۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار صفحه اصلی
  • شناسه : 270474
  • 21 آگوست 2019 - 16:21
دستگیری باند سارقان اینترنتی در استان بوشهر
دستگیری باند سارقان اینترنتی در استان بوشهر

دستگیری باند سارقان اینترنتی در استان بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: دو سارق اینترنتی که با تشکیل یک باند و طراحی سایت و درگاه جعلی بانکی از اطلاعات هزار کارت بانکی کپی و برداشت وجه کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش  سپاس، سردار خلیل واعظی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت : افسران سایبری پلیس فتا استان در تلاش مستمر و بررسی‌های علمی خود در راستای سالم‌سازی فضای مجازی به کارکرد چند درگاه به ظاهر بانکی مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر افزود:  ماموران پلیس فتا با بهره‌مندی از روش‌های تخصصی، دریافتند که افرادی با هویت‌های پنهان و غیرواقعی با ایجاد چند درگاه بانکی جعلی با ترغیب مردم برای  استفاده از این درگاه‌ها،  اقدام به کپی‌برداری از مشخصات کارت‌های بانکی هم‌وطنان می‌کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: اعضاء باند از این طریق مشخصات بیش از هزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی و با انتقال موجودی حساب مال‌باختگان به حساب‌های خود یا خریدهای اینترنتی از موجودی حساب آنها اقدام به سرقت از حساب هم‌وطنان می‌کردند.

واعظی اظهار کرد: با اقدامات عملیاتی پلیس هویت دو نفر از متهمان در استان بوشهر شناسایی و بلافاصله دستگیر شدند که در ادامه مشخص شد متهمان هم‌دست سومی نیز دارند که در خارج از کشور سکونت دارد که تلاش لازم برای دستگیری وی در دست اقدام می‌باشد.

وی با بیان اینکه میزان دقیق برداشت این افراد از حساب‌های شهروندان در دست بررسی است، افزود: برخی از کارت‌های بانکی که  اطلاعات خصوصی آنها کپی شده دارای موجودی بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده‌اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: با اقدام به‌موقع پلیس فتا، تعدادی از سفارش‌های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مال‌باخته عودت شد و بخشی از کالاهای سفارش شده که عموما  قطعات رایانه و تجهیزات جانبی دیجیتال بود با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل که با هماهنگی قضایی در خصوص این اقلام تعیین تکلیف خواهد شد.

وی گفت: هر دو متهم دستگیر شده که ۱۶ساله هستند، در منزل شخصی به دور از چشم و نظارت والدین اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌داده‌اند که ضروریست والدین بر فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت هوشمندانه‌ای داشته  باشند و توصیه‌های پلیس فتا را مدنظر قرار دهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*