر دیرعصر امروز شاهد حضور مادران داغدار و طفلان معصومی بود که با سربندهای منقش به نام زیبای یا زهرا (س) یا علی اصغر (ع) و ملبس به لباس های سبز به یاد کوچکترین شهید کربلا ناله می کردند.

مادران حاضر در این همایش در فضای بسیار معنوی در  حالی که فرزندان کوچک خود را در آغوش گرفته بودند به یاد طفل شش‌ماهه امام‌حسین (ع)، حضرت علی اصغر (ع) به عزاداری پرداختند.

مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مظلومیت حضرت علی‌اصغر (ع) به مرثیه خوانی پرداختند و سخنرانان به فلسفه قیام امام حسین (ع) و اهمیت ترویج فرهنگ عاشورا اشاره کردند.

خیرالنساء جعفری مسئول امور بانوان در ستاد نماز جمعه بندر دیر در حاشیه این همایش در گفتگو با رخداد جنوب اظهار داشت: ندای حل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) فرا زمانی است و مربوط به همه زمان ها می باشد و فقط مختص به زمان امام حسین (ع) نمی‌شود.

وی افزود: ترویج ارزش‌های عاشورا و معرفی مظلومیت‌های امام حسین (ع) و علی‌اصغر (ع) از اهداف‌ اصلی برگزاری این همایش است.

مسئول امور بانوان ستاد نماز جمعه بندر دیر تصریح کرد: کربلا صحنه نبرد مردانی بود که در دامان مادران و زنان پاکدامان تربیت شده بودند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری همایش شیرخوارگان نقش مهمی در ایجاد انس و الفت خردسالان با آموزه‌های دینی دارد.

 

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !