جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اجرای ۶۰ برنامه غدیر در ۳۳۷ روستای استان بوشهر/ توزیع ۱۰۰هزار پرس طعام غدیر در استان

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر گفت: در طول سال برنامه های بسیاری در سه مناسبت شهادت و میلاد امام علی (ع) و دهه کرامت در بیش از ۳۳۷ روستان و ۲۷ شهر برگزار می شود که امسال ۶۰ برنامه محوری به صورت همزمان در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ حسین کارگر دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در جمع خبرنگاران با اشاره به دهه امامت و کرامت، اظهار کرد: بنیاد غدیر در دهه ۸۰ با توجه به اهمیت فرهنگ سازی در استان بوشهر آغاز بکار کرد و همه فعالیت های خود را به صورت مردم نهاد و بدون هیچ ارتباط دولتی و حکومتی اجرا می کند.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر افزود: با همکاری و تعامل مردم بخصوص فعالین حوزه فرهنگی با هدف دفاع از ارزش های دینی و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران گام های موثری برداشته شد که با محوریت توجه به آیات قرآن کریم و ولایت مولا امیرالمومنین(ع) است.

وی با اشاره به فعالیت های بنیاد غدیر در استان، خاطرنشان کرد: در طول سال برنامه های بسیاری در سه مناسبت شهادت و میلاد امام علی (ع) و دهه کرامت در بیش از ۳۳۷ روستان و ۲۷ شهر برگزار می شود که امسال ۶۰ برنامه محوری به صورت همزمان در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

کارگر عنوان کرد: توزیع اطعام عید غدیر بیش از ۱۰۰ هزار پرس در سراسر استان، اجرای سرود غدیر، قرائت شعر غدیر، برگزاری مشاعره علوی، برگزاری مراسم ازدواج آسان با همکاری کمیته امداد، توزیع اقلام فرهنگی شامل ۷۵۰۰ خطبه غدیر و ۱۰هزار احادیث در خصوص امام علی(ع)، از مهمترین برنامه ها است.

دبیر اجرایی بنیاد غدیر استان بوشهر تصریح کرد: باید با فرهنگ سازی در جامعه تلاش کنیم تا مردم اهمیت عید غدیر را جدی بگیرند و در برنامه های غدیر مانند توزیع اطعام فعالیت بهتری داشته باشند؛ هیچ مناسبتی به بزرگی و عظمت عید غدیر نیست.

وی با اشاره به برگزاری دوره های غدیر شناسی در استان، ابراز کرد: در سال ۹۵ حدود ۵۶۷ نفر، سال ۹۶ حدود ۲۰۰ نفر و در سال ۹۷ حدود ۱۶۰ نفر از فرهنگیان استان بوشهر به عنوان آموزشضمن خدمت در دوره های  عمومی غدیر شناسی شرکت کردند.

کارگر با بیان اینکه مهمترین رسالت نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه است، بیان کرد: دشمن امروز سعی دارد پایه های اعتقادی جوانان را هدف قرار دهد که وظیفه داریم در برابر توطئه ها از ارزش های مذهبی و اعتقادات دفاع کنیم.

انتهای پیام//

منبع خبر : سپاس


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !