۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان » خبر فوری
  • شناسه : 270528
  • 23 آگوست 2019 - 16:10
اقدامات قوه قضائیه امید را در جامعه تزریق می‌کند/دشمن از مسیر بی‌حجابی به دنبال ولنگاری در جامعه است
اقدامات قوه قضائیه امید را در جامعه تزریق می‌کند/دشمن از مسیر بی‌حجابی به دنبال ولنگاری در جامعه است

اقدامات قوه قضائیه امید را در جامعه تزریق می‌کند/دشمن از مسیر بی‌حجابی به دنبال ولنگاری در جامعه است

به گزارش سپاس ؛ حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بوشهر ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهار داشت: روحیه خدمت و دوری از تکلف و اشرافی‌گری از ویژگی‌های مهم شهیدان رجایی و باهنر بود که باید مد نظر دولت‌مردان باشد. وی بر لزوم تلاش برای مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده‌ها تاکید […]

به گزارش سپاس ؛ حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بوشهر ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهار داشت: روحیه خدمت و دوری از تکلف و اشرافی‌گری از ویژگی‌های مهم شهیدان رجایی و باهنر بود که باید مد نظر دولت‌مردان باشد.

وی بر لزوم تلاش برای مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده‌ها تاکید کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر موضوع اقتصاد و فرهنگ دارند و همه مسئولان باید به این موضوع توجه کنند.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به مشکلات مالی خانواده‌ها خواستار رفع مشکلات معیشتی شد و اضافه کرد: مشکلات اقتصادی یکی از معضلات جدی است که باید برای رفع آن تلاش شود.

وی بیان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه اقتصادی است و جوانان متعهد و متخصصی داریم که باید زمینه اشتغال آنها فراهم شود. بسیاری از ظرفیت‌های اشتغال استان در اختیار افرادی از خارج استان قرار گرفته است.

حجت الاسلام جمالی با تاکید بر عدالت اجتماعی و مبارزه با ویژه خواری گفت: اقدامات خوبی توسط قوه قضائیه انجام شده که البته این آعاز راه است، قطعا چنین اقدامات روحیه امید را در جامعه تقویت می کند.

وی بر لزوم توسعه صنایع پائین‌دستی نفت و گاز در استان بوشهر تاکید کرد و افزود: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از خام‌فروشی، باید زمینه تولید سایر فرآورده‌ها از محصولات نفتی فراهم شود.

امام جمعه موقت بوشهر به تلاش دشمن در عرصه فرهنگی اشاره کرد و گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که غلبه بر جمهوری اسلامی ایران با جنگ نظامی میسر نیست بلکه با نفوذ فرهنگی می تواند به موفقیت برسد.

وی با تاکید بر ساماندهی وضعیت اجاره‌دادن منازل مبله در بوشهر، تصریح کرد: سواحل استان یک ظرفیت مهم است که باید اقدامات اساسی در زمینه ساماندهی سواحل صورت گیرد.

حجت الاسلام جمالی با بیان اینکه دشمنان به دنبال تقدس‌زدایی از خانواده‌ها هستند، اضافه کرد: مسائلی چون ازدواج سفید، زیر سوال بردن احترام و جایگاه مقدس پدر و مادر و ترویج بد حجابی در جامعه را رواج داده اند که باید خیران و نیکوکاران بسترساز تشکیل خانواده و تحکیم بنیان خانواده باشند.

زمینه رفع مشکلات پزشکان در آبدان فراهم شود

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه آبدان بیان داشت: امام کاظم می فرماید: خوشا به حال شیعیان ما ، آنان که تمسک می جویند به ریسمان ولایت در دوران غیبت، که بر دوستی اهل بیت باقی می مانند. افرادی که خود را جدای از ولایت می کنند در چاه باقی می مانند.

وی اضافه کرد: شیعه مرز جغرافیایی نمی شناسد بلکه مرز ان اعتقادی است. ثبات قدم در راه اهلبیت در انقلاب اسلامی بروز کرد. امام کاظم می فرماید: برائت از دشمن نشانه شیعه واقعی است.

امام جمعه موقت آبدان با اشاره به بیانات رهبرانقلاب در دیدار هیئت دولت گفت: متکی کردن اقتصاد کشور به فروش نفت باعث ضرر به کشور شده است. نگاه ما به تولیدکننده درست نیست.

وی تصریح کرد: باید نگاه مسئولین به تولیدکننده نگاه به یک رزمنده باشد. زیرا او در جنگ اقتصادی است. هدف از تولید و اقتصاد برای تامین عدالت و ریشه کنی فقر است. برخی نمایندگان و وزرا و قضات به نفع خود قانون می گذارند و این صحیح نیست.

پهلوزاده خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمود: ما با یک حمله همه جانبه فرهنگی مواجه هستیم. غلبه بر نظام با جنگ نظامی و اقتصادی ممکن نیست. نمونه آخر آن سرنگونی پهپاد امریکایی با سامانه سوم خرداد بود.

وی ادامه داد: می خواهند با کار فرهنگی غلبه کنند. می گویند روی ذهن ها کار کنند و هوس ها را تحریک کنند. به بهانه اجرایی کردند قانون فیفا زنان را به ورزشگاه ببرند و یا از داوران زن استفاده کنند.

امام جمعه موقت آبدان افزود: اگر با این کارها نشاط به مردم داده می شود، چرا در کشورهای غربی که سالها در حال اجرا است این همه افسردگی و خشونت وجود دارد؟ برای برپایی یک اردو برای جوانان باید به جاهای مختلف رایزنی کنند، اما برای اجرای یک کنسرت به راحتی و هزینه هنگفتی در نظر می گیرند.

وی با تبریک  روز پزشک به پزشکان شهر و کارکنان مرکز درمانی شهر خاطرنشان کرد: مسئولین پیگیری بیشتری برای ساختن محل اسکان پزشکان شهر انجام دهند.

رویکرد ائمه جمعه در برابر دولت باید حمایتی و انتقادی باشد

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک فرارسیدن هفته دولت و اشاره به دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب به همین مناسبت در هفته جاری اظهار داشت: در این دیدار رهبر فرزانه انقلاب دوران مسئولیت را یک رزق الهی برای خدمت به مردم دانستند.

وی با اشاره به گوشه هایی از سخنان رهبرمعظم انقلاب در این دیدار افزود:  اقتصاد و فرهنگ دو مسئله مهم مد نظر رهبری که دولت باید در اولویت کار کشور قرار دهند.

امتم جمعه گناوه گفت: از نکات مهم سخنان رهبری در این دیدار توجه به تولید داخلی است که بر اساس نگاه راهبری ایشان به اقتصاد مقاومتی مطالبات خویش را در چهار  مورد از دولت خواسته است.

وی بیان کرد: اقتدار نظام بانکی، جلوگیری از واردات بی رویه، اصلاح خصوصی سازی، ارزش پول ملی چهار مطالبه مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی از دولت بود.

رکنی حسینی با اشاره به چگونگی تعامل و رویکرد ائمه جمعه در رابطه با دولت ها و دولت‌مردان تصریح کرد: رویکرد تقابلی و ایستادن در برابر دولت ها یکی از رویکردها است که این رویکرد بر خلاف منش و رویکرد رهبری است که با دولت تقابلی باشد.

وی اضافه کرد: رویکرد دوم می‌تواند رویکرد حمایتی مطلق باشد که این رویکرد نیز در قاموس نظام اسلامی ما نمی‌گنجد.

امام جمعه گناوه یادآور شد: رویکرد حمایت انتقادی رویکردی که در عین حال که ائمه جمعه از دولت حمایت می کنند ازدولت انتقاد نیز داشته باشند و مبنادی این رویکرد رهبری نیز همین روش است و رویکرد ائمه جمعه در رابطه با دولت باید اینگونه باشد.

رکنی حسینی با اشاره به آزاد کردن کشتی نفتی گریس یک جمهوری اسلامی ایران توسط نیروهای انگلیسی گفت: دولت انگلیس با تحریک آمریکا به بهانه انتقال نفت به سوریه نفتکش کشورمان را توقیف کرد ولی قطعا این اشتباه بزرگی برای دولت انگلیس بود.

وی گفت: دشمنان تصور می کردند که با این کار کشور ما را مجبور به عقب نشینی از مواضع  خود می کنند ولی  با مقابله به مثل و توقیف نفتکش انگلیس  با شجاعت و دلاورمردی نیروهای سپاه و نیروهای دریایی جمهوری اسلامی  اقتدار کشورمان برای همه دشمنان ثابت شد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های باشکوه در دهه امامت و ولایت درگناوه خاطرنشان کرد: در دهه امامت و ولایت  شهر گناوه به همت عاشقان و دلدادگان آن ائمه (ع)  یکپارچه مزین به نام و معطر به عطر وجود امیرالمونین علی (ع) شد و این نعمت بزرگی است که در سایه نظام مقدس اسلامی میسر شده است.

امام جمعه گناوه اضافه کرد: از همه مردم ولایتمدار و متدین ، گروه ها ، اقشار ، هیات ها ف نیروهای نظامی،انتظامی ،نهادها و دستگاه های مختلف که در برگزاری آیین های ویژه این دهه تلاش و همکاری کردند تقدیر و تشکر می کنم.

دشمن از مسیر بی حجابی به دنبال ولنگاری در جامعه است

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیر با بیان اینکه خانواده سلول اصلی جامعه است، اظهار داشت: اقدامات همه جانبه و سازمان یافته دشمنان و فضای مجازی کانون خانواده‌ها را تهدید می‌کند.

امام جمعه بندر دیر افزود: دشمن از یک طرف به دنبال به فساد کشیدن خانواده‌ها است و از دیگر سو جلوگیری از تشکیل خانواده و تولید مثل است.

وی ادامه داد: اگر دختران و پسران ملاک‌های اسلامی را معیار انتخاب همسر قرار دهند، یقینا شاهد طلاق‌های زودرس در جامعه نبودیم.

حسینی با بیان اینکه خانواده حجاج در بحث اطعام ، پذیرایی و نصب بنر صرفه‌جویی کنند، افزود: در آستانه آغاز سال تحصیلی که جمعی از خانواده‌ها از نظر تهیه نوشت افزار فرزندان خود در تنگنا هستند، بخشی از هزینه‌های پذیرایی حجاج به این امر خیر اختصاص داده شود.

وی با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، گفت:  در یک سال گذشته علی‌رغم تشدید تحریم‌های دشمن، با ایستادگی مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و تلاش مسؤولان نه تنها دشمن به اهداف خود نرسید بلکه در عرصه اقتصادی به ثبات نسبی رسیدیم و گام‌های بلندی در زمینه عمرانی و آبادانی شهرها و روستاها برداشته شده است.

خطیب جمعه دیر تأکید کرد: یک سری مشکلات گرانی وجود دارد که بخشی مربوط به تحریم‌های دشمن و بخش دیگر هم به بی‌انصافی‌ها و عدم نظارت ارتباط دارد.

وی با اعلام اینکه بیان خدمات دولت موجب امیدواری مردم و ناامیدی دشمن می‌شود، ابراز کرد: دولت از حواشی پرهیز کرده و مسائل اصلی و مهم کشور را در اولویت قرار دهد و پیگیری کند.

حسینی با تأکید بر لزوم عمل به توصیه‌های رهبری یادآور شد: متأسفانه گاهی اوقات برای استعلام در برخی موارد، افراد مجبور هستند به چندین اداره و نهاد مراجعه کنند که باید استعلام‌های غیرضروری کاهش یابد.

وی با بیان اینکه دشمن از مسیر بی‌حجابی به دنبال ولنگاری در جامعه است، افزود: اگر در دستگاه‌ها مسئله حجاب مراعات شود در جامعه هم این‌گونه خواهد بود.

امام جمعه دیر با اشاره به اینکه از دشمن نباید ترسید، بیان کرد: ایران به حرف‌های  گذشته اروپایی‌ها اعتنایی نمی‌کند و آنها باید بدانند اگر به تعهداتشان عمل نکنند، گام‌های بلندی در کاهش تعهدات برجامی بر می‌داریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*