۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آخرین اخبار استان
  • شناسه : 269641
  • 10 آگوست 2019 - 12:57

نسخه الکترونیکی بیمه سلامت تا پایان سال در بوشهر اجرایی می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت:۴۲ میلیارد تومان در ۴ ماه نخست امسال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شد.

 پرویز رمضانی صبح امروز از ارائه خدمات بیمه سلامت به  ۵۱۰ هزار نفر جمعیت استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اکنون ۴۸ درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش دریافت خدمات از بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به مؤسسات درمانی و تشخیصی طرف قرار دارد بیمه سلامت استان بوشهر افزود: بیمه سلامت این استان برای ارائه خدمات به افراد تحت پوشش با ۵۵۰ موسسه خصوصی درمانی ، تشخیصی و دارویی طرف قرارداد است و در این راستا همه ۱۸ بیمارستان استان بوشهر، مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها و بیش از ۲۰۰ پزشک عمومی و متخصص و فوق تخصص به بیمه‌شدگان سلامت خدمات ارائه می‌کند.

وی از اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در تمام شهرستان‌های بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت اجرا شده که تا پایان امسال در تمام شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر اجرا می‌شود.

رمضانی، با اشاره به اینکه دفترچه بیمه درمانی هم‌پوشانی شده است گفت: در این راستا دفترچه درمانی افراد تحت پوشش بیمه سلامت در بیمه‌های مختلف شناسایی و با اجرای طرح هم‌پوشانی دفترچه‌های دیگر بیمه‌ها باطل شده است.

وی، با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار نفر تحت طرح هم‌پوشانی دفترچه بیمه‌ای قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: هر بیمه شده باید یک دفترچه درمانی داشته باشد در غیر این صورت  در اجرای طرح هم‌پوشانی‌ دفترچه‌های اضافی باطل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به پرداخت مطالبات مؤسسات طرف قرار داد، افزود: ۴۲ میلیارد تومان در چهارماه نخست امسال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شده است.

رمضانی با بیان اینکه بیمارستان‌ها هزینه اصلی بیماران بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد کل هزینه‌های درمانی بیمه سلامت مربوط به بیمارستان‌ها است که تا فروردین امسال ۱۰۰ درصد، اردیبهشت ۷۰ درصد و خرداد ماه ۲۵ درصد هزینه‌های بیمارستان‌ها به صورت علی‌الحساب پرداخت شده  است.

وی، با تأکید بر رسیدگی به وضعیت درمانی بیماران خاص افزود: بیماران تالاسمی، کلیوی، هموفیلی و ام.اس  به عنوان بیماران خاص محسوب می‌شوند که تا ۹۵ درصد خدمات آنان تحت پوشش بیمه سلامت است و این در حالی است که شیمی درمانی بیماران سرطانی ۱۰۰ درصد تحت پوشش بیمه قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*