شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بوشهر به عنوان نخستین استان اجرای سیاست‌های راهبردی آب شد

معاون پژوهشکده سیاست‌های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام از انتخاب استان بوشهر به عنوان نخستین استان برای اجرای سیاست‌های راهبردی در حوزه آب خبر داد.

آخرین اخبار
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛  یاسر برخورداری معاون پژوهشکده سیاست‌های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام از انتخاب استان بوشهر به عنوان نخستین استان برای اجرای سیاست‌های راهبردی در حوزه آب و طرح اجتماعی سازی در این زمینه اتوسط مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر دارای ویژگی ها و اهمیت خاصی برای کشور  می باشد.

وی افزود: دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد این استان باعث شد تا بوشهر به عنوان اولین استان مرکز اجرای سیاست های راهبردی حوزه آب انتخاب شود.

این مسئول ادامه داد: این مجمع یکی از سیاست‌های خود را حوزه آب انتخاب کرده است  پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع با حضور متخصصان نشست‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون پژوهشکده سیاست‌های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به دنبال همفکری در زمینه آب با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط هستیم گفت: از همکاری با متخصصان در حوزه آب استقبال می کنیم.

نبود هماهنگی میان حوزه‌های سیاستگذاری و اجرا

رئیس دانشگاه خلیج فارس هم در این نشست گفت: در این جلسه‌ سیاست‌ها، برنامه‌ها و چالش‌های حوزه آب به‌خوبی مطرح شد.

دکتر عبدالمجید مصلح افزود: در این نشست متخصصان، کارشناسان، نهادها و سازمان‌ها پس از بیان یافته‌های پژوهشی، اقدامات صورت گرفته، راهکار‌ها و پیشنهادهای خود را در حوزه آب، سیلاب‌ها، آب‌های های زیرزمینی، آب‌های جاری و دیگر موضوعات مطرح کردند.

او ادامه داد: اگر بتوانیم بخشی از برنامه و بحث‌هایی را که در این نشست مطرح شد، اجرا کنیم کمک بزرگی به جامعه کرده‌ایم، اما در حوزه اجرا مشکل وجود دارد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بیان کرد: در حوزه سیاستگذاری کار‌هایی را انجام می‌دهیم، اما در اجرا به علت گستردگی کار، در همان مرحله اول در حوزه سیاست کلان با مشکل مواجه می‌شود و می‌بینیم که مسائل، حل نشده باقی می‌مانند.

مصلح نبود اولویت بندی در مسائل را یکی از مشکلات سیاستگذاری‌ها در کشور عنوان کرد و افزود: شکاف بین برنامه‌های بالادستی و سیاست‌های اجرایی و نبود پیوند آن‌ها با بخش‌های مختلف از دیگر آسیب‌های اجرای برنامه‌هاست.

او،  پایش نشدن برنامه‌ها را آسیب دیگر حوزه برنامه‌ریزی دانست و گفت: پایش دقیقی از برنامه‌ها صورت نمی‌گیرد و این مساله کارکرد‌های برنامه ریزی را با مشکل مواجه می‌کند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !